بیکاری دوسوم ماماها در کشور!

0
بیکاری دوسوم ماماها در کشور!
بیکاری دوسوم ماماها در کشور!

پاراف بیکاری دوسوم ماماها در کشور! : علیرضا زالی؛ رئیس سازمان نظام‌پزشکی کشور در نشست خود اظهار کرد: آفت بزرگی که در سال‌های اخیر به وجود آمده، مشی پوپولیستی است که ادامه پیدا کرده و بین منافع جامعه پزشکی و مردم واگرایی را تعریف کرده است؛ درحالی‌که هیچ اختلافی در این حوزه بین مردم و جامعه ‌پزشکی وجود ندارد.

در کشور ما نه مردم و نه پزشکان و نه پرسنل بهداشتی و درمانی رضایت ندارند و این مدلی است که باید با طراحی کلان در کشور تصحیح شود و با سرکوب تعرفه‌ها نمی‌توان این مسئله را حل کرد

 وی ادامه داد: متأسفانه بودجه سلامت کشور همسان با شتاب عرضه سلامت رشد نمی‌کند و رشد بیمه‌ها قریب ١٢ درصد است.

رئیس سازمان نظام پزشکی کشور با اشاره به پایین‌بودن حقوق پرستاران و دیگر پرسنل درمانی در کشور گفت: دوسوم ماماها در کشور بی‌کارند؛ درحالی‌که اینها سرمایه‌های کشور هستند.

رئیس سازمان نظام‌پزشکی کشور ادامه داد: مسیری که در تعرفه‌ها سپری می‌کنیم، یک مسیر چانه‌زنی غیرکارشناسی و غیرهدفمند است که رسانه‌ها و ما را نیز خسته‌ کرده است و این در حالی است که ما در وزارت بهداشت دو رأی بیشتر نداریم و حتی اگر حجم کثیری از کارشناسان را نیز ببریم، رأی حداقلی داریم.

دوسوم ماماها در کشور بی‌کارند؛ درحالی‌که اینها سرمایه‌های کشور هستند و دولت باید برای فارغ‌التحصیلان دانشگاهی و نخبگان تسهیلات اجتماعی ایجاد کند.

زالی در ادامه این نشست با اشاره به رشد مالیات پزشکان در سال‌های اخیر اظهار کرد: این مسئله نیز یکی از مشکلات پزشکان است که در سال‌های گذشته در این زمینه تفاهم‌نامه‌ای را با سازمان مالیات امضا کردیم و این مسئله را کنترل کردیم و هم ما و هم سازمان مالیاتی در این راستا از رضایتمندی کامل برخوردار بودیم و پزشکان نیز مالیات خود را طبق گفته سازمان مالیات کشور به‌موقع پرداخت می‌کردند؛ اما متأسفانه دیوان عدالت اداری این تفاهم‌نامه حقوقی را لغو کرده است که این مسئله به جامعه پزشکی آسیب خواهد زد. شرق.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here