کدام گروه بیشترین متقاضی بازنشستگی پیش از موعد هستند؟

0

پاراف کدام گروه بیشترین متقاضی بازنشستگی پیش از موعد هستند؟ : در پی ابلاغ شرایط بازنشستگی پیش از موعد در سال 94 از سوی رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور، تمامی کارکنان رسمی، پیمانی و قراردادی وزارتخانه‌ها و مؤسسات دولتی در صورت دارا بودن حداقل 25 سال سابقه خدمت قابل قبول برای مردان و حداقل 20 سال سابقه مفید برای زنان می‌توانند پیش از موعد بازنشسته شوند. هم اینک بیش از یک میلیون و 200 هزار نفر از کارکنان دولت زیر پوشش صندوق بازنشستگی کشوری هستند.

بیشترین تقاضا برای بازنشستگی پیش از موعد مربوط به فرهنگیان آموزش و پروش بوده و پس از آن، کارکنان وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی و دیگر دستگاه‌های اجرایی به ترتیب در فهرست متقاضیان این قانون بوده‌اند

منصور آتشی، مدیر کل فنی و مستمری‌های تأمین اجتماعی می گوید: در بخشنامه ابلاغی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور آمده است که بازنشستگی پیش از موعد کارکنان دولت بدون سنوات ارفاقی خواهد بود بنابراین مردان با حداقل 25 سال سابقه و زنان با 20 سال سابقه مورد تأیید می‌توانند درخواست خود را پس از تأیید بالاترین مقام اجرایی دستگاه مربوطه و تأمین هزینه‌های آن از سوی دستگاه مربوطه وسپس ارائه به تأمین اجتماعی مراحل صدور حکم بازنشستگی آنان انجام گیرد.
وی افزود: این افراد به ازای هرسال کارکرد واقعی و مورد تأیید حقوق دریافت خواهند کرد مثلاً اگر کارمند مردی 28 سال سابقه مورد قبول داشته باشد 28 روز حقوق می‌گیرد یا اینکه کارمند زنی 22 سال سابقه داشته باشد فقط 22 روز حقوق دریافت خواهد کرد. البته ناگفته نماند پاداش کامل پایان خدمت این افراد هم به میزان سنوات تأیید شده از سوی دستگاه مربوطه پرداخت خواهد شد. گفتنی است در سال‌های گذشته، براساس قانون مصوب سال 86 مجلس شورای اسلامی بیشتر کارکنان رسمی، پیمانی و قراردادی وزارتخانه‌ها و مؤسسات دولتی که متقاضی بازنشستگی پیش از موعد بودند، توانستند با استفاده از حداکثر پنج (5) سال سنوات ارفاقی تا سقف 30‌سال بازنشسته شوند.*ایران.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here