سامانه پرسش و پاسخ به سئوالات حقوقی دیوان عدالت اداری

64

پاراف سامانه پرسش و پاسخ به سئوالات حقوقی دیوان عدالت اداری : کارمندان و کارکنان دولت، کارگران، ایثارگران و رزمندگان، بازنشستگان و بیمه شدگان وزارتخانه ها، موسسات و شرکت های دولتی، عمومی و خصوصی نیاز هایی دارند که مجبورند مداوما آنها را برطرف نمایند. دسترسی مداوم به اینگونه نیازها مستلزم صرف وقت و هزینه زیاد است.

قوانین و مقررات اداری استخدامی ممکن در هر زمانی میان شما و محل کارتان به بن بستهای مواجه شود. در صورتیکه فکر میکنید بر اساس قوانین و مقررات جاری کشور حقی از شما نادیده گرفته شده است، می توانید سوال و ابهام خود را قبل از طرح در دیوان از خود دیوان عدالت اداری بپرسید. برای این منظور به نشانی اینترنتی www.divan-edalat.ir/show.php?page=answer مراجعه نمایید.

هم اکنون رفع بسیاری از اینگونه نیازها و خدمات بصورت اینترنتی و آنلاین ارائه می گردد.

خدماتی همچون:

دریافت فیش حقوقی

دریافت احکام کارگزینی

ثبت نام وام و تحصیلات

تکمیل فرم اطلاعات کارمندی یا اداری استخدامی

انواع درخواست های آنلاین

فرم های شکایت و یا انتقاد از ارائه خدمات

پرسش و پاسخ یا مشاوره آنلاین اداری، شغلی و استخدامی

محاسبه آنلاین اقساط و سود سپرده ها

خرید های آنلاین

و بسیاری خدمات اینترنتی و آنلاین دیگر.

ما در سامانه خدمات آنلاین پاراف همه این موارد را بصورت یکجا برای شما کارمندان و کارکنان دولت، کارگران، ایثارگران و رزمندگان، بازنشستگان و بیمه شدگان وزارتخانه ها، موسسات و شرکت های دولتی، عمومی و خصوصی عزیز و گرامی فراهم نموده ایم.

شما دیگر نیازی نیست هر بار به جستجوی پر هزینه و وقت گیر اینگونه خدمات بپردازید.

برای استفاده از این خدمات به سایت پاراف و قسمت خدمات آنلاین مراجعه کرده و از لیست خدمات تهیه شده استفاده کنید. در صورتی که در دسترسی به لینک های معرفی شده مشکلی رخ داده است و یا دسترسی شما کاملا قطع گردیده از طریق صفحه تماس با پاراف ما را مطلع کنید.

همچنین اگر خدماتی وجود دارد و یا صفحه آنلاینی برای ارائه خدمات به کارمندان و کارکنان دولت، کارگران، ایثارگران و رزمندگان، بازنشستگان و بیمه شدگان وزارتخانه ها، موسسات و شرکت های دولتی، عمومی و خصوصی وجود داشته و از نظر ما دور مانده است، می توانید آن را به پاراف معرفی کنید تا در سامانه خدمات آنلاین پاراف درج گردد.

64 دیدگاه ها

 1. باسلام
  اینجانب درآزمون استخدامی سال 90 شرکت ملی پالایش وپخش یکی از شرکت های تابعه وزارت نفت بعنوان نیروی ذخیره پذیرفته شده بودم.درسال 92 از من دعوت شد برای مراحل استخدامی که شامل مصاحبه فنی,دب صنعتی وگزینش وتحقیقات محلی که همه این ماحل را با موفقیت گذراندم ولی متاسفانه هنوز دعوت بکار نشدم که با پیگیری ها متوجه شدم وزارت نفت استخدامی را متوقف ودرنهایت منتفی اعلام کرد.به همین خاطر برای احقاق حق تضعییف شده ام به دیوان عدالت اداری شکایت کردم که رای بدوی و قطعی به نفع من صادر شد.
  سوال من این است که مراحل بعدی پیگیری پرونده من چگونه است وآیا وزارت نفت میتواند درمقابل حکم استخدام من استنکاف کند واگر این اتفاق نیفتد تکلیف من چیست.
  باتشکر

 2. باسلام.من کارمند رسمی شرکت ملی پخش فرآوردههای نفتی منطقه ارومیه بودم که طبق رای هیات تجدید نظر محکوم به اخراج شدم و به دیوان عدالت اداری شکایت کردم که وقت رسیدگی را مرداد۹۵ قرار داده اند.خواهشمند است در صورت امکان به سوالات بنده پاسخ داده شود:
  ۱-بنده دارای بیش از ۲۶ سال سابقه در شرکت نفت دارم و همه ماهه شرکت نفت مبالغی تحت عنوان بازنشستگی و پس انداز سهم کارمند از حقوق کسر میکرد. آیا هنگام تایید شدن حکم صادر شده توسط دیوان عدالت اداری مبالغ کسر شده به بنده باز گردانده میشود یا نه؟
  ۲-بنده میتوانم با پرداخت ماهیانه عضو صندوق بازنشستگی نفت بمانم یا خیر؟
  ۳-در ایام اخراج بنده از سازمان قبل از تایید ذیوان عدالت اداری نحوه دریافت حقوق چگونه است؟ ظاهرا هر ماهه صورتحساب صادر میشود ولی مبلغ آن به حساب بانکی واریز نمیشود؟

 3. با سلام من استخدام پیمانی یکی از دستگاههای اجرایی کشور هستم با حدود هفت سال سابقه کار . تعهدم نسبت به منطقه جغرافیای هم تمام شده است و در شهرستان زندگی می کنم ودرخواست انتقال به کلانشهر تهران را داشته ام که موافقت نشد و شرایطی از قبیل اینکه تبعیت از همسر را در صورتی می توانم استفاده کنم که همسرم شاغل دستگاه اجرایی باشد و یا همسر جانباز یا خانواده شهدا باشم که هیچکدام از این شرایط را نداشتم از تمام بندهای قانونی که آگاه بودم در درخواست خود استفاده نمودم اما ترتیب اثر نداشت.
  سوال من این است که آیااین امر واقعا غیر ممکن است و یا مورد قانونی که بتوانم مشکلم را حل کنم وجود دارد؟

 4. با سلام من روز گذشته به شما پیامی دادم مبنی بر انتقال کارکنان دولت به کلانشهرها این قانون مربوط به ماده ۶۵ نظام اداری برنامه پنجم توسعه می شود و این در حالی است که مهلت این برنامه به پایان رسیده آیا این امکان وجود دارد که با اتمام زمان این قانون دوباره اقدام کنم یا اینکه قانون پنجم توسعه باز هم وجاهت قانونی دارد و لازم الجرا است ؟؟؟؟

 5. با سلام
  از کجا باید بفهمیم که پدرم کارت معلمی خود را برای ضمانت دادگاه قرار داده است یا نه از چه اداره ای باید پرس و جو کرد//

 6. سلام علیکم: در تاریخ۱۳۹۴.۵.۳۰ بازنشته پیش از موعد از ناجا هستم سازمان تعهد اخذ نموده بعلت مشکلات مالی ۳۰ در صد از پاداش پرداخت ما بقی پس از تامین اعتبار لذا با عنایت به اینکه مدت ۸ ماه از زمان بازنشتگی گذشته تاکنون سازمان به وعده خود عمل ننموده و هیچگونه پاداشی و و ذخیره مرخصی و حتی ۳۰ درصد را پرداخت ننموده با عنایت به شروع سال جدید به اینجانب خسارت مالی وارد شده ایا اینجانب می توانم با عنایت به اینکه سازمان تعهد اخذ نموده ؟ ایا تعهد ات قانونی بوده؟ ایا قانون به اینجانب اجازه می دهد شکایت وتقاضای تعدیه حق حقوق خود را از ناجا از طریق دیوان عدالت اداری د رخواست نمایم تقدیر تشکر منتظر جواب.

  • با سلام. تعهد خارج از قوانین و مقررات اعتباری ندارد. لکن عدم پرداخت سنوات بازنشستگی به دلیل کمبود اعتبار است که مشکل بسیاری از بازنشستگان عزیز است. دولت اعلام نموده با تصویب بودجه ۹۵ در شش ماهه اول سال ۹۵ بدهی خود به بازنشستگان را پرداخت خواهد کرد. انشاالله که اینچنین است. بنابراین پیگیر بوده و البته کمی صبر کنید.

 7. خبری ازتبصره۲ ماده ۳۹ در خصوص پرداخت ان خبری هست یا نه وایا در سال ۹۵ پرذاخت میشود ممنون از پسخگویی شما

 8. اینجانب در سال ۸۲ در نهضت سوادآموزی به عنوان آموزشیار حق التدریس پذیرفته شدم در سال ۹۰ پس از ۸ سال تدریس سخت و طاقت فرسا دردور افتاده ترین روستاها فقط به جرم داشتن مدرک دیپلم وعلی رغم اینکه دانشجوی کارشناسی بودم باحکم خدماتی به آموزش و پرورش منتقل شدم در سال ۹۱ با طرح مهر آفرین استخدام پیمانی گشته و اکنون دانشجوی ترم آخر کارشناسی ارشد دانشگاه دولتی (روزانه )می باشم ولی کماکان هیچ تغییر ی در وضعیتم به چشم نمی خورد آیاپس از گرفتن مدرک کارشناسی ارشد و پس از آن دکترا نمی توانم در پست های بالاتر مثمر ثمر تر باشم یا کماکان باید با همان پست خدماتی(با کمال احترام به همکاران خدماتی زحمتکش ) به خذمت خود ادامه دهم .ممنون لطفا راهنمایی فرمائید .

 9. سلام: علیکم: کارگری قرداری بوده در ماه گذشته متوجه شده ام یارانه ام با عنایت به اینکه حقوق بنده زیر یک ملیون بوده مسدود گردیده لذا پیگر نموده به اینجانب اعلام نموده اند از طریق مراجع قضایی مسدود پیگر موضع که خارج از استان محل سکونت بوده عزیمت به اینجانب اعلام نموده بعلت خرید خودرو از شرکت لزینگ وبدهکاری یارانه ات مسدود لذا باعنایت به اینکه یارانه اینجانب بعلت تشابع اسمی مسدودو تاکنون بر قرار نگردید ه وبه اینجانب بعلت تردد و اخد مرخصی بدون حقوق مرتب خسارت وارد و تاکنون هم موفق به برقراری یارانه نگردیده ام خواهشمندم راهنمایی فرمایند ایا در این رابطه باید از کی جهت حق حقوق و خسارت وارده پیگیری نمایم تقدیر تشکر.

 10. با سلام مجدد:با عنایت به اینکه محل مسدود شدن یارانه از طریق مراجع قضایی خار ج از استان بوده ایا از مراجع قضایی محل سکونت قابل پیگری بوده؟

 11. با سلام
  اینجانب در پایان سال۹۳ از یکی از شرکتهای تابعه توانیر(شرکت مدیربت تولید نیروگاههای گازی خراسان) بازنشست گردیده ام
  قبل از شروع استخدام بیش از ۴سال سابقه کار مرتبط با حوزه کاریم در بنیاد شهید داشته ام، حال شرکت مذکور به استناد بخشنامه های خود فقط پاداش سنوات “صنعت برق ” را قابل قبول و پرداخت می نماید، با توجه به اینکه بنده به جز حقوق هیچگونه مزایایی از بنیاد شهید دریافت نکرده ام و حتی حق بیمه ایام فوق را به استناد یکی از بخشنامه های تامین اجتماعی شخصا” پرداخت پرداخت نموده ام، آیا پاداش سنوات ایام مذکور دیگر و به هیچ نحوی قابل پرداخت نیست؟ متشکرم از راهنمایی شما

 12. سلام بنده درسال ۱۳۶۴به صورت قراردادی به استخدام شرکت توانیر در نیروگاه شهید منتظری اصفهان مشغول بکار شدم ودر پایان سال ۱۳۶۷به علت ادامه تحصیل استعفا دادم وسپس در تهران در دانشگاه شهید عباسپور که وابسته به وزارت نیروبود ادامه تحصیل داده وبه استخدام ازمایشی شرکت توانیر درامدو وسپس به نیروگاه شهید منتظری با حکم انتقال وانتصاب منتقل شدم حالا که در سال ۱۳۹۴باز نشسته شدم اعلام می دارند چون در سال۱۳۶۷ استعفا دادید پاداش سنوات سال ۶۴ تا۶۷ به شما تعلق نمیگیرد در صورتیکه من در زمان تصویه حساب هیچ مبلغی برای سنوات یا پاداش سنوات دریافت نکردم در ضمن با پیگیری که انجام دادم اعلام می کنند اگر هم قرار باشد مبلغی پرداخت کنیم به همان سال محاسبه وپر داخت می کنیم حال می خواستم ببینم تکلیف من چیست ایا باید محاسبه پرداخت مبلغ سنوات و پاداش سنوات به روز محاسبه شود یا اینکه در زمان که استعفا دادم چگونه اقدام کنم در ضمن نیروگاه هم درسال ۹۰به شرکت خصوصی واگذار شده

  • سئوال بنده این است که از سال ۶۴تا۶۷مشغول بکار بوده ام در سال۶۷با توافق مدیرعامل وقت استعفا دادم و بعداز ۶ماه دوبار به همان کار گاه انتقال داده شدم ودر زمانیکه تصویه حساب کردم هیچ مبلغی بابت سنوات به بند داده نشد وهیچ مدرکی هم که دال بر پرداخت هزینه سنوات باشد در پرونده موجود نیست حال که باز نشسته شدم اعلام می دارند که چون استعفا دادید وتصویه حساب کردید دیگر مبلغی برای سنوات قبل داده نمی شود راهنمایی بفرمایید ایا هزینه سنوات قبل از استعفا به بنده تعلق می گرفته و اگر می گرفته بایستی هزینه ان را چگونه محاسبه کنند ایا با حقوقی که سال قبل باز نشسته شدم یا با حقوق همان سال که استعفا دادم

  • اگر کسی استعفا بدهد ایا هزینه سنوات ان را باید سازمانی که در ان کار میکرده پرداخت کند
   اگر هزینه سنوات را در زمان استعفا نگرفته باشد و چند سال بعد متوجه شود که باید هزینه سنوات را می گرفته در زمانی که اقدام می کند هزینه سنوات را بایستی به روز محاسبه کنند یا به همان تاریخی که استعفا داده

 13. باسلام
  اینجانب دارای پست حاکمیتی جمعداراموال هستم ولی برای صدورحکم۲۵درصدفوق العاده ویژه میگن پست شماحاکمیتی نیست ودرجارت اعلامی توسط سازمان اسمی ازپست شمانبرده اند.جالب است ایتجابرابرقانون بایدبه ۲۵درصدازپستهای حاکمیتی این قانون تعلق بگیردوازتعدا۸۳نفرکارمنداستان که دراداره ماهستندبرای۸۰نفرحکم صادرکرده اندومیگویندفقط به چمعداراموال وکارپردازوکارشناس اداری تعلق نمیگیرد.سازمان برنامه وبودجه هم گفته چون احکام شمادرتهران صادرمیشودماکاری نمیتونیم بکنیم.اگردرست فهمیده باشم میتونن فقط برای ۲۵درصداز۸۳نفرحکم بزنن وانهم باشرایطی که نه اینکه برای همه۳۵درصدبزنندولی اینجامدیران ومعاونان۳۵درصدافزایش وروساو..تابه کارمندان معمولی که۲۵درصدمحاسبه کردند.راهنمایی بفرماییدچگونه وازکجامیتوانم به حقم برسم وایااین کارهای ادارات قانونی است یاخیرتشکر

 14. اینجانب در سال ۸۶ به خاطر مجروحیت در حین ماموریت سال ۷۳ معلول حین خدمت شناخته شدم و با ۴۱ درصد از کار افتادگی باز نشست گردیدم و یگان مربوطه من نامه ای به این شرح به بنیاد تعاون نوشت با احترام برادر احمد ذوقی پور با عضویت وظیفه در حین ماموریت از نواحی ضربه مغزی پارگی وسیع هر دو پلک فوقانی ضربه به هر دو چشم و بینی شکستگی ۴ دندان….وشکستگی بازوی راست شکستگی ران چپ شکستگیساق چپ شکستگی پاتلای زانوی راست و زخم وسیع ان زانو پارگی مخاط لب وشکستگی لگن مجروح گردیده است مراتب در خصوص پرداخت غرامت بیمه عمر حضورتان معرفی میشودانجا به من فرمودند سریع یک حساب بانکی به ما بیار که بعد از چند ماه مبلغ شصت و یک هزار تومان به حساب من واریز کردند که در ضمن رای کمسیون نیز ضمیمه ان نامه بود به قران قسم میخورم من بالای صد هزار هزینه رفت وامد به انجا کردم .چون با یک ویلچر اخرین مدل سوار تاکسی میشدم .حال به خاطر خدا وقران در این ماه عزیز اگر به من هم خواهید گفت از طریق یگان مربوطه اقدام کن چیزی نگید ولی اگر راهی برای احقاق حقم است مرا راهنمایی کنید وعلی گونه هدایتم کنید تا حقم را بگیرم

 15. باسلام من بازنشسته پیش ازموعدسال ۸۸باسنوات ارفاقی هستم که ۲۷سال خدمت ووتامین اجتماعی بابت ۳سال خدمت ارفاقی تفاوت حق بیمه تاسی سال راازمحل کارم یعنی شرکت بازرگانی دولتی ۲۷میلیون تومان بابت سه سال ارفاقی گرفت امامتاسفانه حقوق آخرین سال خدمت رامحاسبه کردومستمری برقرارنموددرحالیکه میبایست میانگین دوسال آخربیمه پردازی رامبنای برقراری مستمری حساب میکردندمانندهزاران نفردیگربه دیوان شکایت کردم ولکن دیوان به سه هزارنفررای مثبت دادکه طبق ماده ۷۷تامین دوسال آخرپرداخت شودوبعدبه الباقی که .حدود۸۰۰۰هزارنفرهستیم بارای هیات عمومی حقوق دو سال آخرمحاسبه وبرفرارشدوکلی متضررشدیم اعتقادمااینه که تامین اجتماعی بنحوی دیوان وبازنشستگان رادورزده،،،ازطرفی دیوان هم قانون صدور۵رای مشابه دریک موضوع رانادیده گرفته،،،،زیراحدودسه هزاررای مشابه هست وبرای بقیه هم بایداجرامیشدالان مانده ایم پشیمان ازاینکه به قانونگذاروتامین چرااعتمادکردیم وکی حقوق ماروپس میگیرد

 16. سلام من فقط در نظر قبلی گفتم ایا غرامت بیمه عمر من با ان همه مجروحیت و از کار افتادگی فقط شصت ویک هزار تومان میشد اگر نه چگونه واز کجا پیگیری کنم

 17. اینجانب در سال ۸۶ به خاطر مجروحیت در حین ماموریت معلول حین خدمت شناخته شدم و با ۴۱ درصد از کار افتادگی باز نشست گردیدم و یگان مربوطه من نامه ای به این شرح به بنیاد تعاون سپاه نوشت با احترام برادر احمد ذوقی پور با عضویت وظیفه در حین ماموریت از نواحی ضربه مغزی پارگی وسیع هر دو پلک فوقانی ضربه به هر دو چشم و بینی شکستگی ۴ دندان….وشکستگی بازوی راست شکستگی ران چپ شکستگیساق چپ شکستگی پاتلای زانوی راست و زخم وسیع ان زانو پارگی مخاط لب وشکستگی لگن مجروح گردیده است مراتب در خصوص پرداخت دیه حضورتان معرفی میشودانجا به من فرمودند سریع یک حساب بانکی به ما بیار که بعد از چند ماه مبلغ شصت و یک هزار تومان به حساب من واریز کردند به قران قسم میخورم من بالای صد هزار هزینه رفت وامد به انجا کردم .چون با یک ویلچر سوار تاکسی میشدم .حال به خاطر خدا وقران در این ماه عزیز مرا راهنمایی کنید ضمنا نامه قبلی من را مبهم تشخیص دادید من سعی کردم واضح بنویسم با تشکر از راهنماییهایتان

 18. با سلام و احترام
  یه سواللی داشتم و امیدوارم که حتما راهنماییم کنین ما حدود ۳۰ نفریم که ۳ سال پیش ازمون استخدامی یکی از بانکهارو دادیم و ۱.۵ سال بعد از ازمون با ما تماس گرفتن رفتیم مراحل استخدامو انجام دادیم و گفتن برین منتظر باشیم ۱ سال پیش زنگ زدن گفتن کاراتونو انجام بدین و اماده بشین برای دوره و قرار شد چند روز دیگه بریم دوره ولی از اون زمان ۱ سال میگذره و نه جوابی به ما میدن نه میگن استخدام نمیکنیم مارو منتظر گذاشتن میخواستم بدونم قانون کمکی به ما میتونه بکنه که به حقمون برسیم ممنون میشم قرارداد و تعهد دفتری انجام شده حتی حساب بانکی جهت واریز حقوق باز شده

  • با سلام. اگر بانک دولتی بوده از مرجع بالاتر درخواست پاسخ کنید و اگر خصوصی بوده تا زمانیکه قراردادی منعقد نشود خیر حقی برای طرفین ایجاد نمی شود.

 19. با سلام، اینجانب در یک بانک دولتی مشغول به خدمت می‌باشم. به دلیل داشتن فرزند کوچک، خدمت خود را موقتا به صورت نیمه وقت در آورده ام و نیمی از حقوق و مزایا را دریافت می‌کنم. با توجه به اینکه فرزند زیر ۶ سال دارم آیا بخشنامه کاهش ساعات کاری بانوان به شرایط خاص در مورد من اعمال می‌شود یا نه؟ تصور خود من این است که اگر در حالت عادی هر هفته ۸ ساعت از ساعات کاری بانوان با شرایط مشابه کسر می‌شود در مورد من ۴ ساعت از ساعات کاری باید کم شود.

 20. با سلام و ضمن تشکر از پاسخگویی سریع به سوال دیروز بنده. ابهامی که من دارم این است که با توجه به تبصره ای که در طرح کاهش ساعات کاری بانوان بیان می‌کند «بانوانی که قبلا مطابق سایر مقررات از امتیاز کاهش ساعت کاری برخوردارند مشمول این طرح نمی شوند»، آیا این امر در مورد من که مشغول خدمت نیمه‌وقت با نصف حقوق و مزایا هستم قابل اجرا است یا خیر.
  با سپاس از توجه و پاسخگویی‌تان

 21. مشکل بزرگی در شرکت ما که یک شرکت بزرگی است وجود دارد.تعداد افراد زیادی بازنشسته در این شرکت کار می کنند و در مشاغلی هم مشغولند که حقوق بالایی دارد.(یعنی حقوق چند نفر جوان ).یک بار هم برای اخراج این افراد اقدام شده ولی باز همه آنها بازگشتند.بیتشرین اضافه کار هم شامل این افراد می شود.چگونه می توان این مشکل را رفع کرد و عدالت کمی برقرار شود.
  با احترام

 22. با سلام
  من در پست کارشناس تجهیزات رسته اجتماعی استخدام شدم ولی بلافاصله بعد از شروع به کار در رسته فنی در پست دیگری به کار گرفته شدم و در واحد فنی همزمان هم کار مربوط به پست اصلی را انجام دادم هم وظایف محوله جدید را.
  آیا راه حل قانونی برای اینکه فقط وظایف تخصصی را انجام بدهم و مجبور به کارهای موحوله اضافی نباشم وجود دارد؟
  مننون

 23. اعتراض به یک بند دفترچه آزمون استخدامی
  با سلام و احترام
  من در آزمون آموزش پرورش شرکت کردم و چون سنم ۶ ماه اضافه داشت یه بندی رو توی دفترچه آوردن با این مضمون:
  موارد ذیل به شرط ارائه تاییدیه معتبر به حداکثر سن مقرر اضافه خواهد شد:
  د) داوطلبانی که به صورت غیر رسمی و تمام وقت در وزارتخانه ها و موسسات و شرکتهای دولتی، بانکها و شرکتهای تحت پوشش آنها، شرکتهای بیمه های دولتی، شهرداریها و موسسات و شرکتهای دولتی که شمول قانون بر آنها مستلزم ذکر نام است، موسسات و شرکتهای ملی و مصادره شده که به نحوی از بودجه و کمک دولت استفاده می کنند، نهادهای انقلاب اسلامی و شرکتهای تحت پوشش آنها از تاریخ ۱۳۵۷/۱۱/۲۲ به خدمت اشتغال داشته اند، به میزان مدت خدمت غیر رسمی آنها

  حالا با توجه به اینکه من نیروی شرکتی شهرداری هستم بهم گفتن گواهی از شهرداری باید بیاری که توش نوشته شده باشه حقوقت از اعتبارات دولتی پرداخت میشه در صورتی که در این بند اصلا به این گفته اشاره ای نشده حالا من میتونم از این موضوع شکایت کنم ؟
  با تشکر از همگی ممنون میشم راهنمایی و کمکم کنید

 24. با سلام من تیرماه سال ۱۳۷۵از تربیت معلم فارغ التحصیل شدم ولی با در یافت نامه ای از هسته گزینش به مدت یکسال از رفتن سر کار محروم شدم و به تعبیری گزینش ردی محسوب شدم، مهر ۷۶به سر کارم برگشتم .در طی اون یک سال معلق بودنم بیمه ای برایم رد نشده .میخواستم بدونم میتونم پیگیر اون یکسال برای احتساب سنوات سابقه کاریم گردم.لطفا راهنمایی بفرمایید

 25. درود
  من كارمند رسمي يكي از ادارات هستم
  ميخواستم بدونم آيا هيچ راه قانوني مثل استعفا يا … وجود نداره كه من بتونم در استخدامي هاي ساير ارگانهاي دولتي شركت كنم؟

 26. با سلام
  من رئیس کارگاه یک شرکت در پروژه های عمرانی بودم ، خلاصه بعد از شکایت از شرکت کار به اداره کار کشید و حکمی دادند و بنده بعد دوبار اعتراض پرونده به دیوان عدالت اداری فرستادم و حکم دوم که حکم هیات حل اختلاف اداره کار بود مبلغ ده میلیون شرکت را محکوم کردند که بنده به دلیل اشتباه در محاسبات هیات حل اختلاف موضوع رو به دیوان فرستادم ، الان میخوام بدونم ممکنه دیوان حکم هیات حل اختلاف را کاهش بدهد ؟

