زمان پرداخت مطالبات فرهنگیان، بازنشستگان و گندم کاران اعلام شد

0
مطالبات فرهنگیان، بازنشستگان
مطالبات فرهنگیان، بازنشستگان

پاراف زمان پرداخت مطالبات فرهنگیان، بازنشستگان و گندم کاران اعلام شد : محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت در گفتگو با خبر نیمروزی سیما با اشاره به آخرین وضع پیگیری پرونده حقوق‌های ناعادلانه گفت: تاکنون ۱۳ نفر از مدیران عزل شده اند و بیش از دو میلیارد تومان از ارقامی که چه به صورت تسهیلات یا به صورت حقوق و پاداش پرداخت شده بود، مسترد شد.

حقوق کسانی که پیش از اجرای قانون مدیریت خدمات کشوری بازنشسته شده اند پایین است و کسانی که بعد از اجرای این قانون بازنشسته شده‌اند، حقوق‌های متفاوتی دارند. بر همین اساس، نخستین گام رفع این تبعیض و تفاوت در لایحه بودجه سال ۹۶ که در دولت در حال آماده سازی است، برداشته شده است

 وی درباره آخرین پیگیری های مربوط به حقوق های ناعادلانه افزود‌: همان طور که به دفعات، نظر رسمی دولت را در جهت تقبیح دریافت های ناعادلانه اعلام و از مردم بزرگوار و مقام معظم رهبری به خاطر تکدری که فراهم شد عذرخواهی کردم، این موضوع بررسی شد و مدیرانی که دریافت‌هایی‌ درباره آنها اعمال شده بود شناسایی شدند.وی تصریح کرد:‌ تاکنون ۱۳ نفر از مدیران عزل شده اند و دولت با اینکه مدیران خود را سرمایه اجتماعی می داند،‌ اما در این باره هیچ تفاوتی برای هیچ فردی قائل نیست.

نوبخت ادامه داد: با همه کسانی که از این دریافت های غیرعادلانه استفاده کرده اند برخورد شد و تا الان بیش از دو میلیارد تومان از ارقامی که چه به صورت تسهیلات یا به صورت حقوق و پاداش دریافت کرده بودند مسترد شده است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه از همه دستگاه های نظارتی خواست تا با دقت همه دریافت ها راکنترل کنند تا هیچ دریافتی به صورت غیرعادلانه انجام نشود. نوبخت در بخش دیگری از سخنان خود خبر خوبی به کسانی که از دولت مطالبه دارند داد و گفت: بر اساس برنامه‌ای که ازجانب دولت پیشنهاد شد و مجلس هم با آن موافقت کرد، از همین ماه می توانیم همه مطالباتی که بازنشستگان به عنوان پاداش دارند، مطالبات فرهنگیان، کشاورزان به ویژه گندم کاران و نیز پیمانکاران را پرداخت کنیم.

سخنگوی دولت هم چنین از برداشتن اولین گام برای رفع تبعیض از حقوق بازنشستگان در بودجه ۱۳۹۶ خبر داد و گفت: حقوق کسانی که پیش از اجرای قانون مدیریت خدمات کشوری بازنشسته شده اند پایین است و کسانی که بعد از اجرای این قانون بازنشسته شده‌اند، حقوق‌های متفاوتی دارند. بر همین اساس، نخستین گام رفع این تبعیض و تفاوت در لایحه بودجه سال ۹۶ که در دولت در حال آماده سازی است، برداشته شده است.خراسان.

یک پاسخ ارسال کنید

دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید