چرا حق‌ الکشف محیط‌ بانان ۴ سال است که پرداخت نشده؟

چرا حق‌ الکشف محیط‌ بانان ۴ سال است که پرداخت نشده؟
(100%) 3 رای

با توجه به کمبود نیروهای‌مان موافقت شده که تعداد سربازان محیط‌‌زیست از ۱۴۰ نفر به ۵۰۰ نفر افزایش یابد.

سرهنگ جمشید محبت‌خانی فرمانده یگان حفاظت محیط‌ زیست در مراسم روز ملی محیط‌بان که در مشهد برگزار شد، گفت: بیمه‌های تکمیلی محیط‌بانان را پیگیری می‌کنیم تا اگر بر اساس قانون به کارگیری سلاح به عنوان آخرین راهکار از سلاح استفاده کردند در پرداخت دیه مشکلی نداشته باشند.

همچنین دولت مبلغ سه میلیارد تومان برای پرداخت دیه محیط‌بانان داده است و تقریبا دیه تمام محیط‌بانان که ۱۸ نفر بودند و در این زمینه مشکل داشتند، پرداخت شد. محبت‌خانی در خصوص حق الکشف محیط‌بانان هم گفت: هر موردی که محیط‌بان کشف کند، جریمه از متهم اخذ شود و به حساب خزانه ریخته شود باید ۷۰ درصدش به عنوان حق‌الکشف به محیط‌بان برگردانده شود. این موضوع از سال ۹۴ واصل نشده است. باید آن پیگیری کنیم.

پرداخت دیه هم از این محل انجام می‌شد. فرمانده یگان حفاظت محیط‌ زیست در خصوص سربازان این سازمان اظهارکرد: سالانه ۱۴۰ سرباز به محیط‌ زیست تعلق می‌گرفت که از سال ۹۴ سرباز به محیط زیست تخصیص داده نشد چراکه سازمان حفاظت محیط زیست بودجه سه ماه آموزش سرباز را نداده بود.

تعداد سربازان ما ماه گذشته به صفر رسید. مقداری از کمبود نیروی انسانی در حوزه محیط‌بانی را سربازان برطرف می‌کردند که با پیگیری‌های صورت گرفته ماه گذشته ۱۷ سرباز از ناجا گرفتیم بنابراین در حال پر کردن سهمیه ۱۴۰ نفری هستیم. همچنین با توجه به کمبود نیروهای‌مان موافقت شده که تعداد سربازان محیط‌‌زیست از ۱۴۰ نفر به ۵۰۰ نفر افزایش یابد. محبت‌خانی افزود: در حال پیگیری نوسازی ناوگان خودرویی فرسوده هستیم. می‌خواهیم بهترین خودرو را تامین کنیم. همچنین ۵۵۰ موتو‌سیکلت هم قول داده شده تا پایان سه ماه آینده به ما تحویل بدهند.

محیط بانان در شرایط خاص از پرداخت دیه معاف شدند

همچنین فرمانده یگان حفاظت میحط زیست گفت: مواردی که استفاده از سلاح آخرین راهکار محیط بانان باشد، پرداخت دیه حذف شده است. وی افزود، برای بیمه تکمیلی محیط بانان، در مواردی که استفاده از سلاح آخرین راهکار باشد نیازی به پرداخت دیه نخواهد بود.

پس از بررسی ها متوجه شدیم که در حوزه محیط بانی با ۵۷ مشکل اساسی روبه رو هستیم. به منظور حل این مشکلات طی برگزار ۹ جلسه، این موضوعات مورد بررسی قرار گرفت و بسیاری از آن ها حل و برای باقی آن ها مصوباتی تعیین شد که امیدواریم تا پایان سال شاهد گشایشی در حوزه کاری محیط بانان باشیم.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست تصریح کرد: همچنین ۵۵۰ موتور سیکلت که قرار است تا سه ماهه آینده از سوی وزارت دفاع به محیط بانان تحویل داده شود می تواند توان محیط بانان را تا حد زیادی افزایش دهد. تخصیص بودجه مستقل به یگان حفاظت سازمان محیط زیست به سازمان برنامه و بودجه ابلاغ شده و در سال آینده یگان حفاظت نیز بودجه مستقل خواهد داشت.

وی ادامه داد: به منظور تامین سرباز در یگان حفاظت قرار بر تحویل ۱۴۰ سرباز بود که ماه گذشته ۱۷ نفر از این تعداد را ناجا در اختیار ما قرار داد اما با توجه به کمبود هایی که داشتیم این تعداد را به ۵۰۰ نفر افزایش دادیم.ایسنا.

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.