نکاتی درباره مهلت ثبت نام، محل برگزاری آزمون و شرط سنی در آزمون فراگیر استخدام دولتی

0
آزمون فراگیر استخدام دولتی
آزمون فراگیر استخدام دولتی

پاراف نکاتی درباره مهلت ثبت نام، محل برگزاری آزمون و شرط سنی در آزمون فراگیر استخدام دولتی : حسین توکلی مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور از اتمام مهلت ثبت‌نام شرکت در سومین آزمون استخدامی ۱۲ دستگاه اجرایی کشور در ساعت ۲۴ فردا سوم مردادماه خبر داد.

به داوطلبانی که تاکنون برای ثبت‌نام در آزمون مذکور اقدام نکرده‌اند توصیه می‌شود تا ساعت ۲۴ فردا یکشنبه سوم مردادماه با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org نسبت به ثبت‌نام اقدام نمایند.

تا ساعت ۸ صبح امروز (شنبه) دوم مردادماه ۲۴ هزار و ۴۲۲ داوطلب نسبت به ثبت‌نام برای شرکت در این آزمون اقدام کرده‌اند.

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور در ادامه با اشاره به آزمون استخدامی نیروی انسانی در ۶۸ دانشگاه از مجموعه دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور افزود: مهلت ثبت‌نام در آزمون مذکور از پنجشنبه ۳۱ تیرماه آغاز شده و تا ساعت ۲۴ چهارشنبه ۶ مردادماه ادامه دارد. تا ساعت ۸ صبح امروز ۴۳۵۶ داوطلب در این آزمون ثبت‌نام کرده‌اند.

ظرفیت پذیرش در سومین آزمون استخدامی دستگاه‌های اجرایی کشور و ۶۸ دانشگاه علوم پزشکی جمعاً ۱۹ هزار و ۲۵۱ نفر است.

نکاتی درباره انتخاب محل آزمون

پیچیدگی دفترچه منتشر شده در سایت سازمان سنجش آموزش کشور درباره آزمون استخدامی فراگیر دستگاه های دولتی باعث شده برخی از داوطلبان حضور در این آزمون اندکی سردرگم شوند.

مطابق مندرجات دفترچه اعلام شده توسط سازمان سنجش، در ردیف ۲۵ مراحل ثبت نام، داوطلب باید کد شغل محل انتخابی خود را که شامل نام دستگاه، شغل و محل مورد تقاضاست بر اساس ضوابط دفترچه راهنمای آزمون درج کند.همچنین در ردیف ۲۶، داوطلب استان و شهر مورد اقامت خود را جهت تعیین حوزه انتخابی تعیین می کند. البته باید این شهر را توجه به جدول شماره ۳ مندرج در صفحات ۴۸ تا ۶۱ دفترچه مشخص کند.

در جدول شماره ۴ نیز کد و نام استان و شهرستان مشخص شده است.از صفحات ۵۶ به بعد محل های خدمت برای نیروی انسانی مورد نیاز هم دستگاه مشخص شده.طبق مندرجات دفترچه ملاک تعیین حوزه امتحانی داوطلبان شهرستان محل اقامت فعلی است که در تقاضانامه درج کرده است. ساعت شروع و محل برگزاری آزمون به روی کارت شرکت در آزمون درج و به هنگام پرینت به آگاهی داوطلبان خواهد رسید.

سقف سنی استخدام در دولت چند سال است؟

در ماده ۴۲ قانون مدیریت خدمات کشوری، شرط اول عمومی استخدام در دستگاههای اجرائی، شرط سنی تعیین شده است. در بند الف این ماده آمده است: (شرط عمومی استخدام) داشتن حداقل سن بیست سال تمام و حداکثر چهل سال برای استخدام رسمی و برای متخصصین با مدرک تحصیلی دکتری چهل و پنج سال.(است).

البته در همین قانون، شرایط سنی برای برخی گروه های خاص نیز استثنا شده است. از جمله در تبصره ۳ همین ماده استخدام ایثارگران و خانواده های آنان از شمول این قانون خارج و به قوانین اختصاصی آنها ارجاع شده است. طبق همین تبصره، در دفترچه آزمون فراگیر استخدامی دولتی نیز این افراد دارای حداکثر سن استخدام نیستند.

با وجود صراحت قانونی، در دفترچه آزمون متمرکز و فراگیر دستگاه های دولتی شرایط سنی متقاضیان به شکلهای مختلفی نوشته شده که به ساختار سازمانی و نیاز دستگاه ها به نیروی انسانی مربوط می شود.همچنین برای تصدی مشاغل قضاوت نیز قوه قضاییه حداکثر سن داوطلبان را ۴۰ سال اعلام کرده است.

جدول شرایط سنی مستخدمین دستگاه ها در سومین آزمون استخدامی

نام دستگاه

حداقل سن

حداکثر سن
سازمان امور مالیاتی ۲۰ سال کارشناسی: ۳۲ سال

کارشناسی ارشد: ۳۵ سال

سازمان تبلیغات اسلامی ۲۵ سال ۴۰ سال
سازمان تعزیرات حکومتی ۲۵ سال ۴۰ سال
سازمان حمایت از تولیدکننده و مصرف کننده ۲۵سال ۳۵ سال
سازمان دامپزشکی ۲۰ سال فوق دیپلم تا لیسانس: ۴۰سال

فوق لیسانس ودکترا: ۴۵ سال

سازمان زندانها ۱۸ سال برای تمامی مقاطع تحصیلی به جز دکترا: ۴۰ سال

دکترا: ۴۵ سال

سازمان قضایی نیروهای مسلح ۲۰ سال کارشناسی: ۳۰ سال

کارشناسی ارشد و بالاتر: ۳۵ سال

شورای رقابت اعلام نشده ۳۵ سال
آموزش و پژوهش مدیریت وبرنامه ریزی ۲۰ سال کارشناسی ارشد: ۴۰ سال
وزارت اقتصاد و دارایی اعلام نشده کارشناسی: ۳۰ سال

کارشناسی ارشد: ۳۲ سال

وزارت آموزش و پرورش اعلام نشده کارشناسی: ۳۲ سال

کارشناسی ارشدو بالاتر:  ۳۵ سال

وزارت دادگستری اعلام نشده

۳۴ سال

یک پاسخ ارسال کنید

دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید