معافیت مالیاتی کارمندان ادارات دولتی شاغل در محدوده منطقه انزلی

پاراف مشاغل غیررسمی باید متوقف شود : زهراکریمی اقتصاددان گفت: در ایران باید به مقوله پایداری صندوق‌ها توجه شود و افزایش مشاغل غیررسمی بدون بیمه باید از بین برود.

وی با اشاره به اهمیت و نقش اقتصادی صندوق‌های بازنشستگی در دنیا برای تامین رفاه خانواده‌ها، گفت: صندوق‌های بازنشستگی ایران باید در کاهش ریسک زندگی بازنشستگان نقش‌آفرینی کنند و حفظ سطح رفاه خانواده‌ها را مهم‌ترین هدف خود قرار دهند.

وی با بیان این‌که ناپایدار شدن صندوق‌های بازنشستگی برای توسعه ملی بسیار خطرناک است، اظهار داشت: صندوق‌ها در حال حاضر به یک بحران برای اقتصاد کشور تبدیل شده‌اند و آینده مشخصی برای ارائه خدمات به بازنشستگان ارائه نکرده‌اند.

کریمی با بیان اینکه تنها عامل تامین زندگی، نیروی کار است که با سالخورده شدن از دست می‌رود، اظهار داشت: صندوق‌های بازنشستگی چتر حمایتی برای سالخوردگان هستند؛ بنابراین باید به‌گونه‌ای در بازار سرمایه فعال شوند.

در ایران باید به مقوله پایداری صندوق‌ها توجه شود و افزایش مشاغل غیررسمی بدون بیمه باید از بین برود.

این اقتصاددان تصریح کرد: یکی از نکات مهمی که صندوق‌های بازنشستگی باید به آن توجه داشته باشند، یافتن شیوه‌های سرمایه‌گذاری با منابع کنونی، همراه با بهره‌وری بالاست.

وی در آستانه برگزاری گردهمایی «صندوق های بازنشستگی، پیشران توسعه ملی» گفت: گردهمایی فعالان اقتصادی صندوق‌های بازنشستگی، می‌تواند گامی در راستای پایداری اقتصادی صندوق‌های بازنشستگی باشد.

کریمی بیان داشت: بخشی از سرمایه‌گذاری‌های صندوق‌ها زیان‏ده هستند که باید با مدیریت صحیح، به سمت پایداری اقتصادی حرکت کنند؛ به گونه‌ای که بیشترین سود را به صندوق‌های بازنشستگی ارائه دهند.

وی همچنین تاکید کرد: قوانین و مصوبات اشتباه مجلس و دولت نیز که باعث شده‌اند بار مالی اضافی به دوش صندوق‌ها بیفتد، باید مورد بازنگری قرار گیرد.خبرآنلاین.

به این مطلب امتیاز دهید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.