اولین آزمون جامع فراگیر دولت برگزار شد

3

صبح امروز، جمعه اول خرداد ماه سال 94 اولین آزمون استخدامی فراگیر دولتی در محل های تعیین شده در سراسر کشور بطور همزمان آغاز شد. این آزمون راس ساعت 8 و 30 دقیقه صبح آغاز و تا ساعات اولیه ظهر به ظول انجامید.

اولین آزمون جامع فراگیر دولت برگزار شد

این اولین آزمون استخدامی دولت یازدهم است که بدین صورت برگزار و همه مراحل قانونی آن نیز طی شده است.

همچنین مقرر شده است تا نتایج این آزمون تا پیان خرداد ماه اعلام شود.

دولت قصد دارد از این پس استخدامی های خود را در دونوبت در سال، آنهم بصورت جامع و فراگیر جذب نماید. این استخدامی ها بر اساس ضوابط مشخصی است  ( دستورالعمل نحوه جذب و استخدام کارکنان رسمی، پیمانی و قراردادی در دستگاه های اجرایی و دستورالعمل نحوه برگزاری امتحان عمومی و تخصصی استخدام افراد در دستگاه‌های اجرایی) که به تصویب دولت رسیده است.

حداقل مدرک مورد پذیرش استخدامی های جدید

دولت در بسیاری از مشاغل حداقل مدرک تحصیلی مورد پذیرش را فوق لیسانس و دکترا در نظر گرفته است و این به این معنی است که لیسانسه ها در این مرحله و احتمالا مراحل دیگر نباید به ورود به دولت حساب باز کنند. این به این معنی است که دولت رویکرد خود را به نخبه گزینی و تخصص گزینی تغییر داده است و ما در آینده شاهد حجم بیشتر متقاضیان تحصیل در فوق لیسانس و دکترا در دانشگاهها هم خواهیم بود.

جنسیت داوطلبان استخدامی جدید

دولت بصورت نامحسوس از استخدام خانهما فاصله گرفته و این مورد در این مرحله به وضوح قابل مشاهده است. درصد بسیار کمی از متقاضیان به استخدام خانهما اختصاص یافته است و استخدام مرد بیشترین حجم را به خود اختصاص داده است.

متقاضیان استخدام دولتی باید بدانند که استخدام شدن در دولت اولین و یا آخرین راه حل برای اشتغالزایی نیست. کارآفرینی و به حرکت در آوردن چرخ اقتصاد کشور نیز باید توسط ایشان به سامان برسد. با این روند استخدام در دولت هم مشکلتر و هم کمتر خواهد شد. چرا که دولت در بسیاری از بخشها با تورم نیروی انسانی مواجه است. از طرفی صبر کردن برای شرکت در آزمونهای سالانه دولتی سن مجاز استخدامی را با مشکل مواجه کرده و دیگر نمی توان در این آزمونها نیز شرکت کرد.

در پایان برای همه متقاضیان استخدام  و همچنین پذیرفته شدگان در این آزمونهای آرزوی موفقیت داریم.

3 دیدگاه ها

  1. از کجا فهمیدین آخر خرداد نتایج مشخص میشن. آخه نه رسانه ها چیزی گفتن و نه سایت سنجش اعلامیه ای منتشر کرده.!!!! گویا منبعتون موثق نیست (مدیریت جوابگو باشه)

    • با سلام. این مهلت بر اساس برخی گمانه زنی ها اعلام شده است. ولی گذشته نشان داده که معمولا اینگونه زمانها دستخوش تغییر خواهند بود!

  2. سلام و عرض ادب خدمت مدیریت محترم سایت پاراف
    خواهشمندیم اگر امکان داشته باشد نسبت به زمان اعلام نتایج آزمون فراگیر پیگیری نمایید باتشکر

یک پاسخ ارسال کنید

دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید