هشدار به کارمندان چاق، بی تحرکی را جدی بگیرید

0

پاراف هشدار به کارمندان چاق، بی تحرکی را جدی بگیرید : ضياءالدين مظهري عنوان کرد: برخي از افراد هنگام کار فعاليت بدني زيادي ندارند و عموما پس از مدتي اگر بيرون از محيط کار ورزش نکنند، اضافه وزن پيدا مي‌کنند و به چاقي‌هاي شکمي گرفتار مي‌شوند.

این متخصص تغذیه ادامه داد: اين افراد مي‌توانند در محل کار خود حتي پشت ميز براي جلوگيري از چاقي ورزش کنند، به اين صورت که عضلات ساق، ران، باسن و شکم را چند دقيقه از روز منقبض و منبسط کنند تا به واسطه آن انرژي‌هاي زائد خود را مصرف کنند.

مظهري راه رفتن در آب استخر را يکي از ورزش‌هاي بسيار مفيد براي لاغري معرفي کرد و گفت: اين فعاليت‌ علاوه بر اين‌ که انرژي زياد مصرف مي‌کند از فشار آوردن به مفاصل پا جلوگيري مي‌کند که سلامتي مفاصل و لاغري را به ارمغان مي‌آورد.

اين متخصص تغذيه جذب انرژي از مواد غذايي را در چاقي‌ افراد موثر دانست و افزود: عدم تعادل در مصرف انرژي و استفاده از آن باعث بروز چاقي مي‌شود و ما بايد با برقراري اين تعادل از چاقي پيشگيري و يا به مرور زمان آن را برطرف کنيم.

وي رژيم‌ها و تصميمات خودسرانه براي تغذيه را بي‌تاثيرعنوان کرد و گفت: حذف وعده‌هاي غذايي به خصوص صبحانه و يا ترکيباتي چون نان، غلات، حبوبات از سفره غذايي از اقدامات نادرست براي لاغري بوده وغيرعلمي است.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here