ایثارگران در انتظار اجرای قانون جامع خدمات رسانی

3
آخرین اخبار و مطالب ایثارگران رزمندگان آزادگان
آخرین اخبار و مطالب ایثارگران رزمندگان آزادگان

پاراف ایثارگران در انتظار اجرای قانون جامع خدمات رسانی : غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی نماینده مردم رشت و عضو فراکسیون ایثارگران مجلس از کم کاری دولت در تدوین آیین نامه برخی مواد قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران انتقاد کرد وگفت: امید است دولت در ابتدای سال ۹۵ آیین نامه این قانون را تدوین و برای اجرا ابلاغ کند.

وی درباره آخرین وضعیت اجرای قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران، افزود: واقعیت آن است که تصویب این قانون مطالبه بسیاری از جامعه ایثارگران بود که بعد از فراز و نشیب های بسیار در نهایت به تصویب مجلس رسید.

۱۴ ماده از قانون مذکور نیاز به ابلاغ آیین نامه از سوی دولت دارد به همین جهت باید در کمیسیون های ویژه دولت مورد بررسی قرار گیرند اما کوتاهی در بررسی آن باعث شده ابلاغ آیین نامه ها با بلاتکلیفی روبرو شود.

این نماینده مردم درمجلس نهم، تصریح کرد: بنیاد شهید حدود ۸ماه گذشته آیین نامه موادی از قانون مذکور را تنظیم و به دولت ارایه کرد در همان زمان نیز مکاتباتی با دولت داشتم تاهرچه سریعتر این آیین نامه ابلاغ شود که تغییری در این روند شکل نگرفت.

وی یادآور شد: زمانی که قانون مذکور به تصویب رسید بسیاری از ایثارگران خوشحال شدند چراکه این قانون به معیشت، مسکن، اشتغال و آموزش آنها کمک می کرد و این رفاه، بسیار دقیق در قانون دیده شده بود اما اجرایی نشدن آن موجب مکدر شدن خاطر جامعه ایثارگران شد.

سختی هایی زیادی کشیده شد تا قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران به نتیجه برسد تا جایی که این قانون ۱۱ سال پشت هیات رئیسه مجلس ماند و ۵ بار نیز از سوی هیات رئیسه اعلام وصول شد لذا انتظار می رفت دولت نگاه ویژه ای به اجرای این قانون داشته باشد.

عضو فراکسیون ایثاگران مجلس شورای اسلامی، گفت: ناگفته نماند که مابقی مواد قانون مذکور که نیاز به آیین نامه ندارد می تواند اجرایی شود اما به دلیل سلیقه برخی افراد، دیگر مواد قانون عملیاتی نشده و عنوان می شود باید آیین نامه ابلاغ شود تا قانون شکل اجرایی به خود گیرد، حال امید است دولت در ابتدای سال ۹۵ آن را بررسی و ابلاغ کند.خانه ملت

3 نظرات

  1. نه دولت نه مجلسیان بفکر ایثارگران نیستند چون سه دهه از جنگ گذشته ودیگر پیرهای زخم خورده دوران احتیاج ازمابهتران از ماتمام شده پس نه خودت را خسته کن ونه دلخوشی به ما بده بگزار تا بگیرد چون ابر در بهاران کزابر ناله خیزد روز وداع یاران توجه شما را به فیلم ازانس شیشه ایی جلب میکنم

  2. چرا تبصره۲ماده۳۹ پس از گذشت چندین سال بین زمین واسمان گیر کرده خدایا شکر پولهایمان را امریکای جنایت کار ویارانش ازاد نمودند والحمداله وضع مالی دولت هم بعد از فرجام خوب شده پس این چوب بین چرخ کی برداشته میشود وحقیرا کهاز۱۰۰ صافی گذشته را اجرا نمیکنند لابد منتظر اعدام بابک زنجانی ومعرفی اقای خاوری وبازگشت بزرگ مردانه ایشان هستند لطفاازتمامی مختلصین تقاضا داری خود را به همراه اقازاذه ها بیایند واین گره کوررابازکنند درصورت صلاحدید

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here