راه های افزایش انگیزه در کارمندان کدام است؟

0
راه های افزایش انگیزه در کارمندان کدام است؟
راه های افزایش انگیزه در کارمندان کدام است؟

پاراف راه های افزایش انگیزه در کارمندان کدام است؟ :انگیزه در حفظ بهترین کارکنان و الهام بخشیدن به سایر کارکنان به منظور ارتقای جایگاه خود، نقشی کلیدی دارد. اگر به طور مداوم در روند انگیزش کارکنان خود و افزایش روحیه‌ی آن ها مشارکت نداشته باشید، میزان جابجایی بالایی را در شرکت خود تجربه می‌کنید زیرا بسیاری از کارکنان را که به دنبال موقعیت‌های بهتر هستند از دست می‌دهید. روش‌های بسیاری وجود دارند که می‌توان از آن‌ها برای ترغیب کارمندان و ایجاد انگیزه در آن‌ها به منظور افزایش بهره‌وری استفاده کرد. به عنوان مثال، پرداخت پاداش یک روش بسیار ساده است، اما پول، یک انگیزه‌ی کوتاه مدت است. دیگر راههای انگیزه بخش زیر را نیز دنبال کنید:

۱- بر روی روابط خود کار کنید: سعی کنید به طور مداوم با کارکنان خود روابط رو در رو داشته باشید. دراین صورت، واضح و مبرهن به کارکنان خود اعلام می‌کنید که قدر کار آن‌ها را می‌دانید و برای زحمات آن‌ها ارزش قائل می‌شوید.

۲- الگو باشید: خلق‌وخوی خوب می‌تواند در محیط کار واگیردار باشد، مانند یک فردی که می‌تواند مثل یک قرص سمی عمل کند و روحیه‌ی تمامی افراد را از بین ببرد. مسلما اگر خود شما از نگرش مثبتی برخوردار نباشید، نمی‌توانید از کارکنان خود انتظار داشته باشید که سخت‌تر کار کرده و مثبت‌تر فکر کنند. به موقع در محل کار حاضر شوید، به موقع محل کار را ترک کنید، در این صورت کارکنان نیز در کنار شما حرکت خواهند کرد تا در نهایت بتوانند اهداف سازمان را برای شما محقق سازند.

۳- به کارکنان اعتماد کنید: از تیم خود بخواهید تا بیشتر در مورد کار خود صحبت کنند. از آن‌ها در مورد فعالیت‌های انجام شده ، پیشنهادات و ایده‌های آن‌ها سوال کنید. سپس با آن‌ها در مورد چگونگی بهبود عملکرد و فعالیت‌هایشان صحبت کنید. اما فقط به سوال کردن اکتفا نکنید. اگر می‌خواهید این سیستم برای شما موثر واقع شود، باید به توصیه‌های آن‌ها گوش داده و آن‌ها را به کار بگیرید. به آن‌ها اجازه دهید تا خود تصمیم بگیرند، کنترل خود بر روی روند کار و جزئیات را کمی کاهش دهید و اجازه دهید تا آن‌ها به گسترش فعالیت‌های خود بپردازند.

۴- کارکنان را ارتقا دهید: بیشتر کارکنان زمانی که بدانند به منظور رسیدن به یک هدف خاص تلاش می‌کنند، با پشتکار بیشتری کار می‌کنند، به خصوص اگر آن هدف شخصی باشد. زمانی که کارکنان احساس کنند که از فضای کافی برای رشد برخوردار نیستند، کار زیادی انجام نمی‌دهند. چه کسی می‌خواهد در یک مسیر بن بست قدم بردارد؟ شما می‌توانید با ارائه‌ی آموزش‌های لازم به تشویق کارکنان خود بپردازید تا از این طریق بتوانند پله‌های ترقی را طی کنند. ممکن است آنها این آموزش را چندین سال قبل در جای دیگری کسب کرده باشند، اما اگر شما به ارائه‌ی این آموزش بپردازید، می‌توانید برای کار خود ارزش های شگفت انگیزی به ارمغان بیاورید. شما از تحصیلات و دانش آن‌ها در حال سود بردن هستید اما می‌توانید با به کار گرفتن این روند، همزمان برای محل کار خود نیز اعتبار فوق‌العاده‌ای کسب کنید.

۵- پاداش در نظر بگیرید: پاداش به عنوان یکی از ابزارهای انگیزه دهنده برای افراد عمل می‌کند. اما نباید به عنوان تنها ابزار انگیزه‌دهنده در نظر گرفته شود. زمانی که شرکت شما به عنوان یک شرکت دارای فرهنگ کارمند محور فراگیر شناخته شود، پاداش‌ می‌تواند به باعث ترغیب تیم شما شود و لازم نیست که حتما گرانقیمت و پرهزینه باشند.دنیای اقتصاد.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here