وزیر آموزش و پرورش : معوقات فرهنگیان بزودی پرداخت می شود

0
وزیر آموزش و پرورش : معوقات فرهنگیان بزودی پرداخت می شود
وزیر آموزش و پرورش : معوقات فرهنگیان بزودی پرداخت می شود

پاراف وزیر آموزش و پرورش : معوقات فرهنگیان بزودی پرداخت می شود : دکتر علی اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش در آستانه فرا رسیدن هفته معلم به مشکلات مختلف پیش روی این وزارتخانه اشاره کرد و ضمن تقدیر از تلاش سخت‌کوشانه معلمان، خبرهایی از استخراج شاخصه‌های آموزش و پرورش، مشمولان جدید رتبه بندی معلمان، روند پرداخت معوقات فرهنگیان، توزیع متوازن دانش آموزان در شاخه‌های تحصیلی، وضعیت افزایش حقوق سرایداران مدارس و جذب سرباز معلمان در آموزش و پرورش داشت.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه در حال حاضر در تلاش هستیم تا تمام شاخص‌های آموزش و پرورش را در ۲.۵ سال اخیر استخراج کنیم، گفت: شاخص‌هایی چون درصد قبولی، تامین فضای آموزشی و میزان دانش‌آموزان تحت پوشش برخی از این موارد هستند و طی یک تا دو هفته آینده این شاخص‌ها را که در اکثر آنها رشد داشتیم اعلام خواهیم کرد.

 وی با اشاره به فرا رسیدن هفته معلم اظهار کرد: همه توفیقات ما در گروی زحمات معلمان است. معلمانی که در دورترین روستاها در مدارس عشایری و در مدارس شهری در دوره‌های مختلف تحصیلی تلاش می‌کنند و ما برای جبران زحمات آنها هموار با محدودیت منابع روبروییم.

وی درباره پرداخت معوقات فرهنگیان گفت: جلسه‌ای در سازمان مدیریت در این خصوص داشتیم و تلاش می‌کنیم همه معوقات فرهنگیان را پرداخت کنیم. پاداش پایان خدمت بازنشستگان در سال ۹۳ نیز تسویه شده و تنها عده قلیلی از فرهنگیان که در سال ۹۴ بازنشسته شدند پاداش پایان خدمت خود را دریافت نکردند که اعتبارات لازم برای پرداخت آن در بودجه سال ۹۵ پیش‌بینی شده است.

وی درباره علت تاخیر پرداخت مطالبات گفت: در اواخر مرداد سال ۹۴ مجلس مصوبه‌ای داشت که بر اساس آن باید مربیان پیش دبستانی را به کار می‌گرفت. این مصوبه زمانی ابلاغ شد که امر ساماندهی نیروی انسانی را انجام داده بودیم و ناچار شدیم تعدادی از همکاران شاغل خودمان را از مدارس حذف و مربیان پیش دبستانی را جایگزین کنیم.

در فاز اول طرح رتبه‌بندی ۸۳۰ هزار معلم مشمول شدند و اعتباری معادل ۱۳۵۰ میلیارد تومان برای اجرای رتبه‌بندی هزینه کردیم. از آنجایی که بخشی از معلمان ما در مهر ماه ۹۴ شرایط لازم را احراز نکرده بودند اکنون در فاز دوم تحت پوشش در می‌آیند.

اشکالاتی در پی اجرای این مصوبه به وجود آمد که از جمله آنها می‌توان به نبود معلم در برخی مدارس در آغاز سال تحصیلی اشاره کرد. همچنین هزینه‌های این تعداد در مقایسه با همکاران قبلی ما بیشتر بود و باعث کسری اعتبارات شد.

وزیر آموزش و پرورش درباره زمان افزایش حقوق فرهنگیان گفت: هنوز دستورالعمل مربوطه از سوی دولت به دستگاه‌ها ابلاغ نشده است.

وی درباره بودجه سال جاری این وزارتخانه گفت: درخواستی که از دولت و سازمان مدیریت برای سال ۹۵ داشتیم ۳۷ هزار میلیارد تومان اعتبار بود در حالی‌که این رقم در بودجه لایحه پیشنهادی ۳۰ هزار میلیارد تومان است. به نظر می‌رسد امسال هم کسری بودجه داشته باشیم.

وزیر آموزش و پرورش درباره مشمولان جدید رتبه‌بندی معلمان در سال جاری اظهار کرد: طرح رتبه‌بندی معلمان در ۲۷ اسفند سال ۹۳ به تصویب دولت رسید و پس از تصویب در شورای توسعه مدیریت از ابتدای مهر سال ۹۴ اجرایی شد.

فانی به درخواست آموزش و پرورش از سازمان مدیریت برای استخدام نیروی انسانی اشاره کرد و گفت: تلاش می‌کنیم بر حسب نیاز نیروهای جدید جذب کنیم که رقم آن هنوز مشخص نیست.ایسنا.

یک پاسخ ارسال کنید

دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید