مستمری بگیران تأمین اجتماعی تسهیلات بدون بهره دریافت میکنند

0
مستمری بگیران تأمین اجتماعی تسهیلات بدون بهره دریافت میکنند
مستمری بگیران تأمین اجتماعی تسهیلات بدون بهره دریافت میکنند

پاراف مستمری بگیران تأمین اجتماعی تسهیلات بدون بهره دریافت میکنند : سیدتقی نوربخش، مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی  از اعطای تسهیلات بدون بهره به مستمری‌بگیران تأمین اجتماعی ازطریق بانک رفاه خبر داد و افزود: در حال حاضر بیش از 40 میلیون نفر از جمعیت کشور تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی هستند که پنج میلیون نفر آنها مستمری‌بگیر هستند.

نوربخش : میزان پرداخت هزینه درمان از جیب مردم به چهار تا شش درصد در بخش دولتی رسیده است.

وی افزود: این سازمان ماهانه 3000 میلیارد تومان مستمری بدون اتکا به بودجه دولت پرداخت می‌کند، همچنین در ماه یک‌هزار میلیارد تومان در حوزه درمان صرف می‌شود؛ به‌طوری‌ که در خصوص نرخ مستمری در دولت تدبیر و امید افزایش بیش از 65 درصدی را شاهد بوده‌ایم، لذا امیدواریم بتوانیم در جهت رفع مشکلات مستمری‌بگیران گام‌های مؤثرتری برداریم.

وی بر لزوم تداوم روند رو به بهبود و ارتقای خدمات سازمان تأمین اجتماعی به بیمه شدگان و بازنشستگان تأکید کرد و گفت: با وجود تمامی اقدامات انجام شده هنوز 50 درصد مستمری بگیران حداقل بگیر هستند.

از 6000 شغل شناخته و ثبت شده در کشور 18 درصد شامل 1200 شغل سخت و زیان آور هستند

نوربخش مطالبات قطعی سازمان تأمین اجتماعی از کارفرمایان را هشت هزار میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: سازمان تأمین اجتماعی ضمن حمایت از تولید و اشتغال در کشور، برای تأمین هزینه خدمات خود به بیمه شدگان و بازنشستگان دریافت این مطالبات را نیز پیگیری می‌کند.
به گزارش پاراف به نقل از تامین، وی تصریح کرد: از 6000 شغل شناخته و ثبت شده در کشور 18 درصد شامل 1200 شغل سخت و زیان آور هستند که لازم است در رابطه با این مشاغل، قوانین مربوطه با دقت بیشتری اجرایی شوند تا در آینده شاهد حذف و کاهش ویژگی‌های سختی و زیان‌آوری مشاغل باشیم و نیروی کار با امنیت و آسایش بیشتری بتوانند در تمامی مشاغل به فعالیت بپردازند.

یک پاسخ ارسال کنید

دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید