فکر می کنید رهبر معظم انقلاب چقدر حقوق می گیرد؟

3
فکر می کنید رهبر معظم انقلاب چقدر حقوق می گیرد؟
فکر می کنید رهبر معظم انقلاب چقدر حقوق می گیرد؟

پاراف فکر می کنید رهبر معظم انقلاب چقدر حقوق می گیرد؟: حقوق مقام معظم رهبری به روایت اطرافیان. حجت‎الاسلام رحیمیان از اعضای سابق دفتر امام و رهبری، در گفت‎وگو با مجله «پنجره» با اشاره به سطح زندگی بسیار ساده امام خمینی(ره) و آیت‎الله خامنه‎ای (مد ظله العالی)، گفت: «چند وقت پیش، در یکی از سخنرانی‎ها، برای مردم از لزوم ساده زیستی مسئولان صحبت می‎کردم که در انتهای مراسم یکی از حاضرین از من پرسید که رهبر معظم انقلاب چقدر حقوق می‎گیرد؟

عرض کردم ایشان از حداقل نذورات استفاده می‌کنند.

اداره‎ زندگی ایشان عمدتا‎ً، یعنی آنقدر که من اطلاع دارم که تا حدی دقیق است، ‎ بیشتر، از نذوراتی است که مردم در مورد حضرت آقا انجام می‎دهند؛ نذورات می‎آید؛ برای امام هم خیلی نذورات می‎رفت

وی افزود: «روز بعد در مواجهه با رهبر معظم انقلاب، ضمن شرح ماجرا از ایشان پرسیدم چقدر حقوق بابت کار رهبری می‎گیرند؟ پاسخ آقا برای بنده بسیار قابل تأمل بود.

ایشان با نهایت تواضع فرمودند مگر من کاری می‎کنم که بابت آن حقوق بگیرم؟ این اظهارات در شرایطی است که حجم مسئولیت‎ها و فعالیت‎های ایشان بر کسی پوشیده نیست.

همچنین حجت‎الاسلام احمد مروی، معاون ارتباطات حوزه‎ای دفتر رهبر معظم انقلاب، درباره تأمین مالی زندگی رهبر معظم انقلاب، می‎گوید: «اداره‎ زندگی ایشان عمدتا‎ً، یعنی آنقدر که من اطلاع دارم که تا حدی دقیق است، ‎ بیشتر، از نذوراتی است که مردم در مورد حضرت آقا انجام می‎دهند؛ نذورات می‎آید؛ برای امام هم خیلی نذورات می‎رفت. برای حضرت آقا هم نذورات زیاد می‎آید که نذر شخصی آقا می‎کنند؛ که آقا، زندگی‎شان عمدتاً از همین نذورات اداره می‎شود و از بیت‎المال و از دفتر، استفاده نمی‎کنند. از وجوهات که اصلاً هیچ استفاده نمی‎کنند. عمدتاً همین نذورات است.»ایران.

3 نظرات

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here