سفر کارمندی و کارگری: آقا اولر، بهشت پنهان در پشت ابرها

0

پاراف سفر کارمندی و کارگری: آقا اولر، بهشت پنهان در پشت ابرها : در ایام عید و یا تابستان با افزایش تعداد گردشگر و مسافر در یک شهر، رفت و آمد و عبور و مرور کمی مختل شده و شهر آرامش اولیه خود را از دست می‌دهد، با این حال بسیاری از مسافران و گردشگران وقتی با خانواده سفر می‌روند، ترجیح می‌دهند شهرها و حتی الامکان مکان‌های نزدیک به شهر را برای تفریح و سفر خود انتخاب کنند و از رفتن به مکان‌های دور و یا صعب العبور(بد راه) دوری می‌کنند. در حالیکه آرامش واقعی در مناطقی هست که هرکسی به راحتی نمی‌تواند به این مکان‌ها رفته و از آرامش آ‌نجا استفاده ببرد.

“آقا اولر” یکی از زیباترین روستا‌های قدیمی تالش است که در منطقه کوهستانی قرار دارد. در اصطلاح محلی “آق” به معنی سفید و “اولر” به معنی خانه هاست و از آن‌جا که این محل در قدیم متعلق به حاکمان و نجیب زادگان بوده و خانه‌هایی به رنگ سفید در آنجا ساخته بودند، به همین نام یعنی “محل خانه‌های سفید” نامیده می‌شد.بقایای خانه‌های قدیمی که در زمان خان خانیان یعنی نزدیک به صد سال پیش ساخته شده است، هنوز هم در این محل دیده می‌شود. اما قدمت این روستای توریستی فقط محدود به دوره‌ی خان خاانیان نیست، بلکه آثار تاریخی بدست آمده در این نواحی قدمت آن را به دوران قبل از میلاد پیوند می‌دهد.آق اولر نیز یکی از همین مکان‌های صعب العبور و نیز قابل دسترس بوده که البته امروزه با پیشرفت ماشین‌ها و امکانات راه سازی، دسترسی به این مکان بسیار زیبا و توریستی فراهم شده است.

آق اولر در بهار و تابستان عروس روستا‌های گردشگری ایران است که سالیانه میزبان گردشگران بسیاری از کشور کانادا و آلمان و… است. یکی از گردشگران کانادایی که هر سال 15 روز مهمانه آق اولر است، می‌گوید: من هر وقت به اینجا می‌آیم، انگار تازه متولد شده‌ام، چرا که فضا و آب و هوای اینجا در دنیا منحصر به فرد است.آق اولر در مسیر ییلاقی از مرکز شهر تالش قرار دارد و کمتر مسافری در عید این مکان را برای سفر انتخاب می‌کند و ترجیح می‌دهند بیشتر وقت خود را در کنار دریا و شهرهای ساحلی بگذرانند. اما کسانی که یکبار به مریان و آق اولر رفته باشند، ناخودآ‌گاه مهمان همیشگی این بهشت پنهان در پشت ابر‌ها خواهند شد.

یک پاسخ ارسال کنید

دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید