استخدام ۸ هزار نفر کارمند جدید در دولت

1

پاراف استخدام ۸ هزار نفر کارمند جدید در دولت : محمدباقر نوبخت، ریس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور در برنامه نگاه یک از برنامه دولت برای استخدام جدید ۸ هزار نفر دیگر خبر داد.

وی عنوان کرد: میزان بدهی کشور نسبت به تولید ناخالص داخلی بسیار کم است و در عوض ما منابع بسیاری در اختیار داریم.

سخنگوی دولت حجم نقدینگی کشور را 800 هزار میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: این مبلغ در شرایط تحریم در بازارهای مختلف جابجا می شد اما در شرایط پساتحریم بخشی از آن هم به عنوان سرمایه گذاری داخلی صورت می گیرد.

نوبخت با اشاره به حضور متعدد هیئت های اقتصادی خارجی و اعلام آمادگی آنها برای سرمایه گذاری در کشور افزود: سیاست دولت در مذاکره با این هیئت ها؛ این است که آنها تا چه اندازه می توانند به رشد 8 درصدی مورد نیاز ما با سرمایه گذاری مستقیم کمک کنند.

وی گفت: انتقال فناوری های نوین به داخل کشور و تلاش طرف های خارجی برای ایجاد بازارهایی به منظور صادرات غیرنفتی ما، از دیگر سیاست های دولت در گفتگو با هیئت های اقتصادی خارجی است.

نوبخت افزود: همان گونه که مذاکره کنندگان هسته ای و سیاسی ما در مذاکرات قدرتمند عمل کردند، تیم و مذاکره کنندگان اقتصادی کشور نیز در این مذاکرات قدرتمند عمل خواهند کرد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی : فرصت های استخدامی را مخفیانه قرار نمی دهیم و حتماً برای استخدام در دستگاه های دولتی آزمون برگزار خواهیم کرد اما در عین حال برای کارکنان شرکتی سازمان ها و وزارتخانه ها اولویت هایی قرار می دهیم.

وی با بیان اینکه پیش بینی می کنیم تا پایان امسال برجام اجرایی شود گفت: از آغاز سال آینده در شرایط بعد از تحریم هستیم که همزمان است با سال آغاز اجرای برنامه ششم توسعه و بدین منظور برنامه ششم را در این شرایط تدوین می کنیم.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور با بیان اینکه بر اساس برنامه، متوسط رشد کشور باید 8 درصدی باشد افزود: برای دستیابی به این رشد سالانه نیازمند 800 هزار تا 1063 هزار میلیارد تومان منابع هستیم که طبیعتاً بخشی از آن از منابع داخلی و بخشی هم از طریق سرمایه گذاری خارجی تأمین می شود.

نوبخت با بیان اینکه پس از دو سال رکود، پارسال به رشد 3 درصدی رسیدیم، اضافه کرد: تا رسیدن به رشد 8 درصدی فاصله زیادی داریم که باید برای تحقق آن برنامه ریزی و تلاش کنیم.

وی با اشاره به اینکه همزمان با تدوین لایحه بودجه سال 95، در حال تدوین برنامه ششم توسعه در سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور هستیم گفت: برنامه ششم مسئله محور است و آب، محیط زیست و اجرای تعهدات فراوان صندوق های بازنشستگی از مهمترین مسئله های دولت در تدوین این برنامه است که چنانچه به آنها توجه نشود در آینده کشور به بحران می رسد.

نوبخت: برنامه ششم توسعه بر اساس شرایط پس از تحریم تدوین می شود.

نوبخت با اشاره به اجرای 10 برنامه توسعه ای پیش و بعد از انقلاب اسلامی افزود: با وجود اجرای این برنامه ها، همچنان به علت توازن منطقه ای در برخی مناطق با مشکل مواجه هستیم و از این رو توجه ما به آمایش سرزمین است و تا این مشکلات بکاهیم.

وی با اشاره به اینکه برای سومین سال متوالی بودجه سال آینده را تا قبل از 15 آذر به مجلس شورای اسلامی تقدیم می کنیم، گفت: این لایحه را در چارچوب اقتصاد مقاومتی مد نظر مقام معظم رهبری و روش مبتنی بر عملکرد و با نگاهی به سیاست برنامه ششم تدوین می کنیم.

سخنگوی دولت با اشاره به اینکه در سال 93، 38 هزار نفر را با اختصاص 525 میلیارد تومان اعتبار در وزارتخانه ها و سازمان ها استخدام کردیم، افزود: برای استخدام 8 هزار نفر دیگر هم دولت آزمون برگزار کرد.

نوبخت در بخش دیگری از این برنامه با اشاره به روی کار آمدن دولت یازدهم از شهریور سال 92، گفت: دولت در حالی کار را تحویل گرفت که تنها دو ماه پیش از آن بودجه در مجلس تصویب و یک ماه پیشتر اجرایی شده بود.

وی با بیان اینکه پیش بینی اعتبارات سال 92، 210 هزار میلیارد تومان بود، افزود: با روی کار آمدن دولت یازدهم پیش بینی ما بر آن بود بر اساس شرایط موجود امکان تحقق بیش از 150 هزار میلیارد تومان در سال 92 وجود ندارد و از این رو بودجه را اصلاح کردیم.

نوبخت گفت: با وجود همه تنگناها در آن سال دولت 21 هزار میلیارد تومان برای اتمام طرح های عمرانی نیمه تمام اختصاص داد.

نوبخت افزود: از ابتدای سال از وزارتخانه ها خواستیم هزینه های جاری خود را کاهش دهند و در برابر، اعتبارات طرح های عمرانی را افزایش داده ایم.

وی گفت: برای خروج از رکود و عبور از شرایط سخت از هزینه های جاریمان کاستیم و البته این سیاست انضباطی با کاهش اعتبارات جاری دستگاه ها و سازمان ها و گلایه های آنها همراه شد.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور برگزاری بسیاری از همایش ها و انجام بسیاری از سفرها را غیرضروری دانست و تصریح کرد: در کشوری که با مشکلات اقتصادی و اعتباراتی مواجه است باید انضباط مالی حاکم شود.*تسنیم.

استخدام ۸ هزار نفر کارمند جدید در دولت

یک دیدگاه

  1. آقا این شرکتیهارو دریابید خدایی مظلوم هستن همه جوره ازشون کار میکشن حق هیچ اعتراضی هم ندارن هیچ ارگانی هم ازشون دفاع نمیکنه هروقت هم بخان باهاشون قطع همکاری میشه،من در بانک شرکتی هستم با6سال سابقه هیچی ندارم اما یک نیروی قراردادی با 2سال سابقه خانه دار میشه ماشین دار میشه ارتقای شغلی پیدا میکنه ده سال هم بگذره من هنوز خدماتی هستم اما اون صاحب سمت هستش خدا وکیلی این عدالت عدالت مولا علی هستش؟ به داد ما برسید، یا علی

یک پاسخ ارسال کنید

دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید