تلاش برای کاهش فاصله حقوق معلمان با دیگر کارمندان

0
تلاش برای کاهش فاصله حقوق معلمان با دیگر کارمندان
تلاش برای کاهش فاصله حقوق معلمان با دیگر کارمندان

پاراف تلاش برای کاهش فاصله حقوق معلمان با دیگر کارمندان :علی اصغر فانی  در حاشیه دیدار جمعی از معلمان منتخب با وی که در سالن اجتماعات مدرسه دارالفنون برگزار شد با تاکید بر اینکه توصیه های مقام معظم رهبری به مسئولان آموزش و پروش را دنبال خواهیم کرد، افزود: فاصله حقوقی همکاران فرهنگی بیش از ۶۰ سال است که شکل گرفته و دولت یازدهم در بازه زمانی معقول و اقدامات خوبی که دارد سعی بر کاهش آن دارد.

افزایش مشارکت سایر دستگاه ها در آموزش و پرورش به ارتقای نظام تعلیم و تربیت کشور کمک می کند و از منابع آموزش و پرورش و امکانات سایر دستگاه ها برای تقویت دانشگاه فرهنگیان استفاده خواهد شد و خود را بی نیاز از کمک سایر دستگاه ها نمی دانیم.

وی افزود: کشور در وضعیت خوب اقتصادی بسر نمی برد هر چند پیشرفت هایی را شاهد بودیم اما باز نیازمند به گذشت زمان است.

وزیر آموزش و پرورش در پاسخ به پرسشی درباره دیدار فرهنگیان با مقام معظم رهبری و بیانات ایشان مبنی بر استفاده از تنوع آموزش های زبان در آموزش و پرورش گفت: در خصوص تنوع آموزش های زبان های خارجی هیچ منعی در قوانین آموزش و پرورش وجود ندارد حتی آموزش غیر از زبان انگلیسی نیز در پیش و پس از انقلاب اسلامی نیز وجود داشته است.

وزارت علوم تحقیقات و فناوری با حکم ریاست «مهرمحمدی» بر دانشگاه فرهنگیان موافق است اما تبدیل وضعیت سرپرستی به ریاست در دستور کار کمیته منتخب شورای انقلاب فرهنگی قرار دارد.

فانی اظهار کرد: توصیه های مقام معظم رهبری را در آموزش و پرورش دنبال می کنیم و تنوع را در آموزش های زبان خارجی استفاده خواهیم کرد و تجربه ۶۰ ساله در آموزش و پرورش نشان داده استقبال از آموزش سایر زبان ها کمتر است.

وی درباره توسعه مدارس هیات امنایی گفت: این مدارس دولتی اند و مصوبه شورای عالی آموزش و پرورش را دارند البته هر مدرسه ای نمی تواند به هیات امنایی تبدیل شود بلکه باید چارچوب و قوانینی را طی کند. این مدارس از مشارکت مردم برای ارائه فعالیت های فوق برنامه است.

فانی درباره حکم ریاست دانشگاه فرهنگیان نیز گفت: وزارت علوم تحقیقات و فناوری با حکم ریاست «مهرمحمدی» بر دانشگاه فرهنگیان موافق است اما تبدیل وضعیت سرپرستی به ریاست در دستور کار کمیته منتخب شورای انقلاب فرهنگی قرار دارد.

یک پاسخ ارسال کنید

دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید