تشکیل صندوق اشتغال ایثارگران و دیجیتالی شدن پرونده حقوقی ایثارگران

0
تشکیل صندوق اشتغال ایثارگران و دیجیتالی شدن پرونده حقوقی ایثارگران
تشکیل صندوق اشتغال ایثارگران و دیجیتالی شدن پرونده حقوقی ایثارگران

پاراف تشکیل صندوق اشتغال ایثارگران و دیجیتالی شدن پرونده حقوقی ایثارگران: مهدی ایزدی معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران در دومین همایش فصلی مدیران بنیاد در سال ۹۴ گفت: یکی از اقدامات انجام شده در بنیاد تشکیل صندوق اشتغال ایثارگران است که در حال حاضر اساسنامه آن تصویب شده و به زودی جلسه هیئت امنا نیز برگزار می شود.

تمام کسانی که از حکم حقوقی حالت اشتغال بهره مند می شوند پس از ۳۰ سال به دوره بازنشستگی می رسند که در خصوص شهدا سنوات خدمتی آنها پیش از شهادت نیز محاسبه می شود. در خصوص جانبازان شاغل در دستگاه ها نیز به همین صورت است، اما در خصوص جانبازان مشمول تبصره یک قانون حالت اشتغال به ازای سنوات خدمت از زمان صدور حکم حالت اشتغال توسط کمیسیون پزشکی به مدت ۳۰ سال محاسبه خواهد شد.

وی گفت: با پیگیری های صورت گرفته مشکل جانبازانی که برای انجام امور به تهران مراجعه می کردند و برای تردد در محدوده طرح ترافیک دچار مشکل بودند برطرف شده است. در حال حاضر این امکان فراهم شده که روزانه یک هزار جانباز امکان خرید طرح های روزانه ترافیک را با ۸۰ درصد تخفیف داشته باشند.

وی در خصوص وام ازدواج ایثارگران نیز گفت: ایثارگران با معرفی نامه ای که از بنیاد دریافت می کنند می توانند وام ازدواج را به میزان ۲ برابر تسهیلات مقرر شده دریافت کنند.

ایزدی به راه اندازی سامانه بانک اطلاعات شغلی ایثارگران اشاره کرد و گفت: از ابتدای مهر ماه سال جاری ایثارگران برای دریافت کارت های ایثارگری نیاز به مراجعه حضوری ندارند و کارت ها به آدرس آنها ارسال می شود.

ایزدی در خصوص مستمری پرداختی از سوی بنیاد گفت: این مستمری شامل مستمری والدین شاهد، کمک معیشت جانبازان و آزادگان معسر و کمک معیشت نامادری، خواهر و برادران محجور و معلول شهدا که پس از فوت والدین شهید فاقد هرگونه شغل و درآمدی باشند است.

به گزارش پاراف همچنین سعید عندلیبی معاون حقوقی و امور مجلس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: روند دیجیتال سازی پرونده‌های حقوقی ایثارگران آغاز شده است و تا چند ماه آینده به صورت کامل به اتمام خواهد رسید.

وی به شرایط سیستم‌های قانون گذاری مناسب اشاره کرد و گفت: یکی از ویژگی‌های مهم چنین سیستمی، قانون گذاری با رویکرد ملی است. قوانین باید طیف وسیعی از جامعه و جغرافیای جامعه را در نظر بگیرد و آثار آن منافع عمومی را تضمین کند.

وی به دستورالعمل معاونت حقوقی رییس جمهوری درباره تشکیل شورای هماهنگی حقوقی در دستگاه‌ها اشاره کرد و گفت: از اهداف مهم این شورا می‌توان به نیازسنجی در حوزه مقررات، اصلاح روش‌ها، ارتقای هماهنگی در سازمان، استانداردسازی ساختار حقوقی، تقویت نظارت بر عملکرد اعضا بر اساس نظام نامه و توانمندسازی و ارتقای دانش و مهارت کارکنان است.

معاون حقوقی و امور مجلس بنیاد شهید و امور ایثارگران از جمله وظایف و اختیارات این شورا در بنیاد شهید و امور ایثارگران را تعیین سیاست‌های راهبردی در قبال نحوه معاضدت قضایی ایثارگران دانست و گفت: این شورا دارای ۵ کمیسیون تخصصی است و در سال جاری ۲ بار تشکیل جلسه داده است.

عندلیبی همچنین از دیجیتال سازی پرونده‌های حقوقی ایثارگران خبر داد و گفت: روند دیجیتال سازی پرونده ها شروع شده است و تا چند ماه آینده به صورت کامل به اتمام خواهد رسید و امیدواریم در استان‌ها نیز با الگوگیری از این روش به سمت دیجیتال سازی تمام پرونده‌ها پیش برویم.ایثار.

یک پاسخ ارسال کنید

دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید