سامانه بیمه بیکاری راه‌اندازی شد

0
سامانه بیمه بیکاری
سامانه بیمه بیکاری

پاراف سامانه بیمه بیکاری راه‌اندازی شد : سیروس نصیری مدیرکل امور فنی بیمه شدگان سازمان تأمین اجتماعی از پوشش ۲۰۴ هزار نفری صندوق بیمه بیکاری خبر داد.

با راه‌اندازی سامانه بیکاری از دی ماه سال گذشته، رفع همپوشانی اطلاعات مقرری بگیـران و جلوگیری از پرداخت غیرحق مقرری انجام شده است.

وی با بیان اینکه سامانه بیمه بیکاری تأمین اجتماعی از اردیبهشت سال گذشته بتدریج در ۱۰ استان پایلوت شد، اظهار کرد: این سامانه از دی ماه به صورت جاری فعال است و دو روز پیش رسماً از سوی وزیر رفاه افتتاح شد.

افزایش بهره‌وری و استفاده بهتر از باقیمانده اعتبارات تجمیع شده را یکی دیگر از مزایای اجرای این طرح دانست و گفت: یکی دیگر از اتفاقات خوبی که رخ داده، رفع همپوشانی‌هاست، پیش از این افرادی را داشتیم که ممکن بود یک‌جا شاغل باشند و از یک‌جا حقوق بگیرند و از ما نیز حقوق بیمه بیکاری دریافت کنند.

او افزود: از جمله محاسن سامانه بیمه بیکاری این است که دیگر در شعب، کار دست و پاگیر صدور چک و دیگر درگیری‌های مالی برای پرداختی‌ها را انجام نمی‌دهیم و امور مالی یکجا چک صادر می‌کند و دیگر این اتفاق که حقوق‌ها در استان‌ها با تأخیر پرداخت شوند رخ نمی‌دهد؛ در واقع همه حقوق‌ها در یک روز واریز می‌شود و از این منظر بااهمیت است.

مدیرکل امور فنی بیمه‌شدگان سازمان تأمین اجتماعی افزایش بهره‌وری و استفاده بهتر از باقیمانده اعتبارات تجمیع شده را یکی دیگر از مزایای اجرای این طرح دانست و گفت: یکی دیگر از اتفاقات خوبی که رخ داده، رفع همپوشانی‌هاست، پیش از این افرادی را داشتیم که ممکن بود یک‌جا شاغل باشند و از یک‌جا حقوق بگیرند و از ما نیز حقوق بیمه بیکاری دریافت کنند.

گفتنی است ایجاد سامانه مکانیزه و متمرکز بیمه بیکاری به عنوان یکی از ضرورت‌های معاونت فنی و درآمد سال گذشته سازمان تأمین اجتماعی در پنج فاز طراحی و در دستور کار قرارگرفت.ایران.

یک پاسخ ارسال کنید

دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید