حکمت مقام معظم رهبری در انتخاب موضع

0
حکمت مقام معظم رهبری در انتخاب موضع
حکمت مقام معظم رهبری در انتخاب موضع

پاراف حکمت مقام معظم رهبری در انتخاب موضع: گاهی اوقات برخی افراد الگوی مناسبی برای انجام کارها و رفتارهای خود ندارند. و یا اینکه مصداق بارز “وان چه خود داشت ز بیگانه تمنا می‌کرد” هستند. اما وقتی رهبری مرجع، مدیر و مدبر را در راس سیاست و مذهب کشور داریم دیگر چرا!؟ روی سخن مدیران و مسئولان مملکتی است که الگو و مرجعی گرانبها هر بار درسی می دهد و اما گوش شنوایی نیست که بشوند و رفتارهای خود را بر اساس آن تنظیم کرده و ایران اسلامی ما هر روز بهتر از دیروز اداره شده و حاشیه ای جدید ایجاد نشود.

به گزارش پاراف اما درس جدید را مقام معظم رهبری اخیرا به مدیران و مسئولان کشور داده اند. موضع‌گیری مقام معظم رهبری در خصوص واقعه منا با مساله اعدام شهید نمر بسیار درس‌آموز و قابل توجه است.

در بحث منا که حادثه مستقیما به اتباع ایرانی مربوط می‌شد و احتمال بروز برخی مخاطرات علیه حجاج ایرانی باقی‌مانده در عربستان وجود داشت، ایشان در قامت فرمانده کل قوا به یک مرکز نظامی رفته و آنجا در سخنان خود تهدید کردند که «اندک بی‌احترامی به ده‌ها هزار نفر از حجاج ایرانی در مکه و مدینه و عمل نکردن به وظایف برای انتقال ابدان مطهر، عکس‌العمل سخت و خشن ایران را در پی خواهد داشت». چنین موضعی بلافاصله اثر خود را بخشید و به اذعان همگان، تاثیر بسزایی در تحولات روزهای بعد و همکاری طرف مقابل در این خصوص داشت. ضمن اینکه هیچ‌کس نبود منکر این حق ایران شود که در دفاع از اتباع خود، در صورت لزوم، از هر ابزار ممکنی استفاده کند و حتی دولت سعودی نیز واکنش جدی مخالفت‌آمیزی با این سخنان به نمایش نگذاشت.

اما در قضیه شهادت شیخ نمر، که یک عالم شیعه ولی فاقد رابطه تابعیت با ایران بود، مقام معظم رهبری در جلسه «درس خارج فقه» خود و در قامت یک مرجع دینی و علمی، ضمن تقبیح و نکوهش شدید این اقدام، عنوان کردند که در پاسخ این اقدام، گریبان سیاستمداران سعودی را دست «انتقام الهی» خواهد گرفت. تفاوت این دو رفتار و گفتار بسیار گویا، منطقی و حکمت‌آمیز است و باید به نحو مقتضی مورد توجه و دقت همگان قرار گیرد.پاراف.

یک پاسخ ارسال کنید

دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید