یارانه باید به افراد زیرپوشش کمیته امداد و بهزیستی پرداخت شود

0
یارانه باید به افراد زیرپوشش کمیته امداد و بهزیستی پرداخت شود
یارانه باید به افراد زیرپوشش کمیته امداد و بهزیستی پرداخت شود

پاراف یارانه باید به افراد زیرپوشش کمیته امداد و بهزیستی پرداخت شود  : علی طیب‌نیا وزیر اقتصاد و امور دارایی در جمع فعالان اقتصادی استان سمنان در تالار تأمین اجتماعی این استان با اشاره به تلاش سال گذشته دولت برای حذف دهک‌های پردرآمد گفت: در آن زمان مشاهده کردیم برخی از یارانه‌بگیرانی که حذف شدند، “درآمد پائینی” داشتند.

 امروز اطلاعات لازم را از دهک‌های پر درآمد نداریم و تا این اطلاعات در دسترس نباشد امکان حذف یارانه‌های پردرآمدها وجود نخواهد داشت.

وی با اشاره به تلاش سال گذشته دولت برای حذف دهک‌های پردرآمد افزود: در آن زمان مشاهده کردیم برخی از یارانه‌بگیرانی که حذف شدند، “درآمد پائینی” داشتند.

باید یارانه تنها به افراد زیرپوشش کمیته امداد و بهزیستی پرداخت شود و افراد مدعی فقر، برای دریافت یارانه ثبت‌نام کنند.

آمار یارانه ها

وزیر اقتصاد با اشاره به اینکه در ۶ ماهه نخست امسال ۲۱۰ هزار میلیارد ریال یارانه به مردم کشور پرداخت شده است، گفت: تا پایان امسال نیز همین مقدار نقدینگی به‌عنوان یارانه در کشور تزریق می‌شود در حالی که مجموع درآمدهای یکساله دولت حاصل از افزایش قیمت حامل‌های انرژی ۳۱۰ هزار میلیارد ریال است و با کاهش ۱۱۰ هزار میلیارد ریالی در این زمینه مواجه هستیم.

طیب‌نیا با اشاره به اینکه یارانه نباید به همه اقشار تعلق بگیرد، عنوان کرد: باید یارانه تنها به افراد زیرپوشش کمیته امداد و بهزیستی پرداخت شود و افراد مدعی فقر، برای دریافت یارانه ثبت‌نام کنند.

وی با اشاره به اینکه در این صورت حداقل سالانه ۳۰ هزار میلیارد تومان در کشور صرفه‌جویی می‌شود، تأکید کرد: دولت در این صورت می‌تواند این اعتبار را صرف پرداخت یارانه تولید و توسعه زیرساخت‌های کشور کند چراکه امروز دولت با درآمدهای فعلی نمی‌تواند یارانه تولید را پرداخت کند.

معافیت‌های مالیاتی

وزیر اقتصاد در ادامه ارائه اظهارنامه مالیاتی را شرط استفاده از تخفیف‌ها و معافیت‌های مالیاتی عنوان و تصریح کرد: کسی که اظهارنامه ارائه نکند، نمی‌تواند از معافیت‌های مالیاتی برخوردار شود.

 باید میزان درآمد و دارایی مردم را بدانیم چراکه در همه جای دنیا این موضوع مرسوم است. دولت باید نسبت به درآمدهای مردم مطلع باشد، اما این اطلاعات نباید در جایی درز کند؛‌ همچنین سازمان امور مالیاتی کشور سال‌هاست که از وضعیت اطلاعات درآمدی مردم مطلع است اما تاکنون این اطلاعات در جایی درز نکرده است.

طیب‌نیا با تأکید بر لزوم یکسان‌سازی نرخ ارز گفت: در نظر داریم تا در چند ماه آینده یکسان‌سازی نرخ ارز را انجام دهیم و قدم‌های مؤثری را در این زمینه انجام داده‌ایم. از طرفی نیز سبد اقلام استفاده از ارز مبادله‌ای منقبض شده است و مشکل دو نرخی بودن ارز تا ۲، ۳ ماه آینده عملاً حل می‌شود.تسنیم.

یک پاسخ ارسال کنید

دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید