قطع یارانه کلیه کارمندان و بازنشستگان با دریافتی بیش از سه میلیون تومان در ماه

0
قطع یارانه کلیه کارمندان و بازنشستگان
قطع یارانه کلیه کارمندان و بازنشستگان

پاراف قطع یارانه کلیه کارمندان و بازنشستگان با دریافتی بیش از سه میلیون تومان در ماه : به فاصله نزدیک به یکسال از شروع حذف یارانه افراد پردرآمد و در بازه زمانی که اخبار ضد و نقیضی از قطع یارانه پنج گروه خاص منتشر شد و در سویی دیگر دولت به وعده خود برای اعلام ملاک‌های حذف یارانه بگیران عمل نکرد، بازهم ماده قانونی در بودجه حکمی دیگر برای غربالگری این افراد صادر و چند گروه خاص را برای حذف الزامی اعلام کرد. در جریان بررسی کلیات بودجه سال ۱۳۹۵ در کمیسیون تلفیق مجلس، اخیرا در رابطه با بخش‌هایی از تبصره هدفمندی یارانه‌ها تصمیم‌گیری شد، حذف یارانه بگیران اهم این مصوبات بود.

کلیه کارکنان دولت که دریافتی آنها در ماه بیش از سه میلیون تومان باشد، پزشکان و کسانی که پرداخت مالیات آنها در سال جاری بیش از ۱۵ میلیون تومان بوده از دریافت مالیات کنار گذاشته خواهند شد. البته با توجه به مصوبه کمیسیون تلفیق باید کلیه مدیران و اعضای هیات مدیره شرکت‌های دولتی و غیردولتی و نهادهای وابسته عمومی غیردولتی را نیز اضافه کرد. از طرفی کلیه کارکنان نیروهای مسلح کشور که دریافت سالانه آنها بیش از ۳۵ میلیون تومان و همچنین کلیه بازنشستگانی که دریافتی سالانه مستمری بازنشستگی آنها بیش از ۳۵ میلیون تومان است و کارکنان قوه قضاییه که همین میزان دریافتی را دارند اسامی آنها از لیست یارانه‌بگیران حذف خواهند شد.

محمد رضا پورابراهیمی داورانی سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۵ مجلس شورای اسلامی، گفت: بر اساس مصوبه کمیسیون تلفیق، شرایط درآمدی برای حذف از دریافت یارانه نقدی تعیین و دولت مکلف شد از ابتدای سال آینده افراد مشخص شده را از فهرست یارانه بگیران حذف کند. در این جلسه که با حضور مسئولان سازمان مدیریت و برنامه ریزی و نمایندگان مرکز پژوهش‌های مجلس و سازمان‌های ذیربط برگزار شد ادامه رسیدگی به بخش درآمدی بودجه مورد بررسی قرار گرفت.

پورابراهیمی ادامه داد: دولت باید درخصوص یارانه‌ها بدین صورت عمل کند که اولاً تمامی تجار دارای کارت بازرگانی و صاحبان مشاغل آزاد که پرداختی مالیاتی آنها در سال ۹۴ بیش از ۱۵۰ میلیون ریال بوده، مبنای تصمیم قرار گیرد. تمامی پزشکان عمومی و بالاتر مشمول حذف یارانه خواهند شد. همه اعضای هیأت علمی دانشگاه ها، مؤسسات آموزشی و پژوهشی دولتی و غیردولتی و تمامی کارکنان دولت که دریافتی آنها بیش از ۳ میلیون تومان در ماه است مشمول حذف یارانه قرار می‌گیرند.

این نماینده مجلس شورای اسلامی افزود: همچنین تمامی مدیران و اعضای هیأت مدیره شرکت‌های دولتی و غیردولتی و نهادهای وابسته عمومی غیردولتی مشمول حذف دریافت یارانه هستند. تمامی کارکنان نیروهای مسلح کشور، بازنشستگان و همچنین تمامی حقوق بگیران و مستمری بگیران تأمین اجتماعی و کلیه نمایندگان مجلس شورای اسلامی و قضات دادگستری و کارکنان قوه قضائیه که دریافتی سالانه آنها بیش از ۳۵ میلیون تومان است، دولت مکلف شد از ابتدای سال آینده اسامی آنها را از لیست یارانه بگیران حذف کند. پور ابراهیمی تصریح کرد: از ابتدای تیرماه پرداخت یارانه به افراد مذکور در حکم تصرف در اموال عمومی خواهد بود که جرم محسوب می‌شود. پورابراهیمی اضافه کرد: مقرر شد دولت یک درصد از مجموع اعتبارات هزینه‌ای از تملک سرمایه‌ای شرکت‌های دولتی را به صورت ماهانه در اختیار آموزش و پرورش قرار دهد تا برای ارتقای کیفیت مدارس و پرداخت مطالبات فرهنگیان هزینه شود. وی اضافه کرد:همچنین براساس مصوبه دیگر اختصاص مبلغ ۲۵۰ میلیارد تومان منابع مربوط به شرکت‌های بیمه‌ای از محل فروش بیمه شخص ثالث است و مقرر شد تا اجرایی شدن قانون جدید این موضوع نهایی شود.

فروش خدمت سربازی

پورابراهیمی گفت: مصوبه دیگر استمرار حکم قبلی درخصوص بحث جریمه غایبین مشمول نظام وظیفه است که مقرر شد کلیه مشمولان نظام وظیفه که بیش از ۸ سال غیبت دارند بتوانند به صورت نقدی یا تقسیط نسبت به خرید جرایم خود اقدام کنند که بر این اساس برای مشمولان زیردیپلم مبلغ ۱۰ میلیون تومان، برای دیپلم ۱۵ میلیون تومان، برای فوق دیپلم مبلغ ۲۰ میلیون، برای لیسانس ۲۵ میلیون، برای فوق لیسانس ۳۰ میلیون، برای دکتری پزشکی ۳۵ میلیون، دکتری غیرپزشکی ۴۰ میلیون و پزشکان متخصص و بالاتر هم ۵۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده است. سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه مجلس شورای اسلامی ادامه داد: البته مشمولان متأهل مبلغ ۵ درصد تخفیف و برای مشمولان متأهل دارای فرزند به ازای هر فرزند به میزان ۵ درصد از مبلغ جریمه کسر شود. همچنین به ازای هر سال غیبت مازاد علاوه بر آن ۸سال ۱۰درصد به مبلغ جریمه اضافه می‌شود.خانه ملت.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here