هرز بهترین سرمایه‌های انسانی کشور و شنیده هایی از استفاده خانواده برخی مدیران استانی از ماشین و امکانات دولتی

نماینده مردم خراسان رضوی در مجلس خبرگان گفت: متأسفانه بهترین نیروها و سرمایه ها که عبارت از نیروی تحصیلکرده و جوان است، در برخی رشته ها بیکار هستند و هرز می‌روند و تقصیر بیکاری آنها بر عهده برنامه ریزان و مسؤولان کشور است.

به گزارش هم رده به نقل از پایگاه اطّلاع‌رسانی مجلس خبرگان رهبری، محمّدهادی عبدخدایی، نماینده مردم خراسان رضوی، سه‌شنبه ۱۳ شهریور طی سخنانی در پنجمین اجلاسیه مجلس خبرگان رهبری،  با بیان اینکه اقتصاد کنونی، معایب متعددی دارد که متأسفانه تاکنون برای رفع آن از سوی اقتصاددانان، طرح راهگشایی ارائه نشده و طرح‌های موجود هم از سوی مجریان، به صورت دقیق به اجرا در نیامده، تصریح کرد: اقتصادی که روز به روز بر تورم آن افزوده شود اقتصادی بیمار است. اقتصادی که در آن این همه اختلاف میان در آمدها باشد اقتصادی مریض است. اقتصادی که در آن تولید سیر نزولی داشته و مصرف آن هم به صورت اسراف و تبذیر، حالت صعودی داشته باشد اقتصادی غلط است.

عضو مجلس خبرگان ادامه داد: متأسفانه بهترین نیروها و سرمایه ها که عبارت از نیروی تحصیلکرده و جوان است، در برخی رشته ها بیکار هستند و هرز می‌روند و تقصیر بیکاری آنها بر عهده برنامه ریزان و مسؤولان کشور است.

نماینده خراسان رضوی در مجلس خبرگان تصریح کرد: اقتصاد مقاومتی، تنها یک عنوان نیست، بلکه باید در ذیل آن صدها طرح تنظیم نمود. باید دید چگونه سطح تولید بالا می‌رود و مصرف به صورت بهینه و دور از اسراف و تبذیر در می‌آید. باید طوری عمل کرد که گرایش و اعتماد مردم به داخل بیشتر گردد و وابستگی به خارج کمتر و حتی از بین رود. نیروی مولد تشویق و کمک شود و افراد فاسد سرکوب گردند.

وی با بیان اینکه لازم است یک حرکت جهادی از سوی کلیه نهادها و ارگان‌ها برای اجرای دستورات رهبری انجام گیرد، حتی اگر در مقابل تحریم‌ها هم قرار نگیریم، تصریح کرد: زیرا روز به روز علم پیشرفت می‌کند و دنیای صنعتی اختراعات جدیدی را در معرض قرار می‌دهد و روی آن تبلیغ می‌کند و ما در مقابل این فرآورده جدید یا باید ایستادگی کنیم و از مصرف آن خودداری کنیم، یا باید خریداری کنیم و یا آنکه مشابه آن را ایجاد کنیم.

گله آذری جهرمی از برخی مدیران استانی

در شرایطی که دشمنان با حمله اقتصادی به مردم هجوم آورده اند شنیده ام برخی از مدیران استانی علاوه بر خود برای خانواده شان نیز ماشین و امکانات دولتی استفاده می کنند.

به گزارش هم رده به نقل از روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، در نخستین روز از سفرش‌ به استان سیستان و بلوچستان بعد از چابهار راهی ایرانشهر شد و در دانشگاه ولایت این شهرستان و در جمع شورای اداری و معتمدان این شهر، با انتقاد از زندگی تجمل گرایانه برخی از مدیران استانی گفت: در شرایطی که دشمنان با حمله اقتصادی به مردم هجوم آورده اند شنیده ام برخی از مدیران استانی علاوه بر خود برای خانواده شان نیز ماشین و امکانات دولتی استفاده می کنند.

مگر مدیر به جز اینکه مسوولیت سنگین تری بر عهده دارد با مردم عادی چه فرقی می کند؟

آذری جهرمی با اشاره به این نکته که انجام برخی از کارهای روزمره خانوادگی مانعی در ماموریت های محول ایجاد نمی کند، گفت: بنده به نانوایی می روم و نان خانه را خودم تهیه می کنم و بچه هایم را درصورتیکه از سرویس جا بمانند خودم به مدرسه می رسانم و بسیاری از امور منزلم را انجام می دهم بدون اینکه خللی به کار و ماموریت هایم وارد شود.

وزیر جوان کابینه دولت دوازدهم اظهار کرد: نخستین تعهد من اجرای برنامه ایست که در نظام اسلامی تصویب شده است و مطابق آن تا پایان امسال تعداد روستاهای دارای ارتباطات کامل و‌ مناسب در این استان را از پنج درصد به ۲۵ درصد می رسانیم.

آذری جهرمی با اشاره به جنگ اقتصادی دشمن با کشورمان تصریح کرد: البته فشارهای اخیر بی سابقه نیست و قبلا نیز گاه با شدت بیشتری وجود داشته است و در هر مورد بی نتیجه ماند.

جلب اعتماد مردم با حرف امکان‌پذیر نیست بلکه با عمل به دست می آید. شاید مدیری بتواند ظاهرسازی کند و با یک خودروی معمولی رفت و آمد کند اما مردم ماشین لوکسی که خانواده و فرزندان او را جابجا می کنند می بینند و این تناقض و دوگانگی را درک می کنند.

آذری جهرمی با اشاره به مشکلات فرهنگی استان که گاهی باعث صدمه زدن به تجهیزات ارتباطی و فیبر نوری می شود، گفت: از همه علمای شیعه و اهل سنت و بزرگان و معتمدان سیستان و بلوچستان می خواهم در این زمینه فرهنگسازی کنند.

به این مطلب امتیاز دهید

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

وب سایت هم رده به فروش میرسد. برای خرید به تلگرام پیام دهید.ورود به تلگرام