بلاتکلیفی وضعیت استخدامی بهورزان

0
بهورزان
بهورزان

پاراف بلاتکلیفی وضعیت استخدامی بهورزان : ابوذر ندیمی، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، با انتقاد از بلاتکلیفی وضعیت استخدامی بهورزان و با تاکید بر ضرورت تعیین تکلیف استخدام بهورزان در کشور، گفت: از دولت قبلی ماده‌ای در قانون جذب‌ نیرو وجود دارد که از جمله‌ آن وضعیت استخدامی بهورزان در آموزش و پرورش و استانداری است که براساس این ماده حقی برای استخدام آنها ایجاد شده که اکنون قشر بهورز به دنبال احقاق حق خود هستند.

نماینده مردم سیاهکل و لاهیجان در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: بهورزان مانند دیگر آحاد ملت خواستار ثبات شغلی بوده و با توجه به راه‌اندازی بیمارستان‌های جدید متمایل به فعالیت در بخش‌های مختلف آن هستند چراکه این مراکز نیز نیازمند بکارگیری این قشر هستند.

سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی اقدام قابل تاملی را برای جذب این گروه انجام نداده که امید است مسئولان توسعه منابع انسانی این سازمان، پیگیری‌های لازم را داشته باشند.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با بیان اینکه در مورد ثبات شغلی بهورزان نگرانی‌هایی وجود دارد، تصریح کرد: اعتراض این قشر تاکنون به جمعی از نمایندگان رسیده و در این اعتراض خواستار چاره‌اندیشی برای رفع معضل خود هستند و معتقدند نباید تفاوت معناداری با دیگر اقشار جامعه داشته باشند.

از سویی دیگر نحوه پرداخت حقوق و مزایا به بهورزان متفاوت است و همچنین ارایه خدمات نیز به آنها تفاوت چشمگیری با گروه‌های مختلف جامعه دارد و همین عامل باعث شده مجلس وارد عمل شده و دریافت حق برابر بهورزان را پیگیری کند.
وی افزود: مذاکرات و مکاتبات زیادی با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی پیرامون تعیین تکلیف وضعیت استخدامی بهورزان صورت گرفته است از سویی دیگر سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی نیز در این خصوص اقدام قابل تاملی را برای جذب این گروه انجام نداده که امید است مسئولان اجرایی و نیروی انسانی این پیگیری‌ها را به نتیجه مطلوب برسانند.*خانه ملت.

بلاتکلیفی وضعیت استخدامی بهورزان

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here