حقوق و مزایای معلمان هم ردیف دانشگاهیان خواهد شد

0
حقوق و مزایای معلمان هم ردیف دانشگاهیان خواهد شد
حقوق و مزایای معلمان هم ردیف دانشگاهیان خواهد شد

پاراف حقوق و مزایای معلمان هم ردیف دانشگاهیان خواهد شد : حمیدرضا کفاش معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش  در حاشیه مراسم روز معلم در کلاردشت گفت: معلمان کشور از لحاظ حقوق و مزایا هم‌ردیف دانشگاهیان می‌شوند.

یکی از دغدغه‌های جناب وزیر ارتقای شغلی فرهنگیان و معلمان ماست و یکی از برنامه‌های این وزارتخانه هم‌ردیفی شغل معلمان آموزش و پرورش با استادان دانشگاهی است که امیدواریم با شروع مجلس جدید این خواسته فرهنگیان ما درخصوص برداشته شدن فاصله هم‌ردیفی با دانشگاهیان محقق شود.

وی با اشاره به وضع پیش‌دبستانی در آموزش و پرورش عنوان کرد: پیش‌دبستانی به لحاظ قانون به آموزش و پرورش واگذار شد و دیگر سازمان بهزیستی مسئول نیست و دفتر آموزش پیش‌دبستانی در معاونت آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش تشکیل شده و در حال برنامه‌ریزی است، البته هنوز الزامی نیست، ولی از سوی این دفتر مفاهیم برنامه‌ریزی و آموزش، گروه‌هایی تشکیل داده‌اند تا بتوانند متون آموزش یکنواختی منطبق با تربیت اسلامی برای نوآموزان آماده بکنند که این کار به صورت منسجم در حال انجام است که امیدواریم حاصل این تلاش برای مهر اجرایی شود.

اولیا و معلمان، دانش‌آموزان ما را به سمتی هدایت کنند که علاقه‌مندند، امروزه بیشتر دانش‌آموزان ما به دنیای کسب و کار علاقه‌مندند تا به پزشکی و یا … بنابراین دانش‌آموزان را به سمت رشته‌های فنی و صنایع بومی و محلی تشویق کنید که بهتر و زودتر به خواسته‌های خود می‌رسند؛ چراکه یادگیری یک مهارت کاری آنان را زودتر به سرمایه و معیشت خوب می‌رساند تا تحصیلات دانشگاهی.

کفاش بیان کرد: بزرگ‌ترین کار تربیتی این است که به فرزندان خود سپاسگزاری را یاد بدهیم و از آنها بخواهیم اگر ما زبان سپاسگزاری نداشته باشیم و زبان ما طلبکارانه باشد، در برابر پروردگار عالم پیشانی برخاک نخواهیم گذاشت. در تعالیم دینی ما بوسه بر دست پدر، مادر، کارگر و معلم از مواردی است که تأکید شده است و خداوند آن را دوست دارد.ایسنا.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here