مشکل ساز شدن جذب نیروهای مازاد غیرمتخصص در دولت قبل

0
مشکل ساز شدن جذب نیروهای مازاد غیرمتخصص در دولت قبل
مشکل ساز شدن جذب نیروهای مازاد غیرمتخصص در دولت قبل

پاراف مشکل ساز شدن جذب نیروهای مازاد غیرمتخصص در دولت قبل : وزیر ورزش و جوانان در مراسم اختتامیه سومین گردهمایی مسئولان امور جوانان سراسر کشور  با اشاره به سیاست‌های دولت نهم و دهم مبنی بر جذب نیروی مازاد، گفت: این نیروها عمدتا غیرمتخصص بودند که مشکلاتی را هم به وجود آورده است؛ به‌عنوان مثال شرکت توسعه و تجهیز اماکن ورزشی درحالی‌که ٢٨٠ پست سازمانی دارد و باید فعالیت‌های خود را برون‌سپاری کند اما در آن هشت سال پست‌هایش به ٩٠٠ نفر رسیده است.

یکی از اولویت‌هایی که دولت مطرح کرده است، افزایش سطح مشارکت اجتماعی در جامعه است که موجب افزایش انسجام اجتماعی می‌شود و افزایش انسجام اجتماعی، توسعه کشور را به همراه دارد چراکه منابع انسانی اصلی‌ترین سرمایه هر جامعه هستند و در جوامع پیشرفته سهم بیشتر ثروت جامعه از طریق نیروی انسانی ایجاد می‌شود نه از طریق فروش منابع و این در حالی است که در کشور‌های درحال‌توسعه و توسعه‌نیافته ثروت از طریق فروش منابع حاصل می‌شود.

محمود گودرزی با تأکید بر لزوم تلاش مدیران کل برای قراردادن برنامه‌های حوزه جوانان در رأس امور استان‌ها گفت: موضوع جوانان باید به یک گفتمان ملی تبدیل شود. وزیر ورزش و جوانان یکی از اولویت‌های برنامه‌ای دولت را افزایش سطح مشارکت اجتماعی در جامعه دانست و گفت: این تعاملات و همکاری‌ها به انسجام و توسعه اجتماعی می‌انجامد.

او بهره‌مندی از ظرفیت مردمی در حوزه‌های تصمیم‌گیری را بسیار مهم دانست و افزود: چنین نگرشی تولید ثروت را به همراه خواهد داشت. وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه در ایران هنوز تولید ثروت از طریق منابع انسانی سهم ۴٠درصدی دارد، افزود: وجود انسجام اجتماعی در کشور همچنین موجب افزایش امنیت و کاهش تهدیدات سیاسی خواهد شد.

وی توسعه مشارکت اجتماعی را از طریق سازمان‌های مردم‌نهاد دانست و گفت: توسعه کمی سازمان‌های مردم‌نهاد در مرحله اول و سپس توسعه کیفی این سازمان‌ها در اولویت برنامه‌های ماست. گودرزی درباره طرح دستیاران جوان گفت: این طرح با دیوار محکمی برخورد کرده است چراکه دولت نیروی زیادی دارد و امکان جذب نیروی جدید برای دولت نیست و این موضوع نه اکنون بلکه در آینده نیز مشکل ایجاد می‌کند و باید فکری برای آن کرد.

دکتر گودرزی با بیان اینکه افزایش سرمایه انسانی کاهش تهدیدات خارجی را به همراه خواهد داشت، افزود: درحال‌حاضر در سایه این سرمایه در آرامش زندگی می‌کنیم درحالی‌که کشورهای اروپایی در این شرایط ناامن به سر می‌برند. گودرزی با اشاره به اینکه ثروت به‌طور عمده در اختیار مردم قرار دارد از این رو باید برای تحقق شعار ایجاد مشارکت اجتماعی، توسعه سازمان‌های مردمی را مدنظر قرار دهیم، گفت: در وهله نخست توسعه کمی و در مراحل بعدی توسعه کیفی سازمان‌های مردم‌نهاد در دستور کار قرار دارد؛ از طرفی به‌منظور تحقق مسئله یادشده باید برنامه‌ریزی و نیروی انسانی ماهر داشته باشیم.

متأسفانه در راستای رفع نیازهای مهارتی و تخصصی اقدام شایان‌توجهی صورت نگرفته است.

گودرزی با تأکید بر تشکیل خانه‌های جوان در مراکز استان‌های کشور درباره دستور معاون اول رئیس‌جمهوری به استانداران مبنی‌بر در اختیار قراردادن امکانات و ساختمان‌های سازمان ملی جوانان وقت گفت: دکتر جهانگیری از استانداران خواسته ساختمان‌هایی را که متعلق به سازمان ملی جوانان وقت بود، به اداره کل ورزش و جوانان استان‌ها تحویل دهند که این موضوع هنوز میسر نشده و ما به صورت جدی پیگیر این موضوع هستیم. وزیر ورزش وجوانان با اشاره به اینکه تاکنون این مهم عملیاتی نشده، ازاین‌رو پیگیری جدی مدیران را می‌طلبد، افزود: امید است موضوع جوانان دغدغه اصلی مدیران کل باشد و این مهم در رأس امور قرار گیرد.شرق.

یک پاسخ ارسال کنید

دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید