حمایت از کاهش کارمندان دولت در برنامه ششم

0
حمایت از کاهش کارمندان دولت در برنامه ششم
حمایت از کاهش کارمندان دولت در برنامه ششم

پاراف حمایت از کاهش کارمندان دولت در برنامه ششم : سید سعید زمانیان دهکردی نماینده مردم شهرکرد و عضو کمیسیون برنامه و بودجه درباره پیشنهاد کاهش ۱۵ درصدی کارمندان دولت که از سوی سازمان برنامه و بودجه به دولت ارائه شده، گفت: این پیشنهاد سبب کوچک شدن حجم دولت شده و در واقع مسائل جدی کمبود بودجه دولت را به خوبی حل می‌کند.

هم اکنون دولت هزینه‌های زیادی را برای آب، برق، گاز، تلفن و حقوق و مزایای کارمندان صرف می‌کند که با تعدیل ۱۵ درصدی کارمندان در این هزینه‌ها صرفه‌جویی می‌شود.

وی اظهار داشت: هم اکنون حجم دولت بسیار گسترده است و با کاهش ۱۵ الی ۲۰ درصدی کارمندان، دولت می‌تواند این هزینه‌ها را صرف بخش عمرانی و آبادانی کشور کند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه در ادامه گفت: هم اکنون دولت هزینه‌های زیادی را برای آب، برق، گاز، تلفن و حقوق و مزایای کارمندان صرف می‌کند که با تعدیل ۱۵ درصدی کارمندان در این هزینه‌ها صرفه‌جویی می‌شود.

وی با اشاره به تعدیل کارمندانی که در مرز بازنشستگی قرار گرفته‌اند، گفت: حق و حقوق این افراد باید به طور کامل پرداخت شود تا کوچکترین اجحافی صورت نگیرد.

دهکردی در پایان با حمایت از پیشنهاد کاهش ۱۵ درصدی کارمندان، آن را یک فرصت مناسب برای کاهش حجم دولت، صرفه‌جویی در هزینه‌ها و برنامه‌ریزی برای آبادانی و عمران کشور برشمرد.

ستاد تدوین برنامه ششم در راستای اصلاح نظام اداری و سیاستهای کلی اقتصاد مقاومتی جهت صرفه جویی در هزینه های عمومی، منطقی سازی اندازه دولت و حذف دستگاه‌های موازی و غیرضرور و هزینه های زاید به دولت پیشنهاد کرد: حجم، اندازه و ساختار مجموع دستگاه های اجرایی حداقل به میزان ۱۵ درصد نسبت به وضع موجود از طریق واگذاری واحدهای عملیاتی، خرید خدمات و مشارکت با بخشهای غیر دولتی، حذف واحدهای غیرضرور، کاهش سطوح مدیریت، کاهش پستهای سازمانی، انحلال و ادغام سازمان ها و موسسات و واگذاری برخی از وظایف دستگاه‌های اجرایی به شهرداری ها و دهیاری ها با تصویب شورای عالی اداری کاهش یابد.

یک پاسخ ارسال کنید

دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید