کدام وزیر توانست ۱۰۰ هزار نفر از نیروی انسانی خود را کاهش دهد؟

0
نیروی انسانی
نیروی انسانی

پاراف کدام وزیر توانست ۱۰۰ هزار نفر از نیروی انسانی خود را کاهش دهد؟ : علی اصغر فانی وزیر سابق آموزش و پرورش در مراسم تودیع خود ضمن مروری بر فعالیت‌ها و اقدامات انجام شده در سه سال اخیر توصیه‌هایی برای آینده وزارت آموزش و پرورش و وزیر جدید ارائه کرد.

فانی با بیان اینکه ۲۴ هزار معلم در مهر سال ۹۲ کمبود داشتیم گفت: یک توزیع نامتوازن نیرو وجود داشت. در مناطق محروم کمبود نیرو و در مناطق برخوردار تورم نیرو داشتیم. از سوی دیگر کسری بودجه ۴۰۰۰ میلیارد تومانی وزارتخانه را با مشکل روبرو کرده بود و ما تلاش کردیم آنها را رفع کنیم.

وزیر سابق آموزش و پرورش به کمک های دولت به آموزش و پرورش اشاره و ضمن تقدیر از این حمایت ها گفت: باید این واقعیت تلخ را بگویم که سهم اعتبارات غیر پرسنلی از ۱.۶ در سال ۹۲ به ۱ درصد در سال ۹۴ کاهش یافته است و با این اعتبارات نمی‌توان کاری کرد. بسیار هزینه می‌کنیم اما برای جایی که لازم است اعتبار نداریم.

تقویت شوراهای آموزش و پرورش، امضای ۲۳ تفاهم نامه با دستگاه های مختلف، همراهی خیران مدرسه ساز و اجرای خرید خدمات آموزشی در راستای توسعه مشارکت ها انجام شدند. ۲۰۰ هزار دانش آموز از طریق خرید خدمات آموزشی ادامه تحصیل می دهند و شمار مدارس غیردولتی به ۱۰.۷ درصد رسیده است. نهال توسعه مشارکت نیاز به مراقبت و تقویت دارد و چاره ای جز توسعه مشارکت در آموزش و پرورش نداریم. آموزش و پرورش متعلق به همه مردم ایران است و همه باید برای اداره آن کمک کنند و این امر با کمک صرف دولت میسر نیست.

وزیر سابق آموزش و پرورش توصیه هایی برای آینده آموزش و پرورش داشت و گفت: اجرای متوازن سند تحول به کمک نقشه راهی که آماده شده است باید ادامه پیدا کند. توصیه دوم استانداردسازی فضای آموزشی است. اخیرا سه میلیارد دلار در کمیسیون تلفیق موافقت شده که امیدواریم در ادامه راه تصویب و تخصیص یابد.

سومین توصیه بنده بهسازی و مدیریت نیروی انسانی است. تنها وزیری هستم که ۱۰۰ هزار پرسنل را کاهش دادم. میزان حق التدریس را از یک میلیون و ۵۰۰ هزار ساعت در هفته به ۹۰۰ هزار ساعت در هفته کاهش دادیم.

وی افزود: بدون نیروی انسانی توانمند هیچ تحولی در آموزش و پرورش اتفاق نمی‌افتد و از دکتر دانش می‌خواهم این مسائل را مورد توجه قرار دهد.

وی بر کاهش فاصله حقوق فرهنگیان با سایر کارکنان دولت تاکید و اظهار کرد: یا سایر مزایای کارکنان را حذف کنید یا به حقوق معلمان اضافه کنید. برخی معلمان ما ۱۵۰ کیلومتر مسیر را طی می کنند و یک ریال حق ایاب و ذهاب دریافت نمی کنند.ایسنا.

یک پاسخ ارسال کنید

دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید