مهمترین و برترین اخبار کارمندان و کارکنان دولت در فروردین ماه 94

0

پاراف همچون ماههای گذشته برترین اخبار ماه را برای شما منتشر خواهد کرد. مهمترین و برترین اخبار کارمندان و کارکنان دولت در فروردین ماه 94 را با یکدیگر مرور میکنیم.

ضوابط اجرایی قانون بودجه 94

بالاخره ضوابط اجرایی قانون بودجه سال 94 ابلاغ گردید. بر اساس این ضوابط هر گونه بکارگیری افراد جدید به صورت حق‌التدریس آزاد و یا عناوین مشابه ممنوع شد. همچنین هرگونه بکارگیری نیروی انسانی جدید به هر شکل و عنوان در مشاغل و فعالیت‌های دستگاه‌های اجرایی  و شرکت‌ها و مؤسسات دولتی با رعایت قوانین و مقررات مربوط و صرفاً با مجوز سازمان امکان‌پذیر است. کمک هزینه های ایاب و ذهاب و هزینه غذا و مهد کودک نیز با افزایش ناچیز رقم خوردند.

کمک هزینه غذای روزانه 52.000 ریال، ایاب و ذهاب کارمندانی که از سرویس سازمانی استفاده نمی‌نمایند در تهران ماهانه حداکثر 1.090.000ریال و در شهرهای دارای پانصد هزار نفر جمعیت و بالاتر ماهانه حداکثر 730.000 ریال، مهدکودک برای زنان کارمند به ازای هر فرزند زیر شش سال، ماهانه حداکثر 866.000 ریال پرداخت خواهد شد. سایر موارد هم دقیقا مشابه ضوابط اجرایی سال قبل ابلاغ شده است.
کشمکش بر سر طرح رتبه بندی معلمان
طرح رتبه بندی معلمان در این ماه دستخوش اظهار نظر های متفاوتی بود. از طرفی ابهام در محتویات طرح و بی پاسخ ماندن اینگونه ابهامات، اعتراض معلمان و فرهنگیان به نحوه اجرای طرح رتبه بندی و گلایه آنها از وضعیت معیشتی خود از جمله مهمترین وقایع در این خصوص بود. مهمترین لینکهای خبری در این خصوص را بخوانید.احکام قطعی رتبه بندی بر اساس مهارت معلم ، سوابق علمی و تحصیلی، سوابق کاری و میزان تحقیق و پژوهش فرهنگیان صادر شد .تردید و ابهام در جزئیات طرح رتبه‌بندی معلمان .آخرین خبر ها از افزایش حقوق معلمان، طرح رتبه بندی و ضریب حقوق فرهنگیان و اعزام به خارج معلمان و استخدام جدید

 استخدام فراگیر دولتی در دستگاههای اجرایی
دولت در فروردین ماه سال جاری دفترچه آزمون فراگیر دولتی را از طریق سازمان سنجش آموزش کشور منتشر کرد. دولت قصد دارد از این پس استخدامی های خود را در دونوبت در سال، آنهم بصورت جامع و فراگیر جذب نماید. این استخدامی ها بر اساس ضوابط مشخصی است  ( دستورالعمل نحوه جذب و استخدام کارکنان رسمی، پیمانی و قراردادی در دستگاه های اجرایی و دستورالعمل نحوه برگزاری امتحان عمومی و تخصصی استخدام افراد در دستگاه‌های اجرایی) که به تصویب دولت رسیده است. در این آزمون بیش از 200 هزار نفر شرکت کرده اند که قرار است از این تعداد کمتر از 3000 نفر وارد دستگاههای دولتی شوند. گفتنی است دومین آزمون فراگیر دولتی و شرایط و ضوابط آن در آبان ماه امسال برگزار خواهد شد.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here