 27. سلام من کارمند سازمان بهزیستی میباشم با بیست و هشت سال خدمت با مدرک دیپلم پست سازمانی متصدی امور دفتری متاسفانه چون کسی را در کارگزینی نداشتیم نتوانستیم ارتقا ء پست سازمانی بگیریم الان هم به ما میگویند بروید مدرک کارشناسی بیاورید همکارانی که با ما هم دوره بودند با همین مدرک توانستند پستهای خوب و ارتقاء داشته باشند متاسفانه الان یک نیروی قراردادری از ما بیشتر دریافتی دارند یعنی کاملا نا هماهنگ کسانی که ارتقا ء پست داشتند تقریبا دوبرابر ما حقوق دریافت مینمایند میگویند شما دیپلم هستید نمیتوانیم ارتقا داشته باشیم اما نمیدانم چرا برای خودشان قبلا توانستند این کار را انجام دهند دو سال به اتمام خدمت نمانده متاسفانه را ه برایمان بسته شده خواهشمندم اگر راهی وجود دارد راهنمایی بفرمائئد با تشکر

 28. با سلام
  اینجانب سال پیش متوجه شدم میتونم حقوق پدرم که بازنشسته آموزش و پرورش بود رو بگیرم بعد از فهمیدن اقدام برای برقراری حقوق پدرم کردم الان حقوق پدرم برقرار شده و من مستمری بگیر هستم میخواستم بدونم میتونم حقوق بیست سال رو هم بگیرم در واقع حقوق عقب مونده از زمانی که پدرم فوت شده رو بگیرم پدر من بیست سال پیش فوت شده ولی حقوق من از پارسال برقرار شده راهی هست اقدام کنم برای مستمری بیست سال؟
  با نهایت تشکر

  • عرض سلام
   تعدادی از سوال ها قبلا پاسخ داده شده – و به دلیل پر تکرار بودن به زودی برای اون ها صفحاتی در وب سایت ایجاد میشه

 29. با سلام .سئوالی داشتم در خصوص پاداش تشویقی که توسط کارفرما برای تعدیل پرسنل به کارگران پرداخت می شود .ایا پرداخت این پاداش تشویقی که در بازه های زمانی مثلا” ۲ ساله تصویب واجرا می شود می تواند مصداق عرف کارگاه تلقی وبرای کارگران در سالهای بعد حقوقی نسبت به کارفرما ایجاد نماید.در شرکت ما برای مدت ۲۷ ماه برای تعدیل پرسنل برای تمامی سطوح تخصصی وهمه مدارک تحصیلی این امر یعنی پراخت پاداش تشویقی بازنشستگی تصویب واجرا شد .پس از ان به مدت یکسال وقفه افتاد وسپس برای مدارک خاص این مهم اجرا شد .ومجددا” ۵ ماه وقفه افتاد وبرای مدارک تحصیلی وسمت های خاص این مهم اجرا شد! در این میان برخی از همکاران من واینجانب هیچگونه پاداش تشویقی هنگام بازنشستگی نگرفتیم.ایا این فرایند ایجاد حق می نماید.؟ ایا می توانیم شکایت نمائیم .؟ از راهنمائی شما وارسال پاسخ به ایمیل درج شده سپاسگزارم

 30. سلام خسته نباشید قبلا سوالم را فرستادم مهین از سازمان بهزیستی پاسخی ندادیدخواهشمند م مرا راهنمایی فرمایید .هر چند کسی به نام رهامنش پاسخ داده شده – و به دلیل پر تکرار بودن به زودی برای اون ها صفحاتی در وب سایت ایجاد خواهد شد. تمنا دارم راهنمایی بفرمایید . با سپاس

یک پاسخ ارسال کنید

دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید