پیگیری ترمیم حقوق بازنشستگان و تهیه مسکن فرهنگیان

0
پیگیری ترمیم حقوق بازنشستگان و تهیه مسکن فرهنگیان
پیگیری ترمیم حقوق بازنشستگان و تهیه مسکن فرهنگیان

پاراف پیگیری ترمیم حقوق بازنشستگان و تهیه مسکن فرهنگیان  : علی اصغر فانی می گوید که هر هفته سه بار موضوع پاداش بازنشستگان را پیگیری می کنم. برای پرداخت پاداش بازنشستگان سال ۹۳ نیاز به ۱۰۵۰ میلیارد تومان بودجه است، پیگیر این موضوع هستم تا در بودجه سال ۹۵ این ترمیم لحاظ شود  محمد بطحایی، معاون وزیر آموزش و پرورش: امسال ۲۵ هزار معلم بازنشسته شده‌اند و حالا پاداش پایان خدمت بازنشستگان مهم‌ترین مطالبه مورد درخواست همکاران فرهنگی است.

امسال ۲۵ هزار معلم بازنشسته شده‌اند و حالا پاداش پایان خدمت بازنشستگان مهم‌ترین مطالبه مورد درخواست همکاران فرهنگی است که به علت محدودیت‌های اعتباری خزانه تاکنون موفق به پرداخت آن نشدیم. این بدهی هم هزار و ۵۰ میلیارد تومان است

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به مشکل ۱۰ ساله فرهنگیان برای تهیه مسکن گفت: مشکل طرح احداث یک‌هزار دستگاه منزل مسکونی که توسط صندوق ذخیره فرهنگیان در سنوات گذشته برای فرهنگیان ایجاد شده بود با پیگیری مدیران فعلی برطرف خواهد شد.علی‌اصغر فانی در جمع فرهنگیان شهرستان فلاورجان و منطقه پیربکران درباره مشکلات بازنشستگان اظهار داشت: بازنشستگان فرهنگی سنوات قبل نیز از نظر دریافت حقوق و پاداش پایان خدمت با مشکلات بسیاری مواجه بودند که در این خصوص با پیگیری‌های اخیر در کمیسیون اجتماعی دولت پیش‌بینی شده است که این مشکل در بودجه سال ۹۵ و برنامه ششم توسعه ترمیم شود.وزیر آموزش و پرورش به آخرین وضعیت پاداش فرهنگیان بازنشسته اشاره کرد و گفت: هر هفته سه بار موضوع پاداش بازنشستگان را پیگیری می کنم و طبق گزارشات رسیده فقط برای پرداخت پاداش بازنشستگان سال ۹۳ نیاز به ۱۰۵۰ میلیارد تومان بودجه است. قبول دارم که حقوق بازنشستگان مکفی نیست و پیگیر این موضوع هم هستم تا در بودجه سال ۹۵ این ترمیم لحاظ شود.

همچنین بطحایی تأکید کرد: «این پاداش مخصوص فرهنگیانی است که در سال ۹۳ بازنشسته شدند و هنوز موفق به دریافت پاداش پایان خدمت خود نشده‌اند. از طرف دیگر بخشی از مطالبات پرسنلی بویژه حق التدریس ماه‌های خرداد و شهریور سال‌جاری و همچنین حق الزحمه برگزاری امتحانات و برخی دیگر از مطالبات پرسنلی فرهنگیان تاکنون پرداخت نشده است. مطالبات مسئولان آموزش و پرورش در این بخش هم چیزی در حدود ۲۲۰ میلیارد تومان است.»بطحایی اظهار داشت: «از طرف دیگر مطالبات برخی فرهنگیان مربوط به سال‌های قبل از ۹۳ است که همچنان پرداخت نشده است. به نحوی که مرخصی ذخیره بازنشستگان، کمک هزینه فوت و ازدواج و حق بیمه تکمیلی از جمله مواردی است که مربوط به سال‌های قبل از ۹۳ است و همچنان مسئولان آموزش و پرورش به دلیل کسری بودجه ناتوان از پرداخت آن هستند. البته باید بگویم که برخی از این موارد از سال‌های ۸۸ و ۸۹ تاکنون باقی مانده، با این حال جمع بدهی پرسنلی و غیر پرسنلی آموزش و پرورش بیش از ۴ هزار میلیارد تومان است که این عدد به غیر از کسری اعتبارات سال‌جاری است که حدود ۳ هزار میلیارد تومان برآورد می‌شود.»

وزیر آموزش و پرورش گفت: از ۵۲۰ هزار کلاس درس در کشور یک سوم آنها هیچگونه استانداردی ندارند. یعنی درواقع ۳۳ درصد فضاهای آموزشی کشور استاندارد نیستند. وی با بیان اینکه بحث ساماندهی و بهسازی نیروی انسانی یک بحث جدی در وزارت آموزش و پرورش است ادامه داد: پذیرش نیروی انسانی از «بوم برای بوم» یکی دیگر از سیاست‌های مهم ما در این وزارتخانه است. چرا که اعتقاد داریم چنین سیاستی پایداری و اثربخشی نیروی انسانی را افزایش می‌دهد و باعث افزایش بهره‌وری در نیروهای انسانی بومی می‌گردد.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه پذیرش دانشگاه فرهنگیان نیز از نیروهای بومی بوده است، ادامه داد: ما اعلام کرده‌ایم که فرزندان فرهنگیان در خصوص استخدام در وزارت آموزش و پرورش اولویت دارند.

وی با اشاره به اهمیت بحث رتبه‌بندی معلمان عنوان کرد: یکی از موضوعات مهم در سند تحول، بحث رتبه‌بندی معلمان است که جزو احکام این سند مطرح شده است و لازمه این رتبه‌بندی، ارزیابی حرفه‌ای از مهارت‌های معلمان است.وزیر آموزش و پرورش عنوان کرد: باید مکانیزمی داشته باشیم تا عملکرد فرهنگیان را ارزیابی کنیم و خوشبختانه امسال در حال برنامه‌ریزی جهت ایجاد مراکز ارزیابی حرفه‌ای معلمان هستیم تا با یک ارزیابی مطلوب بتوانیم زمینه‌های اجرایی رتبه‌بندی معلمان را در سال‌های بعدی فراهم کنیم.

یک پاسخ ارسال کنید

دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید