ضرورت توقف مشاغل غیررسمی در ایران

مشاغل غیررسمی باید متوقف شود: زهرا کریمی اقتصاددان گفت: در ایران باید به مقوله پایداری صندوق‌ها توجه شود و افزایش مشاغل غیررسمی بدون بیمه باید از بین برود.

وی با اشاره به اهمیت و نقش اقتصادی صندوق‌های بازنشستگی در دنیا برای تأمین رفاه خانواده‌ها، گفت: صندوق‌های بازنشستگی ایران باید در کاهش ریسک زندگی بازنشستگان نقش‌آفرینی کنند و حفظ سطح رفاه خانواده‌ها را مهم‌ترین هدف خود قرار دهند.

وی بابیان این‌که ناپایدار شدن صندوق‌های بازنشستگی برای توسعه ملی بسیار خطرناک است، اظهار داشت: صندوق‌ها در حال حاضر به یک بحران برای اقتصاد کشور تبدیل‌شده‌اند و آینده مشخصی برای ارائه خدمات به بازنشستگان ارائه نکرده‌اند.

کریمی بابیان اینکه تنها عامل تأمین زندگی، نیروی کار است که با سالخورده شدن از دست می‌رود، اظهار داشت: صندوق‌های بازنشستگی چتر حمایتی برای سالخوردگان هستند؛ بنابراین باید به‌گونه‌ای در بازار سرمایه فعال شوند.

در ایران باید به مقوله پایداری صندوق‌ها توجه شود و افزایش مشاغل غیررسمی بدون بیمه باید از بین برود.

این اقتصاددان تصریح کرد: یکی از نکات مهمی که صندوق‌های بازنشستگی باید به آن توجه داشته باشند، یافتن شیوه‌های سرمایه‌گذاری با منابع کنونی، همراه با بهره‌وری بالاست.

وی در آستانه برگزاری گردهمایی «صندوق‌های بازنشستگی، پیشران توسعه ملی» گفت: گردهمایی فعالان اقتصادی صندوق‌های بازنشستگی، می‌تواند گامی در راستای پایداری اقتصادی صندوق‌های بازنشستگی باشد.

کریمی بیان داشت: بخشی از سرمایه‌گذاری‌های صندوق‌ها زیان‌ده هستند که باید با مدیریت صحیح، به سمت پایداری اقتصادی حرکت کنند؛ به‌گونه‌ای که بیشترین سود را به صندوق‌های بازنشستگی ارائه دهند.

وی همچنین تأکید کرد: قوانین و مصوبات اشتباه مجلس و دولت نیز که باعث شده‌اند بار مالی اضافی به دوش صندوق‌ها بیفتد، باید موردبازنگری قرار گیرد.

5 (100%) 1 vote

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.