آخرین جزئیات آیین نامه های قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران

0

پاراف آخرین جزئیات آیین نامه های قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران :   حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی شهیدی، معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران در دیدار اعضای شورای راهبردی نخبگان و تشکل های مرکز دانش پژوهان و تشکل های شاهد و ایثارگر گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی همواره تأکید دارند که فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه شناسانده شده و به نسل های آینده معرفی شود، چون اگر روزی مشکلی برای کشور پیش بیاید ایثارگران و فرزندان آن ها هستند که دوباره به صحنه خواهند آمد.

وی کارگروه های نخبگان و تشکل ها را بازوی کاری بنیاد عنوان کرد و افزود: یکی از مسائل زیان آوری که در آسیب شناسی های انجام شده مشخص شد این بود که بین ایثارگران و بنیاد شهید و امور ایثارگران اعتمادی وجود ندارد البته با پرداخت بخشی از مطالبات ایثارگران تا پایان سال 90 توانستیم مقداری از این اعتماد رفته را بازگردانیم.

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران اظهار داشت: مسئله بعدی که به ضرر جامعه ایثارگری و بنیاد بود، تضاد و دوری بین بنیاد و مجلس شورای اسلامی با وجود 103 نماینده ایثارگر در مجلس بود که ما می توانستیم از این ظرفیت، کمال بهره برداری به نفع بنیاد را داشته باشیم که خوشبختانه در حال حاضر تفاهم خوبی بین بنیاد و مجلس وجود دارد.

حجت الاسلام والمسلمین شهیدی در ادامه به ابلاغ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران در اسفندماه سال 92 و اجرایی شدن 3/71 درصد این قانون تاکنون اشاره کرد و گفت: آیین نامه 19 درصد از 29 درصد باقی مانده این قانون، تدوین و به کمیسیون اجتماعی مجلس ارائه شده و بقیه موارد نیز در حال بررسی و تدوین آیین نامه است.

وی با بیان اینکه مهم ترین بخش قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران، ماده «63» این قانون است که به تشکیل شورایی به منظور توسعه فرهنگ ایثار و شهادت برای آشنا کردن نسل های آینده با این فرهنگ تأکید دارد، افزود: دبیرخانه این شورا که رییس جمهور ریاست آن را بر عهده دارد، تشکیل و محتوای مربوط به شورای عالی ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت نیز تدوین شده است.

دبیر شورای عالی ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت با تأکید بر اینکه در این مسیر باید از اعضای مرکز دانش پژوهان و تشکل های شاهد و ایثارگر و نقش آن ها در ارائه این فرهنگ به نسل سوم و چهارم انقلاب استفاده کرد، گفت: ما از شما استمداد می طلبیم که با ارائه طرح های جدید، بنیاد را در نشر فرهنگ ایثار و شهادت یاری کنید.

وی افزود: مشکلات مالی موجود در کشور سبب کاهش بودجه در تمام بخش ها شده است که ناتمام ماندن بحث ساماندهی گلزارهای شهدا نیز ناشی از همین مسئله است البته شعار من در بنیاد این است که نباید تبعیضی بین افراد و بخش ها وجود داشته باشد.*ایثار.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here