فعالیت زنان در ادارات و شرکت‌ها ممنوع شود!

0
فعالیت زنان در ادارات و شرکت‌ها ممنوع شود!
فعالیت زنان در ادارات و شرکت‌ها ممنوع شود!

پاراف فعالیت زنان در ادارات و شرکت‌ها ممنوع شود! : آیت‌الله سیدیوسف طباطبایی‌نژاد امام‌جمعه و نماینده ولی فقیه در استان اصفهان، در دیدار مسئولان و سرمربیان حلقه‌های شجره طیبه صالحین استان اصفهان گفت: «بسیاری از مشکلات جامعه به خاطر معضل طلاق است». او افزود: «طلاق موجب سرگردانی و بلاتکلیفی خانم‌ها می‌شود و مشکلات زیادی را در آینده و به‌ویژه در ازدواج مجدد برای آنها به دنبال دارد، حتی اگر تصمیم بگیرند ازدواج نکنند هم تنهایی و تجرد برای آنها مشکلات و عواقب بسیاری به دنبال دارد.

در زمینه طلاق، مشکلات مردان پس از جدایی کمتر از خانم‌هاست، ازاین‌رو طلاق، به‌ویژه برای بانوان، فساد را در پی دارد». امام‌جمعه اصفهان ادامه داد: «اینکه بنده تأکید بر اولویت اشتغال مردان به جای بانوان دارم، توهین به خانم‌ها نیست؛ بلکه اسلام تأکید دارد مخارج و هزینه‌های زندگی باید برعهده مردان باشد و نه زنان. در دولت و حکومت اسلامی باید مسائل مالی مردان برطرف شود تا مشکلاتی نظیر ازدواج هم برطرف شود».

حق زن این نیست که کار کند این است که دولت، مردان را از نظر مالی تأمین کند تا آنها با بانوان ازدواج و به آنان خدمت کنند

وی افزود: «حکومت اسلامی باید منافع مالی مردان را تأمین کند تا آنها بتوانند به زنان خدمت کنند، کسانی که برای رأی‌آوردن به‌عنوان طرفداری از زنان آنها را فریب می‌دهند و دائما شعار حمایت از حقوق زنان سر می‌دهند باید به اشتغال مردان توجه کنند، این درست نیست که زن شاغل باشد و مرد بی‌کار، مرد تحقیر می‌شود وقتی که بخواهد از همسر خود پول بگیرد درحالی‌که زنان از اینکه شوهرشان از آنها حمایت مالی می‌کنند لذت می‌برند».

آیت‌الله طباطبایی‌نژاد بی‌کاری مرد را موجب ناراحتی‌های شدید روحی و روانی در مردان ذکر کرد و گفت: این کار غلطی است که همه دولت‌ها هم انجام می‌دهند. آقای روحانی هم می‌گوید حق زنان درست ادا نشده است. حق زن این نیست که کار کند این است که دولت، مردان را از نظر مالی تأمین کند تا آنها با بانوان ازدواج و به آنان خدمت کنند.

وی افزود: «بعضی کارهاست که مختص زنان است و انجام‌دادن آن از سوی مردان اشکال شرعی دارد، مشاغلی نظیر مامایی، پرستاری، دندان‌پزشکی و همه اقسام پزشکی نیازمند حضور بانوان است. زن نیاز واقعی جامعه است، اما در برخی کارهایی که بین زن و مرد مشترک است نظیر کار در شرکت‌ها و مغازه‌ها اولویت باید با مردان باشد».

امام جمعه اصفهان با بیان اینکه حیا و خجالت‌کشیدن نعمت است، گفت: «اگر حیا و خجالت از بین برود، مشکلات بسیاری به وجود خواهد آمد و موجب فساد خواهد شد. باید فعالیت زنان در مغازه‌ها و ادارات و شرکت‌ها ممنوع باشد، به‌جای آن اسباب و لوزام حضور زنان در کارهای تخصصی بانوان فراهم شود».

مدیر حوزه علمیه اصفهان با اشاره به کمبود پزشک و پرستار زن گفت: به وزیر علوم هم در جلسه‌ای تذکر دادم که کشور ما انگار در برخی مسائل دارای سرپرست و متولی نیست، نباید این‌جور باشد که دختران رشته‌های مهندسی معدن بروند اما کمبود پزشک و پرستار زن داشته باشیم، معدن جای مناسبی برای کار بانوان نیست و حضور دختران در این رشته‌ها برخلاف اسلام است.رسا.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here