بروز شدن پرداخت مطالبات ایثارگران از سال آینده

0
مطالبات ایثارگران
مطالبات ایثارگران

پاراف بروز شدن پرداخت مطالبات ایثارگران از سال آینده : در طی سه سال گذشته و پس از تصدی دولت تدبیر و امید، بنیاد شهید و امور ایثارگران توانست معوقات این بنیاد به ایثارگران را از سال ۷۶ تا ۹۰ به مبلغ سه هزار میلیارد تومان پرداخت کند.

انتظار می‎رود با توجه به قول مساعد رییس جمهوری و علاقه ایشان به جامعه ایثارگری معوقات سال‎های ۹۲ و ۹۳ هم تا نیمه اول سال آینده وصول شود. وصول این بخش از معوقات هم به ۷۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد که شخص رییس جمهور با پرداخت نیمی از این مبلغ از سوی دولت موافقت کرده‎اند و نیم دیگر هم از سوی منابع بنیاد شهید تامین خواهد شد.

محمدعلی شهیدی نماینده ولی فقیه، معاون رییس جمهوری و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران افزود: متاسفانه به دلایلی از جمله همین معوقات، ایثارگران از بنیاد شهید فاصله گرفته بودند در نتیجه برای ایجاد آرامش و احیای اعتماد از دست رفته در سه سال گذشته برنامه مدونی برای پرداخت این معوقات و بهبود خدمات‎رسانی به اجرا درآمد.

به گفته او با توجه به همین برنامه‎ریزی تمامی مطالبات ایثارگران تا سال ۹۰ محاسبه و در سال ۹۳ پرداخت شد ضمن این که مطالبات سال۹۴ هم به دست ایثارگران رسیده و معوقات سال ۹۱ هم در ۱۱ استان مورد وصول قرار گرفته و این روند در دیگر استان‎ها هم ادامه خواهد داشت.

معاون رییس جمهور خاطرنشان کرد: از سوی دیگر انتظار می‎رود با توجه به قول مساعد رییس جمهوری و علاقه ایشان به جامعه ایثارگری معوقات سال‎های ۹۲ و ۹۳ هم تا نیمه اول سال آینده وصول شود. وصول این بخش از معوقات هم به ۷۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد که شخص رییس جمهور با پرداخت نیمی از این مبلغ از سوی دولت موافقت کرده‎اند و نیم دیگر هم از سوی منابع بنیاد شهید تامین خواهد شد.

این دولت در شرایطی فعالیت خود را آغاز کرد که مشکلات فراوان بودند اما خوشبختانه توانست بخش بزرگی از این مشکلات را حل و فصل کند ضمن این که توافقات برجام و به سرانجام رساندن آن موفقیت بزرگی بود که راه را برای حل مشکلات هموار کرد.

شهیدی در ادامه با اشاره به این که ۷۵۰ هزار نفر از خانواده ایثارگران تحت پوشش بیمه پایه قرار گرفته‎اند تصریح کرد: یک میلیون و ۷۰۰ هزار نفر از خانواده ایثارگران تحت پوشش بیمه تکمیلی هستند، ضمن این که بنیاد شهید با توجه به عدم پرداخت هزینه بعضی از داروها و هزینه‎های درمانی از سوی بیمه، صندوقی تحت عنوان صندوق سلامت ایجاد کرده و بر مبنای آن هزینه این گروه از داروها هم بدون درنظر گرفتن هیچ سقفی پرداخت می‎شود.

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران همچنین تاکید کرد: با اجرای طرح ورود تیم‎های متخصص پزشکی خارجی به ایران به جای اعزام ایثارگران به خارج از کشور متوسط هزینه درمان وجراحی از ۴۰۰ میلیون تومان به ۷۰ میلیون تومان رسید و به میزان قابل توجهی کاهش یافت.دولت.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here