دستورالعمل نقل‌ و انتقال فرهنگیان در سال تحصیلی ۹۴-۹۵

0

پاراف دستورالعمل نقل‌ و انتقال فرهنگیان در سال تحصیلی ۹۴-۹۵ به نقل از تسنیم: بر اساس قانون برنامه پنجم توسعه انتقال نیروی انسانی به تهران و کلان شهرها ممنوع است.

سید حسن حسینی مدیرکل امور اداری وزارت آموزش و پرورش با اشاره به ابلاغ دستورالعمل نقل و انتقال فرهنگیان در سال تحصیلی 94-95 اظهار داشت:‌ بر اساس دستورالعمل نقل و انتقال،‌فرهنگیان متقاضی می‌توانند بر اساس شرایط بخشنامه اقدام به جابه جایی کنند.

وی افزود: حفظ توازن نیروی انسانی آموزش و پرورش و حل مشکلات معلمانی که متقاضی نقل و انتقال هستند، از جمله اهداف اصلی در دستورالعمل صادر شده است. همچنین طبق قانون برنامه پنجم توسعه ورود نیرو به کلان شهرها ممنوع است و ما موظف به رعایت قانون هستیم.

بخشی از دستورالعمل نقل و انتقال فرهنگیان:

اهداف نقل و انتقال:‌تسریع و تسهیل امور مرتبط با انتقال کارکنان، رفع کمبود و توازن نیروی انسانی مناطق آموزشی، ایجاد زمینه مساعد برای استفاده بهینه از نیروی انسانی و افزایش میزان سطح رضایت شغلی معلمان.

ضوابط و مقررات عمومی:

* انتقال تمام کارکنان رسمی، آزمایشی و پیمانی واحدهای آموزشی برابر ضوابط و مقررات این شیوه نامه انجام می‌شود.

* متقاضیان انتقال برون استانی در صورت دارا بودن شرایط این شیوه نامه می‌توانند با مراجعه به سایت نقل و انتقال به نشانی ent.medu.ir نسبت به ثبت درخواست خود اقدام کنند.

تبصره:‌تعیین و تدوین ضوابط و مقررات نقل و انتقال درون استانی براساس نیاز اعلام شده مناطق از سوی کمیته برنامه ریزی استان به عهده اداره کل آموزش‌وپرورش استان مربوطه خواهد بود.

* انتقال متقاضیان منوط به عدم نیاز در مبدا و اعلام نیاز در مقصد خواهد بود.

* مدیران و معاونان واحدهای آموزشی و پرورشی باید در رشته تدریس اصلی خود قبل از انتصاب به سمت فعلی درخواست انتقال کنند.

تبصره:‌نیروهای شاغل در پست‌های اداری متقاضی انتقال که قبل از انتصاب در سمت فعلی به تدریس اشتغال داشته باشند باید در رشته تدریس اصلی خود درخواست انتقال کنند.

* ضوابط انتقال به منطقه آزاد کیش متعاقبا اعلام خواهد شد.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here