ایثارگران دغدغه‌ای برای تحصیل در دانشگاه آزاد ندارند

0
تحصیل در دانشگاه آزاد
تحصیل در دانشگاه آزاد

پاراف ایثارگران دغدغه‌ای برای تحصیل در دانشگاه آزاد ندارند : دکتر حمید میرزاده رییس دانشگاه آزاد اسلامی در دومین جلسه ستاد مرکزی شاهد و ایثارگران دانشگاه آزاد اسلامی که در بنیاد شهید و امور ایثارگران برگزار شد، با بیان اینکه با تدابیر و هماهنگی انجام شده بین بنیاد شهید و امور ایثارگران و این دانشگاه، دانشجویان شاهد و ایثارگر دغدغه‌ای برای تحصیل و پرداخت شهریه در دانشگاه آزاد ندارند، گفت: بنیاد شهید و امور ایثارگران با حمایت جدی از دانشجویان شاهد و ایثارگر در واقع در توسعه علمی کشور مشارکت فعال دارد.

این دانشگاه آمادگی دارد دانشجویان ممتاز شاهد و ایثارگر را به استخدام درآورد و در همین راستا آمادگی خود را برای استخدام ۱۵۷ دانشجوی شاهد و ایثارگری که در سال گذشته به‌عنوان دانشجوی ممتاز معرفی شدند اعلام کردیم و در حال حاضر کار استخدام ۴۷ نفر از این دانشجویان به پایان رسیده است.

وی افزود: بیش از ۷۳ درصد دانشجویان ایثارگر در دانشگاه آزاد اسلامی مشغول به تحصیل هستند. به خود می‌بالیم که در دانشگاهی خدمت می‌کنیم که با تائید حضرت امام (ره) تشکیل شد و تبدیل به بستری برای خدمت‌گزاری به ایثارگران شده است. این عزیزان برای دفاع از کیان انقلاب اسلامی، مقابله با تهدیدات و عوامل ضدانقلاب در داخل و خارج از کشور مردانه ایستادند و یا جان خود را فدا کرده، یا با ایثارگری خود به مقام جانبازی نائل آمدند.

دانشگاه آزاد اسلامی این آمادگی را دارد که با راهنمائی های حجت‌الاسلام‌والمسلمین شهیدی باکمال میل به ایثارگران و خانواده‌های شهدا خدمت کند.

میرزاده در ادامه افزود: باوجوداینکه دانشگاه آزاد اسلامی یک دانشگاه دولتی نیست و تنها منبع درآمد دانشگاه شهریه دانشجویان است، اما خود را متعهد می‌داند که تا جایی که توان دارد به دانشجویان شاهد و ایثارگر خدمت کند، چراکه وجود این عزیزان را در دانشگاه برکتی برای خود می‌داند.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: ۲۰ درصد اعضای هیئت‌علمی و ۲۵ درصد کارکنان دانشگاه آزاد اسلامی از خانواده‌های شهدا و ایثارگران استخدام می شوند و اکنون ۲ هزار و ۲۱۴ نفر از کارکنان این دانشگاه از ایثارگران هستند.

میرزاده با بیان اینکه با تدابیر و هماهنگی انجام شده بین بنیاد شهید و امور ایثارگران و این دانشگاه، دانشجویان شاهد و ایثارگر دغدغه‌ای برای تحصیل و پرداخت شهریه در دانشگاه آزاد ندارند، گفت: بنیاد شهید و امور ایثارگران با حمایت جدی از دانشجویان شاهد و ایثارگر در واقع در توسعه علمی کشور مشارکت فعال دارد.

دانشگاه آزاد قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران را برای خانواده شاهد و ایثارگر به‌طور کامل اجرا می‌کند و علاوه بر ۱۱۸ هزار ایثارگر و خانواده شاهد به ۱۰۰ هزار نفر دیگر از جانبازان و ایثارگران نیز تخفیف شهریه و دیگر خدمات را ارائه می‌دهد. در دانشگاه آزاد اسلامی بنا داریم قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران که توسط ریاست جمهوری ابلاغ‌شده را با کمال میل اجرایی کنیم.

تعامل مناسب بنیاد و دانشگاه آزاد اسلامی در حوزه آموزش ایثارگران

حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید محمدعلی شهیدی نماینده ولی فقیه، معاون رییس جمهوری و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران در دومین جلسه ستاد مرکزی شاهد و ایثارگران دانشگاه آزاد اسلامی که در بنیاد شهید و امور ایثارگران برگزار شد، با تبریک ایام هفته دولت و گرامی داشت یاد شهیدان رجایی و باهنر گفت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی، دشمنان مشکلات متعددی برای انقلاب ایجاد کردند که نهایت آن‌ها به ۸ سال جنگ تحمیلی علیه کشورمان منجر شد.

دفاع مقدس با رهبری امام خمینی (ره) و ایثارگری مردم، سرانجام با پیروزی ایران همراه شد، اما حاصل این اتفاق شهادت و جانبازی تعداد بسیار زیادی از فرزندان این کشور بود. امام خمینی (ره) و پس از ایشان مقام معظم رهبری همواره بر رعایت و اجرای تمام خدمات به ایثارگران تأکید داشته‌اند و امروز بنیاد شهید و امور ایثارگران به‌عنوان متولی این خدمات‌رسانی، پیگیر مسائل مربوط به آن‌هاست.

نماینده ولی‌فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه در حال حاضر تعداد کل جامعه ایثارگری ۳ میلیون و ۲۵۰ هزار نفر است ادامه داد: یکی از مهم‌ترین وظایف بنیاد شهید و امور ایثارگران در قبال این عزیزان، موضوع آموزش آن‌هاست. دانشگاه آزاد اسلامی محیط خوبی برای تحصیل ایثارگران است و در حال حاضر ۱۱۸ هزار دانشجوی شاهد و ایثارگر در این دانشگاه در حال تحصیل هستند. ۵۴۰ نفر از ایثارگران عضو هیئت‌علمی دانشگاه آزاد اسلامی هستند و ۲ هزار و ۲۱۴ ایثارگر نیز در این دانشگاه مشغول به کار هستند. این آمارها نشان‌دهنده همکاری مناسب دانشگاه آزاد اسلامی در امور مربوط به ایثارگران است و در حال حاضر تعامل خوبی بین بنیاد شهید و امور ایثارگران و این دانشگاه وجود دارد که بابت این تعامل و پیگیری مشکلات ایثارگران از سوی این دانشگاه از هیئت عالی این دانشگاه و مجموعه کارکنان آن تشکر می‌کنیم.

در این جلسه با اهدای لوحی از سوی حجت الاسلام والمسلمین شهیدی از زحمات و همکاری‌های دکتر حمید میرزاده رییس دانشگاه آزاد اسلامی قدردانی شد.گفتنی است، در این جلسه مصوبات «هماهنگ کردن سامانه سجاد دانشگاه آزاد با بنیاد شهید و امور ایثارگران در سامانه جامع اطلاعات و آمار دانشجویان شاهد و ایثارگر»، «برگزاری المپیاد علمی، فرهنگی و ورزشی در دانشگاه آزاد اسلامی»، «برگزاری اولین کنگره سراسری شهدای دانشگاه آزاد اسلامی»، «راه‌اندازی شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در دانشگاه آزاد اسلامی»، «استخدام اعضای هیئت‌علمی و دانشجویان ممتاز دوره دکتری شاهد و ایثارگر»، «تشکیل گروه کاری مشترک اشتغال برای راه‌اندازی شرکت‌های دانش‌بنیان»، «تشکیل کمیته‌ای از بنیاد و دانشگاه آزاد اسلامی برای آئین‌نامه تسهیلات آموزشی»، «تصویب طرح تقویت بنیه علمی دانشجویان شاهد و ایثارگر به‌صورت مشارکت بنیاد و دانشگاه آزاد اسلامی» و «پرداخت متمرکز مطالبات دانشگاه آزاد به سازمان مرکزی و پرداخت بخش قابل توجهی از مطالبات این دانشگاه توسط بنیاد در آینده نزدیک» به تصویب رسیدند.ایثار.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here