لایحه کاهش ساعت کاری بانوان شاغل در مسیر تصویب

0

پاراف لایحه کاهش ساعت کاری بانوان شاغل در مسیر تصویب به نقل از تسنیم : فاطمه آلیا، نماینده مجلس گفت: به احتمال زیاد هفته آینده رسیدگی “لایحه کاهش ساعت کاری بانوان شاغل با شرایط خاص” در دستور کار صحن علنی مجلس قرار می‌گیرد و تا خرداد این لایحه تصویب خواهد شد.

وی با اشاره به این‌که باید برای تغییر دستور 50 امضای نماینده مجلس را داشته باشیم که خوشبختانه ما 70 درصد امضای نمایندگان را برای تغییر دستور جمع‌آوری کردیم تا این لایحه در اولویت قرار گیرد، گفت: به احتمال زیاد هفته آینده رسیدگی “لایحه کاهش ساعت کاری بانوان شاغل با شرایط خاص” در دستور کار صحن علنی مجلس شورای اسلامی قرار می‌گیرد.

وی افزود:  به نظر می‌رسد که تا خرداد لایحه فوق از سوی مجلس تصویب و با بررسی‌های شورای نگهبان، ابلاغ شود، گفت: برای این‌که مشمولان قانون کار نیز شامل این لایحه شوند پیشنهادهایی ارائه شده ولی مخالفت در خصوص بار مالی آن از سوی وزارت کار پیش آمد که در حال حاضر حمایت دولت از این لایحه مطرح شده است، باید بررسی‌ها به طور کامل صورت گیرد.

این نماینده مجلس شورای اسلامی بیان کرد: بانوان شاغل باید دارای شرایطی از جمله فرزند معلول، فرزند زیر 6 سال و فرزندی با بیماری صعب‌العلاج باشند و همچنین افرادی که دارای چنین شرایطی بوده و در هفته به شکل تمام وقت 44 ساعت کار می‌کنند 6 ساعت کاهش ساعت خواهند داشت تا بتوانند به مشکلات خود رسیدگی کنند.

آلیا با بیان اینکه تصمیمی برای کاهش ساعت کاری تمام زنان گرفته نشده است، افزود: در یکی از تبصر‌ه‌های این لایحه پیشنهاد شده که آقایان نیز چنانچه دارای شرایط فوق بودند 6 ساعت در هفته کاهش ساعت داشته باشند. همچنین اگر همسر معلول داشتند از این شرایط بهره‌مند شوند ولی بعید می‌دانم که این موضوع تصویب و مورد موافقت قرار گیرد.

یک پاسخ ارسال کنید

دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید