۲۰ هزار نیرو امسال در آموزش و پرورش استخدام میشود

0
۲۰ هزار نیرو امسال در آموزش و پرورش استخدام میشود
۲۰ هزار نیرو امسال در آموزش و پرورش استخدام میشود

پاراف ۲۰ هزار نیرو امسال در آموزش و پرورش استخدام میشود : سید محمد بطحائی معاون وزیر آموزش و پرورش در یک کنفرانس خبری با تاکید بر اینکه دولت علاقه‌مند به محاسبه سنوات معلمان حق‌التدریسی که قبلا به استخدام این وزارتخانه درآمده‌اند هست، گفت: هنوز به ضابطه‌ جدیدی که بتوان براساس آن سنوات خدمت این گروه محاسبه شود دست‌ پیدا نکرده‌ایم.

براساس مقررات جاری استخدامی کشور اگر میزان کارکرد فرد حق‌التدریس از نصف زمان موظفی کمتر بوده یا بیمه فرد پرداخت نشده باشد، عملا امکان در نظر گرفتن سنوات خدمت وجود ندارد.

وی با تصریح اینکه ترجیح آموزش و پرورش این است که تمام سنوات این افراد محاسبه شود، نظر سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی را مساعد ندانست.

بطحائی همچنین با رد اظهار نظری که در خصوص دریافت‌های میلیونی معاونان آموزش و پرورش در دولت یازدهم از سوی یکی از مدیران سابق این وزارتخانه شده بود، گفت: دریافتی هیچ یک از مدیران و معاونان وزارت آموزش و پرورش در مقایسه با دولت قبل ۴ برابر نشده و دریافتی آنان ۱۰ میلیون تومان نیست.

 نباید دریافتی یک معلم کسری از اعشار دریافتی کارمندی مشابه در سازمان و دستگاهی دیگر باشد.

وی با قبول اینکه در بدنه کارکنان دولت افرادی هستند که دریافتی آنان بسیار بیشتر از یک معلم است، خاطرنشان کرد: دولت یازدهم به‌دنبال کاهش فاصله‌ها است اگرچه ادعا نمی‌کند این فاصله را به صفر می‌رساند اما مصادیق تبعیض را کاهش خواهیم داد و امیدواریم این روند شتاب بیشتری بگیرد.

بطحائی میزان معوقات وزارت آموزش و پرورش را حدود ۵ هزار میلیارد اعلام و خاطرنشان کرد که حدود ۳ هزار میلیارد از این مبلغ معوقات پرسنلی و مابقی غیرپرسنلی بوده که از سال‌های دور و ابتدای دهه ۸۰ باقیمانده است.

امسال آموزش و پرورش ۲۰ هزار استخدامی را در برنامه دارد که ۱۰ هزار نفر از مسیر کنکور سراسری و پذیرش در دانشگاه فرهنگیان و ۱۰ هزار نفر نیز از بین فارغ‌التحصیلان دوره‌های کارشناسی و کارشناسی ارشد سایر دانشگاه‌ها خواهند بود.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش همچنین از انجام توافق‌های لازم برای جذب ۴ هزار نیروی سرباز معلم در کشور خبر داد که با هدف تامین نیروی انسانی مورد نیاز در مناطق کمتربرخوردار از آنان استفاده خواهد شد.

او با تصریح اینکه هنوز در کشور مدارس کپری وجود دارد، علت ایجاد چنین مدارسی را جابه‌جایی و مهاجرت افراد از نقطه‌ای به نقطه دیگر عنوان و اضافه کرد: در کشور حدود ۱۵۰ کلاس درس کپری و ۱۲۰۰ کلاس درس خشت و گلی وجود دارد.

بطحائی گفت: اکنون ۱۷۰ هزار کلاس درس در کشور فاقد وسایل گرمایشی مطمئن و استاندارد است، این وسایل نفتی یا گازی را شامل می‌شود و امیدواریم با توجه به اختصاص اعتبار مناسب، تا سال تحصیلی ۹۷-۹۶، تمام این واحدها به وسایل گرمایشی مطمئن و استاندار مجهز شود.

اگر روزی تمام هزینه‌های جاری آموزش و پرورش تامین شود با قدرت تمام جلوی دریافت هر کمک و مشارکتی را سد خواهیم کرد زیرا اعتقاد داریم مدرسه‌ای که آلوده دریافت وجه شود از ماموریت اصلی خود فاصله می‌گیرد.

بطحائی گفت: مدیر مدرسه ناچار است که برای تامین هزینه‌های جاری مانند آب و برق و گاز و … دست کمک به سمت اولیاء دراز کند، خود نیز به واسطه فاصله گرفتن از فضای تربیتی و آموزشی نگران است اما گرفتاری اصلی ما این است که دولت به دلایل مختلف امکان تامین همه هزینه‌های مدارس را ندارد.

معاون وزارت آموزش و پرورش در عین‌حال از اولیاء مدارس خواست که دریافت کمک‌ها را در فصول خاص مانند زمان ثبت‌نام یا ارائه کارنامه تحصیلی دانش‌آموز متوقف کنند.ایسنا.

یک پاسخ ارسال کنید

دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید