تمام کار دولت شده است پرداخت حقوق معلمان و کارمندان!

0
تمام کار دولت شده است پرداخت حقوق معلمان و کارمندان!
تمام کار دولت شده است پرداخت حقوق معلمان و کارمندان!

پاراف تمام کار دولت شده است پرداخت حقوق معلمان و کارمندان! : جبار کوچکی‌نژاد نایب رئیس کمیسیون آموزش‌وتحقیقات مجلس معتقد است با کاهش بودجه بخش سایر آموزش‌وپرورش عملا تمام فعالیت‌های این وزارتخانه به‌ویژه در بخش خرید و افزایش تجهیزات مدارس فنی‌وحرفه‌ای تعطیل شده است.

وی با اشاره به پیش بینی افزایش آمار دانش‌آموزان محصل در رشته‌های فنی تا پایان برنامه ششم توسعه، گفت: آموزش و پرورش باید حدود ۵۰ درصد از دانش‌آموزان را به بخش فنی هدایت کند که در حال حاضر توانسته به رقم ۳۸درصد برسد اما کیفیت مهارت این دانش‌آموزان و تسلط آنها به یک حرفه مشخص بسیار پایین است.

با این کاهش بودجه عملا تمام فعالیت‌های آموزش و پرورش به ویژه خرید و افزایش تجهیزات مدارس فنی‌وحرفه‌ای تعطیل شد، درحالی که تحصیل در مدارس فنی‌وحرفه‌ای عاری تجهیزات تفاوتی با مدارس رشته‌های نظری ندارد و دانش‌آموز نمی‌تواند در این مدارس فن و شغلی را متناسب با علم روز فرا بگیرد چراکه امکانات بسیار قدیمی و منسوخ شده هستند.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه کیفیت پایین کارآموزی دانش‌آموزان فنی‌وحرفه‌ای به یک بحران تبدیل شده است، افزود: کیفیت آموزش‌ها، امکانات و تجهیزات این مدارس پایین است؛ اگرچه بودجه ردیف مربوطه در اعتبارات آموزش و پرورش در سال ۹۵ نسبت به سال گذشته کاهش ۵۰ درصدی داشته و به کمتر از ۱۰۰۰ میلیارد تومان رسیده است.

کوچکی‌نژاد با بیان اینکه دولت باید توجه‌ ویژه‌ای به این بخش داشته باشد تا مشکل بیکاری به معنای واقعی در جامعه حل شود، اضافه کرد: امروز همه فکر و ذهن مسئولان آموزش و پرورش به حقوق معلمان و کارمندان منوط شده است.

نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در پایان گفت: آموزش و پرورش باید به منظور تجهیز و به روز کردن وسایل مدارس فنی و حرفه‌ای مصوبه‌ای جداگانه داشته باشد و این مبلغ را می‌توان از «صندوق توسعه ملی» تامین کرد، درغیر این صورت تحصیل در مدارس کار و دانش و فنی و حرفه‌ای نه تنها منتج به آموختن یک حرفه نمی‌شود بلکه به لحاظ نظری هم سطح علمی مناسبی نخواهند داشت.

وی با بیان اینکه وضعیت بودجه آموزش و پروش اسفناک است، گفت: ۴۰ درصد دانش‌آموزی که در مدارس فنی و حرفه‌ای‌ مشغول به تحصیل هستند به‌هیچ عنوان کارآمد نبوده و توانایی‌های لازم را ندارند در حالی که بیشتر این مدارس در پرداخت پول برق و گاز خود مانده‌اند. خانه ملت .

یک پاسخ ارسال کنید

دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید