65 هزار نفر از فرزندان ایثارگران طی برنامه ششم صاحب شغل خواهند شد

0
آخرین اخبار و مطالب ایثارگران رزمندگان آزادگان
آخرین اخبار و مطالب ایثارگران رزمندگان آزادگان

پاراف 65 هزار نفر از فرزندان ایثارگران طی برنامه ششم صاحب شغل خواهند شد: سید منصور میرمرادی معاون توسعه مدیریت بنیاد شهید و امور ایثارگران در جمع خبرنگاران استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: 65 هزار نفر از فرزندان ایثارگران جویای شغل تا پایان برنامه ششم توسعه در مراکز دولتی و خصوصی جذب می‌شوند.

در گذشته ایجاد اشتغال برای جانبازان، آزادگان و فرزندان آنها بوده اما دامنه ایجاد اشتغال برای فرزندان ایثارگران دیده شده که پیش‌بینی می‌شود 65 هزار نفر از فرزندان ایثارگران تا پایان برنامه ششم توسعه جذب شوند 25 درصد از این افراد در مراکز دولتی و ما بقی از طریق توانمندسازی در بخش خصوصی جذب می شوند.

وی اظهار کرد: اعتبارات گلزارها استانی است و استانداران در سراسر کشور اعتبارات خوبی را برای بهسازی گلزارها در نظر گرفته و ساماندهی تمامی گلزارهای شهدا در سطح کشور در حال انجام است.

وی در خصوص تأمین مسکن ایثارگران تصریح کرد: اعتبار در نظر گرفته شده برای تأمین مسکن ایثارگران براساس مراکزی که جمعیت بیش از یک میلیون نفر دارند 83 میلیون تومان و به تناسب مراکز جمعیتی زیر یک میلیون نفر، 70 میلیون تومان است که سهمیه ابلاغی بانک مرکزی به بانک‌ها با توجه به مشکلات اقتصادی به میزان مورد نیاز تخصیص داده نشده است.

وی افزود: برای سال جاری تأمین مسکن 100 هزار نفر دیده شده که با توجه به مشکلات فراوان، بانک ها تاکنون 30 درصد مبلغ اختصاص داده شده برای تأمین مسکن ایثارگران تامین اعتبار کرده اند.

معاون توسعه مدیریت بنیاد با اشاره به نگاه ویژه بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور به مناطق محروم گفت: توجه به استان‌های کمتر برخوردار از برنامه های بنیاد است و سفر به استان کهگیلویه و بویراحمد و کمک به این استان برای ایجاد مراکز توانبخشی در راستای توجه به مناطق محروم است، ضمن اینکه تلاش می‌شود تا پایان سال 96 تمام پروژه‌های توانبخشی بنیاد در سطح کشور به بهره‌برداری برسد.
وی اضافه کرد: کلنگ احداث مجتمع توانبخشی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کهگیلویه و بویراحمد 10 سال پیش به زمین زده شد اما تاکنون پیشرفت این مجتمع 12 درصد بوده که با توجه به محدودیت‌های استان در تأمین منابع مالی بیشتر هزینه آن توسط بنیاد پرداخت می‌شود.

میرمرادی تصریح کرد: برای ایجاد مرکز توانبخشی ایثار استان کهگیلویه و بویراحمد مجموعه استان 700 میلیون تومان و بنیاد دو میلیارد تومان را متقبل شد که ساخت مرکز توانبخشی استان به سرعت آغاز و پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال 95 فاز اول این مجتمع به بهره‌برداری برسد.ایثار.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here