آشنایی با ترفندها و راز و رمز وایبر

0

پاراف آشنایی با ترفندها و راز و رمز وایبر: نرم افزار وایبر اندروید Viber : Free Calls & Messages, برنامه قدرتمند برای ارسال اس ام اس و فایل صوتی به صورت کاملا رایگان و بدونه نیاز به سیم کارت، شاید شما هم از پرداخت هزینه های گزاف اپراتور ها که بابت مکالمات و ارسال SMS از شما می گیرند خسته شده اید. امروز برنامه ای برای شما آماده کرده ایم که میتوانید تنها با اتصال به اینترنت به صورت رایگان با دوستانتان صحبت کنید و به آن ها SMS ارسال کنید.

این نرم افزار Viber نام دارد که بعد از نصب آن و اتصال به اینترنت از طریق سیم کارت یا WIFI در آن ثبت نام کنید. برای مکالمه با دوستانتان باید طرف مقابل نیز این برنامه را نصب داشته باشد که خود وایبر به شما برای شناسایی دوستانی که وایبر را بر روی گوشی اندرویدی خود نصب دارند کمک می کند.

ترفندها و راز و رمز وایبر:

* بلاک کردن کاربر: همانطور که می دانید برنامه وایبر تمام شماره تلفن هایی که در گوشی شما ذخیره شده است و دارای وایبر می باشند را به طور خودکار به لیست تماس شما در این برنامه اضافه می نماید. حال اگر می خواهید فرد خاصی را در این لیست بلاک نمایید و یا آن را از بلاک خارج نمایید به شیوه زیر عمل کنید. فردی را بلاک می نمایید امکان برقراری تماس نوشتاری و یا صوتی و … از طریق وایبر با شما را نخواهد داشت. برای بلاک کردن فرد صفحه گفتگو با وی را باز نمایید. انگشت خود را در سمت چپ صفحه گذاشته و سپس تا مرکز صفحه نمایش بکشید تا صفحه تنظیمات باز شود. سپس دکمه که به شکل سه مربع زیر هم می باشد در گوشه سمت راست و بالای این منو لمس نمایید. از منوی ظاهر شده گزینه بلاک را لمس نمایید.

* رفع بلاک کاربر: در صورتی که فردی را قبلا بلاک نموده اید و حال می خواهید وی را از بلاک خارج نمایید به شیوه زیر عمل نمایید. در صفحه اصلی وایبر جایی که لیست گفتگو های شما نمایش داده می شود دکمه ای که به شکل سه خط در زیر یکدیگر می باشد را لمس نمایید. سپس در صفحه باز شده گزینه Settings را لمس نمایید. در صفحه تنظیمات به privacy ( حریم خصوصی) رفته و سپس در این قسمت به بخش Block List (لیست افراد بلاک شده) بروید. در این صفحه فرد مورد نظر را یافته و دکمه Unblock که در مقابل نام آن می باشد را لمس نمایید

* نمایش وضعیت: برای تغییر در وضعیت آنلاین بودن در صفحه اصلی وایبر خود (جایی که لیست گفتگو های خود را مشاهده می نمایید) دکمه به شکل سه خط زیر یکدیگر در سمت چپ پایین صفحه نمایش را لمس نمایید و سپس از پنجره باز شده گزینه Settings (تنظیمات) را لمس نمایید. در صفحه تنظیمات به بخش Privacy (حریم خصوصی) بروید. در منوی حریم خصوصی برای مخفی کردن وضعیت آنلاین بودن خود تیک گزینه Share `Online` Status را بر دارید. توجه :دقت نمایید که این گزینه را در هر 24 ساعت فقط یک بار می توانید تغییر دهید و در صورتی که تیک آن را بردارید و یا بگزارید تا 24 ساعت پس از آن قادر به تغییر وضعیت آن نخواهید بود. برای تغییر در وضعیت خواندن پیام ها نیز تیک گزینه Send `Seen` Status را بر دارید. در این حالت هنگامی که پیامهایتان را می خوانید فرستنده آن از خواندن پیام توسط شما مطلع نخواهد شد.

* خاموش کردن آگاه ساز ها Notifications: ممکن است در زمان هایی بخواهید که وایبر هیچ پیام آگاه سازی را به شما نمایش ندهد. مثلا در مواقعی که مشغول به کار هستید و یا در جلسه ای به سر می برید. در این جور مواقع می توانید کل پیام های آگاه ساز وایبر و یا نوع خاصی از پیام های آگاه ساز را خاموش و غیر فعال نمایید. در منوی اصلی وایبر دکمه به شکل سه خط در سمت چپ پایین صفحه می باشد را لمس نموده و در صفحه ناوبری گزینه Settings (تنظیمات) را لمس نمایید. در منوی تنظیمات گزینه Notifications (آگاه سازها) را لمس نموده و به منوی آن وارد شوید. در این منو با برداشتن تیک مربوط به هر آگاه ساز می توانید آن را خاموش نمایید. Show Message Preview نمایش آگاه ساز پیش نمایش از پیام های دریافتی Contact Joined Viber در صورتی که تیک داشته باشد هنگامی که یکی از افرادی که شماره تلفن آن در گوشی شما ذخیره شده باشد به وایبر بپیوندد با نمایش پیام آگاه ساز شما را از این امر مطلع می سازد. New Message PopUp هنگام دریافت پیام جدید آن را در پنجره ای با امکاناتی از جمله دکمه و کادری جهت پاسخ گویی به پیام به شما نمایش می دهد. Lightscreen for messages هنگام دریافت پیام صفحه نمایش شما را چندین بار خاموش و روشن می نماید. جهت غیر فعال کردن آگاه ساز برنامه وایبر همچنین می توانید از منوی تنظیمات آندروید به قسمت Application (مدیریت برنامه های کاربردی) رفته و در لیست نرم افزار های خود وایبر را یافته و آن را لمس نمایید و سپس در صفحه باز شده تیک گزینه Show Notifications را بردارید.

* هشدا پیام جدید: در صورتی که دوست ندارید هرگاه پیام جدیدی دریافت می نمایید صفحه گوشی شما خاموش و روشن شود می توانید این قابلیت را به شیوه زیر خاموش نمایید. در منوی اصلی وایبر دکمه به شکل سه خط در سمت چپ پایین صفحه می باشد را لمس نموده و در صفحه ناوبری گزینه Settings (تنظیمات) را لمس نمایید. در منوی تنظیمات گزینه Notifications (آگاه سازها) را لمس نموده و به منوی آن وارد شوید. سپس تیک مربوط به گزینه Lightscreen for messages را بردارید. در منوی اصلی وایبر دکمه به شکل سه خط در سمت چپ پایین صفحه می باشد را لمس نموده و در صفحه ناوبری گزینه Settings (تنظیمات) را لمس نمایید. در منوی تنظیمات گزینه Notifications (آگاه سازها) را لمس نموده و به منوی آن وارد شوید.7. حذف پیام های در گفتگو

* حذف پیام های خاص: در صورتی که میخواهید پیغام های خاصی که در گفتگو با فردی انجام داده اید را حذف نمایید به روش زیر عمل نمایید. به صفحه گفتگو مورد نظر رفته و پیام مورد نظر را بیابید. پیام را لمس نمایید و انگشت خود را به مدت دو ثانیه بر روی آن نگه دارید. سپس از منوی باز شده گزینه Delete (حذف) را لمس نمایید.

* حذف گروهی پیام ها: در صورتی که می خواهید چند پیام را با یکدیگر حذف نمایید در صفحه گفتگو دکمه با علامت سه مربع در زیر یکدیگر در سمت چپ بالای صفحه را لمس نمایید. سپس در منوی باز شده گزینه Edit Messages را انتخاب نمایید و پس از آن پیام های مورد نظر خود را تیک بزنید و دکمه به شکل سطل زباله در پایین صفحه سمت چپ را لمس نمایید. توجه داشته باشید با حذف پیام ها آنها فقط در گوشی شما حذف می شود و کسانی که با آنها گفتگو کرده اید همچنان این پیام ها را در گوشی خود خواهند داشت. در منوی اصلی وایبر دکمه به شکل سه خط در سمت چپ پایین صفحه می باشد را لمس نموده و در صفحه ناوبری گزینه Settings (تنظیمات) را لمس نمایید. در منوی تنظیمات گزینه Notifications (آگاه سازها) را لمس نموده و به منوی آن وارد شوید.

* تغییر در سیاست به خواب رفتن Wifi: بطور پیش فرض وایبر هنگامی که گوشی شما به حالت خواب میرود از خاموش شدن ارتباط wifi شما جلوگیری می نماید تا شما همچنان قادر به دریافت پیام های خود باشید. در صورتی که می خواهید این سیاست را تغییر دهید و وایبر را مجبور به تبعیت از سیاست های گوشی خود در این زمینه نمایید می توانید به شیوه زیر عمل نمایید. در منوی اصلی وایبر دکمه به شکل سه خط در سمت چپ پایین صفحه می باشد را لمس نموده و در صفحه ناوبری گزینه Settings (تنظیمات) را لمس نمایید. در منوی تنظیمات گزینه General را لمس نمایید و سپس گزینه Wifi Sleep Policy را لمس نمایید تا منوی مربوط به آن باز شود. در منوی باز شده گزینه Use Device’s Settings را لمس و انتخاب نمایید.

* استفاده از doodle بر روی تصاویر: آیا میدونید در وایبر این امکان وجود دارد که بر روی تصاویری که می خاهید ارسال کنید نقاشی کنید یا چیزی بنویسید؟ برای انجام این کار تصویری را که می خواهید ارسال کنید در وایبر باز کنید و سپس در بالا سمت چپ دکمه سه نقطه معروف را لمس نمایید. از منوی باز شده گزینه doodle on this photo را انتخاب نمایید تا به محیط doodle وارد شوید. در این ویرایش گر هر ویرایشی که میخواهید بر روی تصویر خود انجام دهید و سپس با لمس دکمه send در بالای صفحه آنها را برای هر فردی که میخواهید ارسال نمایید.

* سرعت بخشیدن به چت هنگام چت با چند نفر: شما هم هنگام چت کردن با چند نفر ، همش دکمه back را زده و به صفحه اصلی می روید و پیام جدیدتان را چک میکنید؟ خب ما راه سریع تری به شما به می گوییم فرض کنید الان در صفحه ی چت هستید و با دوستتان چت میکنید. برای دسترسی به دیگر مخاطبان لازم نیست دکمه برگشت را بزنید. فقط انگشتتان را روی صفحه به سمت راست بکشید. در اینجا می توانید تمام کسایی که به شما پیام داده اند را به ترتیب مشاهده کنید و برای چت با هر کدام روی اسم آن کلیک کنید.

* دریافت تصاویر پروفایل دوستانتان بدون نیاز به نرم افزار جانبی: همیشه تصویر حساب کاربری دوستان خود را در صفحه وایبر آنها مشاهده می کنید و گاهأ تمایل به ذخیره آن ها دارید(دقت نمایید مطابق با سیاست کاربری نرم افزار وایبر قرار دادن تصاویر پروفایل به منزله اجازه مشاهده آن به دیگران است پس در قرار دادن تصاویر پروفایل خود دقت نمایید).برای اینکار نیاز به هیچ عملکرد خاص و یا نرم افزار اختصاصی ندارید و تنها با یک ترفند مخفی وایبر می توانید تصاویر پروفایل دوستان خود را در گالری خود ذخیره داشته باشید.برای اینکار به ترفند مخفی زیر توجه کنید: نرم افزار QuickPic را از مارکت اندروید ایرانی کافه بازار دریافت نمایید > پس از نصب وارد نرم افزار QuickPic شده و دکمه منو دستگاه را بفشارید(لمس کنید) > گزینه Show hidden را انتخاب نمایید. اکنون در میان آلبوم های جدید پوشه مخفی User photos را مشاهده خواهید کرد.در این پوشه مخفی تمامی تصاویر پروفایل دوستان شما(اشخاصی که شماره آنها را ذخیره دارید (تست اپ. آی آر) و آنها برای پروفایل خود تصویری قرار داده اند) و همچنین تصاویر افرادی که با آنها هم گروه هستید را مشاهده خواهید کرد.

*‌  ‌ارسال تصاویر و ویدئوها بدون نیاز به مصرف انتقال داده توسط اینترنت: همیشه برای ارسال تصاویر و ویدئوها و دیگر محتوای غیر متنی نیاز به انتقال حجم مشخصی از داده ها توسط اینترنت و به اصطلاح آپلود به سرور دارید که به زبان ساده تر موجب مصرف اینترنت شما خواهد شد و هزینه در برخواهد داشت.با دقت و توجه به ترفند و نکته زیر از این پس برای ارسال محتوا به دوستان خود نیازی به مصرف اینترنت نخواهید داشت و به اصطلاح نیازی به آپلود محتوا ندارید: برای این کار کافی است به جای انتخاب محتوا از گالری دستگاه برای ارسال آن،به محتوایی که قبلا دریافت کرده اید مراجعه کنید و با لمس مداوم بر روی آن عبارت “ارسال از طریق Viber” را انتخاب کنید.با این عمل در اکثر موارد وایبر برای ارسال آن محتوا، از آپلود کردن استفاده نخواهد کرد بلکه آن را از سرور خود ارسال خواهد نمود(زیرا قبلا به سرور توسط شخصی که به شما ارسال کرده بود آپلود شده است).

‌‌ ‌‌* ترفند فعالسازی همزمان یک حساب کاربری وایبر در تلفن همراه هوشمند و رایانه: در این ترفند شما می توانید به صورت همزمان حساب وایبری خود را هم برروی رایانه خود و هم برروی تلفن همراه هوشمند خود فعال نماییدوبرای این کار نسخه PC وایبر را دریافت نمایید.برای دریافت اینــجا کلــیک کنید.پس از نصب فعال سازی را با شماره همراه تلفن همراه خود انجام دهید.دقت نمایید کدی که به دستگاه اول یعنی تلفن همراه هوشمند شما ارسال می شود را وارد کنید تا دستگاه دوم یعنی رایانه شما فعال گردد.اکنون می توانید از هر دو استفاده نمایید.

* چگونه موقعیت خود را در Viber ارسال کنیم: با امکان جدیدی که در Viber اضافه شده می توانید موقعیت خود را برای دوستتان ارسال کنید.برای ارسال موقعیت کافیست هنگامی که در حال SMS دادن هستید همانند عکس زیر “دکمه فلش” را فشار دهید.

یک پاسخ ارسال کنید

دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید