ابلاغ شیوه‌ نامه اجرایی بیمه ایثارگران

0
ابلاغ شیوه‌ نامه اجرایی بیمه ایثارگران
ابلاغ شیوه‌ نامه اجرایی بیمه ایثارگران

پاراف ابلاغ شیوه‌ نامه اجرایی بیمه ایثارگران : سردار محسن انصاری قائم مقام بنیاد شهید و امور ایثارگران در یکصد و چهل و چهارمین جلسه شورای مشاورین وزرا که در مجتمع فرهنگی شهید رسول‌زاده برگزار شد  گفت: شورای عالی ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت با هدف توسعه، ترویج و نهادینه کردن فرهنگ جهاد، ایثار و شهادت و زنده نگه داشتن یاد شهدا به ریاست حجت الاسلام و المسلمین روحانی، رییس جمهوری اسلامی ایران تشکیل شده و دبیرخانه آن نیز در بنیاد شهید و امور ایثارگران قرار گرفته است. حجت الاسلام و المسلمین شهیدی، نماینده ولی فقیه، معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران هم از سوی رییس جمهور به عنوان دبیر این شورا انتخاب شده است.

سردار محسن انصاری : به منظور ضمانت اجرایی مصوبات شورای عالی ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت مقرر شد که بند (ج) ماده 44 قانون برنامه پنجم توسعه عیناً در برنامه ششم آورده و 20 درصد بودجه فرهنگی هر دستگاه در چارچوب سیاست‌های مصوب و ابلاغی شورای ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت هزینه شود.

قائم مقام بنیاد شهید و امور ایثارگران افزود: شورای عالی ترویج و توسعه فرهنگ ایثار و شهادت باید محل وفاق، همکاری و هم ذهنی بوده و استفاده حداکثری از پتانسیل‌های موجود و ساختارهای جدید در آن مد نظر قرار بگیرد.

سردار انصاری افزود: همچنین بند (الف) ماده 44 قانون برنامه پنجم با شفاف سازی خدمات و تسهیلاتی که فرزندان شهدا می‌توانند برخوردار شوند و همچنین بیمه سلامت و کار آفرینی و اشتغال و توجه به سالمندی از دیگر مواردی است که در برنامه ششم پایدار شده است.

تصمیم سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور مبنی بر اینکه بیمه ایثارگران بر عهده بنیاد شهید و امور ایثارگران باشد، با تأمین بودجه پایدار شده است و شیوه‌نامه اجرایی بیمه ایثارگران نیز ظرف چند روز آینده ابلاغ خواهد شد. شیوه نامه اجرایی بیمه ایثارگران نیز به طور مشترک توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران و بیمه ایران امضا می‌شود.

قائم مقام بنیاد شهید و امور ایثارگران با گرامیداشت 26 آبان سالروز آزادسازی سوسنگرد، گفت: آزادسازی سوسنگرد اوج تبعیت از ولایت و امامت بود و رزمندگان ما به فرمان امام خمینی (ره) که فرمودند سوسنگرد باید تا فردا آزاد شود با حداقل تجهیزات در مقابل دشمن ایستادگی کرده و فردای صدور فرمان امام (ره)، سوسنگرد را آزاد کردند.

به گزارش پاراف به نقل از ایسنا، وی با تأکید بر اینکه عرصه فرهنگ ایثار و شهادت، عرصه ماندگاری انقلاب اسلامی است، گفت: ما با استفاده از توان نرم که ماحصل فرهنگ ایثار و شهادت است توانسته‌ایم در مقابل دشمنان خود ایستاده و مبارزه کنیم و تهدیدات سخت و نرم را پشت سر بگذاریم. آزادسازی سوسنگرد اوج تبعیت از ولایت و امامت بود و رزمندگان ما به فرمان امام خمینی (ره) سوسنگرد را آزاد کردند.

سردار محسن انصاری با تأکید بر اینکه شجاعت رهبر معظم انقلاب اسلامی در قضیه آزاد سازی سوسنگرد ناشی از فرهنگ ایثار و شهادت بود، افزود: توان نرم حاصل از این فرهنگ تاکنون ما را از گردنه‌های مختلفی عبور داده و اکنون وظیفه ما است که برای ادامه این مسیر، توان نرم جمهوری اسلامی ایران را فراگیر کرده و با توسعه بین نسلی، آن را ترویج دهیم.

یک پاسخ ارسال کنید

دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید