معوقات ایثارگران در سال ۹۱ در نیمه اول سال ۹۵ پرداخت می شود

0
آخرین اخبار و مطالب ایثارگران رزمندگان آزادگان
آخرین اخبار و مطالب ایثارگران رزمندگان آزادگان

پاراف معوقات ایثارگران در سال ۹۱ در نیمه اول سال ۹۵ پرداخت می شود : سردار محسن انصاری قائم‌مقام بنیاد شهید و امور ایثارگران و رئیس ستاد بزرگداشت روز شهدا در یک نشست خبری گفت : مشکل اختلال در سرویس‌های ایاب و ذهاب خانواده شهدا برای بهشت زهرا مرتفع می‌شود.

قائم‌مقام بنیاد شهید و امور ایثارگران در پاسخ به سؤال خبرنگاری با اشاره به پرداخت معوقات ایثارگران خاطرنشان کرد: معوقات ایثارگران تا پایان سال ۹۰ را تسویه کردیم و در رابطه با معوقات سال ۹۱ مقداری داده شده و امیدواریم بخش اعظم معوقات سال ۹۱ را بتوانیم در نیمه اول سال ۹۵ تأمین و پرداخت کنیم.

رئیس ستاد بزرگداشت روز شهدا در پاسخ به پرسش خبرنگاری در رابطه با پاسخگویی مدیران به رسانه‌ها درباره شبهات و موضوعات مطرح شده در جامعه ایثارگری گفت: طی دو سالی که آقای شهیدی به بنیاد آمده یکی از رویکردها تعامل با رسانه‌ها بوده است، من خودم شخصاً این تعامل را داریم و برخورد با رسانه‌ها هیچ‌وقت تهدیدی نبوده است. سرویس‌های ایاب و ذهاب در بهشت زهرا از سالهای دور برای خانواده شهدا بر سر قبول مطهر شهدا درنظر گرفته شده بود که در مقطعی دچار اختلال شد به‌دلیل اینکه شهرداری و شرکت واحد سطح آن را کاهش داد. من خودم با آقای هاشمی در سازمان ترافیک و مسئولین شهرداری صحبت کردم. الآن هم وضعیت خیلی بهتر شده است.

با توجه به پژوهش‌ها و کار علمی که بین جامعه ایثارگری انجام شده است من ادعا می‌کنم که آمار آسیب‌های اجتماعی در جامعه ایثارگری به‌مراتب کمتر از کل جامعه، کمتر از جامعه کارگری و کمتر از جامعه دانشجویی است. آمار آسیب‌های اجتماعی از جمله خودکشی، مواد مخدر و طلاق یک‌سوم مقدار نُرم جامعه است و این به‌دلیل فرهنگ موجود در این خانواده‌ها می‌باشد.

قائم‌مقام بنیاد شهید و امور ایثارگران در پاسخ به سؤالی در رابطه به احراز شهادت شهدای مدافع حرم، گفت: ما همواره جبهه مقاومت و جبهه مدافعین حرم را ادامه جبهه دفاع مقدس ۸ سال می‌دانیم هیچ تبعیض و تفاوتی قائل نیستیم و معتقدیم اگر در جبهه مقاومت نمی‌جنگیدیم الآن بسیاری از شهرهای خود را از دست می‌دادیم. کلیه شهدای مدافع حرم و مجروحین مدافع حرم به‌عنوان جانباز تحت پوشش بنیاد شهید قرار می‌گیرند مگر اینکه سازمان‌های اعزام کننده صورت سانحه یا مشخصات کامل فرد را به ما نداده باشند. بیش از چهارپنجم مراجعین را تحت پوشش برده‌ایم و شروع به ارائه خدمات کرده‌ایم.

سردار انصاری با اشاره به بحث ساماندهی گلزارهای شهدا گفت: کلیه گلزارهای ما عموماً مربوط به دهه ۶۰ هستند، آن موقع بر اساس اصول مهندسی خاص کاری صورت نگرفته بود و الآن نیز به‌علل مختلفی دچار فرسودگی شدند. ما هدفمان این است که نگذاریم گلزار شهدا به‌عنوان گلزاری متروکه به حساب بیاید. اما این کار و ساماندهی آنها با رضایت خانواده‌ها انجام خواهد شد. ۱۹هزار گلزار شهید در کشور داریم که کار ساماندهی ۱۲هزار گلزار به اتمام رسیده و نزدیک به ۵۰۰ گلزار در حال تکمیل شدن است و برای مابقی نیز منتظر اعتباریم.تسنیم.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here