خدمات درمانی ایثارگران شاغل به دستگاههای اجرایی واگذار می شود

1

پاراف خدمات درمانی ایثارگران شاغل به دستگاههای اجرایی واگذار می شود : عبدالرضا عباسپور معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره  به ماده 13 قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران اظهار کرد : طبق این ماده در سال جاری مسئولیت ارائه خدمات درمانی جامعه ایثارگران غیرشاغل به بنیاد و شاغلان به دستگاه‌های محل اشتغال خود واگذار می‌شود.
وی با بیان اینکه مسئولان بنیاد و دستگاه‌های اجرایی ملزم به اجرای قوانین هستند، افزود: در ماده 13 قانون فوق، وظیفه‌ بنیاد و هر دستگاه در خصوص ارائه خدمات به ایثارگران بیان شده و به زودی اجرای این ماده به استان‌ها ابلاغ خواهد شد.
عباسپور با اشاره به اینکه مزایا و معایب این ماده قانونی توسط نمایندگان مجلس شورای اسلامی بررسی شده است، گفت: اجرای این قانون موجب ارتقای کیفیت خدمات‌رسانی به جامعه ایثارگران خواهد شد.
این مسئول به مزایای ماده 13 قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران اشاره کرد و گفت: اجرا شدن این قانون، باعث می‌شود تا مسئولان دستگاه‌های اجرایی خودشان را موظف بدانند که ارائه خدمات به ایثارگران از مهم ترین وظایف آنهاست.
معاون بهداشت و درمان بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: سپردن درمان ایثارگران شاغل به دستگاه‌های اجرایی محل اشتغال، کیفیت ارائه خدمات درمانی به ایثارگران را افزایش می‌دهد و مشکلی در اجرای این قانون پیش نخواهد آمد.
عباسپور گفت: سطح پایه ارائه خدمات به جامعه ایثارگران را بنیاد با کمک وزارت بهداشت و وزارت دفاع مشخص می‌کند و دستگاه‌های اجرایی نباید خدمات‌‌شان از آن سطح پایین‌تر باشد و قطعاً این موضوع به نفع‌ آنان خواهد بود.
این مسئول با اشاره به اینکه نیروهای مسلح یکی از دستگاه‌های اجرایی است که خدمات درمانی مطلوبی به ایثارگران ارائه می‌دهد، گفت: ایثارگران این دستگاه که دفترچه بیمه تکمیلی دارند با مراجعه به بیمارستان‌های طرف قراداد، خدمات رایگان و شایسته دریافت می‌کنند.
این مسئول گفت: اکنون بیشتر جامعه ایثارگران به سن سالمندی رسیدند، این موضوع منجر به چندین برابر شدن بیماری آنان ناشی از عوارض مجروحیت شده است.
عباسپور افزود: به همین دلیل داشتن پشتکار مضاعف افرادی که در حوزه درمان و بهداشت ایثارگران کار می‌کنند، ضروری است تا بتوانند با مدیریت مطلوب مشکلات درمانی جامعه شاهد و ایثارگر را کاهش بدهند، این وظیفه سنگینی است که باید بتوانیم انجام بدهیم.*ایثار.

یک دیدگاه

  1. سلام حضور ارجمند حضرت عالی
    سوالی داشتم خدمت عزیزتان امیدوارم مستدل پاسخ فرمایید قبلا سپاسگزارم
    رزمندگان شاغل دستگاهها با شش ماه حضور در جبهه فقط امتیاز ایثارگری دریافت میکنند
    حال انکه برابر با تعریف متعدد از ایثارگری. در سال ۹۳ طبق استفساریه نمایندگان مجلس از مرکز پژوهش مجلس برای رفع ابهام در تعاریف ایثارگری که ایا رزمندگان نیز در این تعریف جای دارند یا خیر مرکز پژوهش این رفع ابهام را مستند به ماده ۶۰ قانون برنامه پنجم توسعه نموده که تاکید در تعرف رزمنده در زمره ایثارگران دارد با این تعریف و رفع ابهام مستدعی است امتیازات خاص ایثارگران شاغل(معافیت از مالیات وکسور بازنشستگی وبیمه درمان وتکمیلی) که میبایست تعلق بگیرد را پی گیری واستناد فرمایید.
    ضمنا زمانی که مصوب گردد رزمندگان معسر از حقوق ماهیانه بر خوردارند ایا حق بحقه شاغلین رزمنده تضییع نمیگردد و………متشکر از همراهی وپاسخ گویی؟

یک پاسخ ارسال کنید

دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید