صدور احکام ۱۷۰۰۰ نفراز جانبازان بسیجی و سرباز براساس ماده ۳۸ قانون جامع ایثارگران

0
آخرین اخبار و مطالب ایثارگران رزمندگان آزادگان
آخرین اخبار و مطالب ایثارگران رزمندگان آزادگان

پاراف صدور احکام ۱۷۰۰۰ نفراز جانبازان بسیجی و سرباز براساس ماده ۳۸ قانون جامع ایثارگران  :  ایزدی  معاون تعاون و اموراجتماعی بنیاد در جلسه هفتگی انجمن جانبازان نخاعی از صدور احکام ۱۷۰۰۰ نفراز جانبازان بسیجی و سرباز براساس ماده ۳۸ قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران خبرداد. این جلسه در حالی برگزارشد که معاونت تعاون و اموراجتماعی بنیاد به اتفاق مدیران کل تسهیلات و مسکن میهمان جلسه بودند.

معاون تعاون بنیاد درخصوص ماده ۳۸ قانون جامع، بابیان این موضوع که تا کنون پرونده ۱۷۰۰۰ نفراز جانبازانی که پرونده آنها تکمیل گردیده برای اجرا ابلاغ و حقوق آنها بصورت علی الحساب پرداخت شده است گفت، پرونده مابقی جانبازان در حال بررسی و رفع نقص میباشد که درصورت تکمیل شدن مدارک و فرایند اداری به اجرا گذاشته خواهد شد.

در ابتدای این جلسه اسرافیلی مدیرعامل انجمن جانبازان نخاعی ضمن تشریح مشکلات جانبازان و ایثارگران در خصوص مواردی مانند اجرایی نشدن ماده ۳۸ و ۳۹ و همچنین مشکلات خودرویی و ارائه تسهیلات بانکی برای جامعه ایثارگر، از مدیران بنیاد، حاضردرجلسه خواست در جهت رفع این مشکلات تلاش بیشتری مبذول دارند. در ادامه معاون تعاون بنیاد با اشاره به اینکه ۹۲ هزارنفز از بنیاد حقوق و مستمری دریافت می کنند عنوان کرد: ۷۷% کل بودجه بنیاد را این معاونت به خود اختصاص داده که ۷۵% پرداختی های بنیاد، پرداخت حقوق و مستمری افراد تحت پوشش است.

معاون تعاون و اموراجتماعی بنیاد میانگین افزایش حقوق در این زمینه را شش میلیون ریال اعلام کرد و در باره روند کند برقراری حکم آن دسته از جانبازانی که به شهادت می رسند و حقوق و مزایای آنها قطع می شود گفت: اگر بازماندگان جانبازِشهید مدارک لازم”حکم حقوقی جانباز، گواهی شهادت و احصاروراثت” را زودتر به بنیاد تحویل دهند،بلافاصله حکم قطعی شهید برای آنان صادر و اجراخواهدشد. براین اساس تا برقراری حکم دائم، مبلغی به عنوان علی الحساب به خانواده جانبازِ شهید پرداخت خواهدشد.

براساس تبصره ۲ ماده ۳۹ قانون، آن دسته از جانبازانی که بصورت قراردادی، پیمانی یا رسمی مشغول بکار هستند نیز از قانون حالت اشغال بهره مند خواهند شد و براساس اصلاح تبصره دو، هیچ دستگاهی نمیتواند حقوق جانبازِ شاغل را قطع کند.

در این جلسه تبریزی معاون تسهیلات بنیادشهید و امورایثارگران هم در مورد قانون ارائه تسهیلات، وام ،بلیط هواپیما، خودرو به جانبازان و ایثارگران توضیحاتی را بیان کرد و گفت، براساس آیین نامه، وام ضروری تا مبلغ سه برابر موجودی جانباز یا ایثارگر از محل صندوق ایثار بنیاد به متقاضیان پرداخت میشود.روابط عمومی انجمن جانبازان نخاعی.

یک پاسخ ارسال کنید

دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید