جدول استانی وضعیت تحرک ایرانی‌ها، کدام استان کم تحرک تر است؟

0
جدول استانی وضعیت تحرک ایرانی‌ها، کدام استان کم تحرک تر است؟
جدول استانی وضعیت تحرک ایرانی‌ها، کدام استان کم تحرک تر است؟

پاراف جدول استانی وضعیت تحرک ایرانی‌ها، کدام استان کم تحرک تر است؟ : فعالیت بدنی میتواند کیفیت زندگی را در تمام سنین برای همگان بهبود بخشد.شیوه زندگی فعال باعث میشود افراد مسن دوستان جدیدی پیدا کنند،در فعالیتهای اجتماعی باقی بمانند و با سایرین در تمام سنین مراوده داشته باشد.بهبود انعطاف پذیری،تعادل و قوام عضلانی به پیشگیری از افتادن که دلیل عمده ناتوانی در افراد مسن است کمک میکند.مشخص شده است که شیوع بیماریهای مغزی در افرادی که از نظر بدنی فعال هستند کمتر است.

فعالیت بدنی میتواند کمک شایانی به درمان برخی اختلالات فکری مثل افسردگی بنماید.جلسات ورزشی برنامه ریزی شده مطابق با سطح تناسب بدنی هر فرد یا پیاده روی ساده میتواند فرصت یافتن دوستان جدید و اتصال با جامعه و کاهش احساس تنهایی و محرومیت اجتماعی را به فرد بدهد.فعالیت بدنی میتواند خود اتکایی و اطمینان به خود را که معیارهایی مبنایی در سلامت روح است افزایش دهد.

از فواید فعالیت بدنی میتوان حتی در سنین بالا نیز استفاده برد.با آنکه فعال بودن از سنین پایین از بسیاری بیماریها جلوگیری میکند،تحرک و فعالیت منظم در سنین بالا نیز به کاهش درد و ناتوانی مرتبط با بیماریهای نظیر آرتربت،استئوپروز و فشار خون بالا کمک کند

رئیس مرکز مدیریت بیماریهای غیر واگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: ۴۰ درصد ایرانیان ۱۵ تا ۶۴ سال تحرک کافی ندارند همچنین مردم استان فارس کم تحرک ترین و کهگیلویه و بویر احمد پر تحرک ترین هستند.

به گزارش پاراف به نقل از همشهری، جدول استانی وضعیت تحرک ایرانی‌ها به قرار زیر است: ( جدول بر اساس اظهارات رئیس مرکز مدیریت بیماریهای غیر واگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تنظیم شده است)

۴۰ درصد ایرانیان ۱۵ تا ۶۴ سال تحرک کافی ندارند

کم تحرک‌ترین استان : مردم استان فارس

پرتحرک‌ترین استان : مردم کهگیلویه و بویراحمد

میزان تحرک و ورزش در بین ایرانیان سیر نزولی دارد و هر سال کم می شود

میزان کم تحرکی در سال ۸۷ : ۳۸ درصد

میزان کم تحرکی در سال ۸۸ : ۳۹ درصد

میزان کم تحرکی در سال ۹۰ : ۴۰ درصد

کم‌تحرک‌ترین استان‌ها

مردم استان فارس کم‌تحرک‌ترین (۵۳.۴ درصد)

مردم استان سیستان و بلوچستان (۵۲.۵ درصد)

مردم استان بوشهر (۵۰.۴ درصد)

پر‌تحرک‌ترین استان‌ها

استان کهگیلویه و بویراحمد (۲۰.۴ درصد کم تحرکی)

استان مازندران (۲۲.۴ درصد کم تحرکی)

استان لرستان (۲۷.۹ درصد کم تحرکی)

جدول استانی وضعیت تحرک ایرانی‌ها، کدام استان کم تحرک تر است؟

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here