نکات سفر با اتوبوس و هواپیما به ارمنستان

0

پاراف نکات سفر با اتوبوس و هواپیما به ارمنستان :

مسافرت با هواپيما به ارمنستان:

خيلی ها معتقدند که راحت ترین و ایمن ترین وسيله سفر هواپيما می باشدهرچند که هزینه آن از مسافرتهای زمينی بيشتر است. برای سفر با هواپيما به ارمنستان به نکات زیر توجه کنيد:
* کليه پروازها از ایران به ارمنستان و بلعکس فقط از تهران به ایروان و بلعکس است.
* این پروازها از فرودگاه امام خمينی تهران و در هفته سه پرواز انجام می شود.
* هزینه بليط رفت و برگشت حدود 300 هزار تومان می باشد
* هزینه خروجی در فرودگاه از شما اخذ می گردد .
* مدت زمان پرواز حدود یک ساعت و نيم است.
* ویزای ارمنستان به مبلغ 10 دلار در فرودگاه ایروان صادر می شود. در سالن گمرک فرود گاه ایروان ابتدا برای صدور ویزا فرمهایی در اختيار شما قرار داده می شودکه کاملا به زبان ارمنی و انگليسی می باشد.
* عموما در هنگام ورود به کشور ارمنستان ، افراد ناشناس و بعضا ایرانی با عناوین مختلف از جمله مترجم ، راهنما و . . . به شما مراجعه نموده و پيشنهاد مساعدت به شما را دارند؛ توصيه می گردد به آنها اعتماد ننموده و حتی هدف از مسافرت خود را نيز به ایشان
بازگو ننمائيد.

مسافرت با اتوبوس به ارمنستان:

در مسافرت با قطار یا هواپيما، شاید راحت تر و ايمن تر به مقصد برسيم، ولي مسافرت با اتوبوس ، تجربهاي است كه به سبب برخي ويژگيهاي آن نميتوان برايش جايگزيني يافت.
مسافرت با اتوبوس اين امكان را به سرنشينان ميدهدكه آن اصطلاح قديمي «طي طريق» را تجربه كنند و با پيمودن پيچ و خمها و پشتسر گذاشتن نا همواريها،و دیدن جاده های سرسبز و زیبای مقصد را به شكل ديگري تجربه كنند.
مسافرت با اتوبوس به ارمنستان اين امكان را به سرنشينان ميدهد تا چشمهاي خود را به مناظر اطراف جاده صيقل دهند و از طبيعت بکر و دست نخورده جاده های زیبای کوهستانی و مهمان نوازی مردم مهربان آن لذت ببرند و از يكنواختي مناظر شهري قدري فاصله بگيرند.
به همين دليل مسافرت با اتوبوس ميتواند جذابتر از هر مسافرت ديگري باشد. اما اين نوع سفر به شدت نيازمند توجه به نكاتي است تا فرصت آرامش و لذت را براي مسافران فراهم آورد. در سفر با اتوبوس دانستن نکات زیر ضروری است :
* این نوع سفرها چون بصورت گروهی می باشد پس فرد بایدخود را با اهداف گروه وفق دهد و از تک روی جدا خود داری کند.
* سعی کنيم تا دوستان خوبی برای هم سفران خود باشيم و به حقوق همدیگر احترام بگزاریم.
* برای تبدیل سفرهای گروهی به خاطرات شيرین و بياد ماندنی سعی کنيم به فکر اجرای برنامه های شاد و متنوع باشيم و از همسفران بخواهيم که اگر می توانند در اجرای برنامه های شاد سهيم شوند.
* بهتر است از مصرف هر نوع غذاي پخته كه بيش از ۲ ساعت از زمان پختشان گذشته در دماي معمولي و همچنين غذاهاي حاوي تخم مرغ خام مانند سس مايونز خودداري كنيد.
* توصيه ميشود در طول مسير از خوردن غذاهايي مانند سالاد الويه، كباب كوبيده و تخممرغ نيمپز خودداري كنيد.
* در حين سفر از بطريهاي استاندارد آب معدني استفاده كنيد.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here