تحول در خدمت سربازی با جذب سرباز حرفه‌ای

0
تحول در خدمت سربازی با جذب سرباز حرفه‌ای
تحول در خدمت سربازی با جذب سرباز حرفه‌ای

پاراف تحول در خدمت سربازی با جذب سرباز حرفه‌ای : غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس با بیان اینکه جذب سرباز حرفه ای موثرترین روش در تحول دوران سربازی است، گفت: مجلس از طرح ستاد کل نیروهای مسلح برای جذب سرباز حرفه ای استقبال می‌کند.

مجلس قدردان ستاد کل نیروهای مسلح خواهد بود و راه اندازی این قرارگاه به عنوان یک ابتکار عمل در سال اقدام و عمل بسیار مثبت خواهد بود و سایر دستگاه ها نیز باید این الگو را پذیرفته و در این سال یک اقدام عملیاتی جدی را به کارگیرند.

وی با مثبت ارزیابی کردن احتمال تغییر و تحولات در خدمت سربازی، افزود: در سیاست‌های اقتصاد مقاومتی که از سوی مقام معظم رهبری ابلاغ شد استفاده از سرمایه انسانی مورد تاکید قرار گرفت درحالی که شاهدیم مسئولان کمتر توجه به این مهم را در دستور کار قرارر داده‌اند.

متاسفانه سرمایه انسانی در کشور درحال هدررفت است به طوریکه از این نیرو در جهت رونق و تولید کار استفاده نمی‌شود درحالی که باید برای آن برنامه مدونی داشته باشیم که البته بر اساس شنیده‌ها به نظر می‌رسد ستاد کل نیروهای مسلح درصدد است با راه اندازی قرارگاه اقتصاد مقاومتی، سرباز حرفه ای تربیت کند.

این نماینده مردم در مجلس نهم، تصریح کرد: باید تمام تصمیمات کشور در این راستا حرکت کند تا بیشترین بهره‌وری را از نیروی انسانی داشته باشیم؛ واقعیت آن است که در سایر کشورها بهترین استفاده از نیروها می‌شود درحالی که ما در کشورمان از آن غفلت کرده و هیچ برنامه‌ریزی برای آن انجام نمی‌دهیم.

وی یادآور شد: اکنون شرایط به گونه است که گاهی ممکن است جوانان عنوان کنند که با گذراندن دوران سربازی خود عمرشان به فنا رفته است درحالی که اگر دوران خدمت سربازی خود را با آموزش و یادگیری حرفه و فن بیاموزند می‌توانند فرد موثری هم برای خود و هم برای کشور باشند.خانه ملت.

یک پاسخ ارسال کنید

دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید