کمک هزینه مسکن کارگران مشمول قانون کار ۴۰ هزار تومان شد

0
کمک هزینه مسکن
کمک هزینه مسکن

پاراف کمک هزینه مسکن کارگران مشمول قانون کار ۴۰ هزار تومان شد : جلسه هیات دولت روز چهارشنبه به ریاست دکتر جهانگیری معاون اول رییس‌جمهور و با دستور ویژه بررسی اقدامات دولت در جهت کاهش آلودگی هوا و تصمیم‌گیری درباره پیشنهادهای ارایه شده از سوی کارگروه کاهش آلودگی هوای کلانشهرها برگزار شد.

دولت میزان کمک هزینه مسکن کارگران مشمول قانون کار را از ابتدای مهرماه سال ۱۳۹۵ مبلغ چهارصد هزار ریال تعیین کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، در این جلسه، سازمان حفاظت محیط زیست گزارشی از بررسی مقایسه­ای آلودگی هوا در کلانشهرهای تهران، اصفهان، کرج، اهواز، اراک، شیراز و تبریز و اقدامات دولت در جهت کاهش آلودگی و افزایش روزهای پاک به هیات وزیران ارایه داد.

هیات وزیران در ادامه، پیشنهادهای کارگروه را مورد بررسی و تصویب قرار داد. بر این اساس طرح نوسازی بیش از هزار دستگاه مینی­بوس فرسوده شهر تهران از طریق جایگزینی آنها با تاکسی نو، انعقاد قرارداد خرید ۱۰۰۰ دستگاه اتوبوس حمل و نقل عمومی برای تحویل تا پایان سال در کلانشهرها و پیشنهادات مربوط به بسته مدیریت تقاضای سفر مورد تأیید هیات وزیران قرار گرفت.

همچنین تمهیدات پیشنهادی کارگروه کاهش آلودگی هوای کلانشهرها به منظور تسهیل در استفاده از ۲۲ هزار میلیارد ریال تسهیلات کم بهره مصوب هیات وزیران جهت تسریع در نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی درون شهری به تصویب رسید که بر این اساس دولت با مستثنی شدن متقاضیان مربوط به طرح نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی از شمول آیین­نامه رعایت شاخص­های مالی در اعطای تسهیلات سرمایه در گردش و نیز شرط عدم بدهی غیرجاری و چک برگشتی تا پایان سال ۱۳۹۵ موافقت کرد.

پیشنهاد کارگروه کاهش آلودگی هوای کلانشهرها در خصوص «اصلاح تقویم آموزشی کشور» نیز مورد تأیید قرار گرفت. به همین منظور «لایحه لغو قانون بازگشایی مدارس در اول مهرماه هر سال» با درخواست قید دو فوریت برای طرح در مجلس شورای اسلامی تصویب و همزمان مقرر شد وزارت آموزش و پرورش «طرح تقویم جدید تقویم آموزشی کشور» را با رویکرد افزایش کارایی و بهره­وری سیستم آموزشی توأم با حفظ سلامت جسم و روان دانش­آموزان مقاطع مختلف تحصیلی و توزیع تعطیلات مدارس در طول سال با توجه به خصوصیات اقلیم مناطق مختلف کشور تهیه و پس از تأیید کارگروه کاهش آلودگی هوای کلانشهرها جهت تصویب نهایی به هیأت وزیران ارایه نماید.

در ادامه مصوبات کارگروه کاهش آلودگی هوای کلانشهرها، هیات وزیران سازمان ملی استاندارد را موظف نمود حداکثر ظرف سه ماه نسبت به تدوین استاندارد ملی تجهیزات مورد استفاده در مراکز معاینه فنی و طی مراحل اجباری شدن آن اقدام کند.

جریمه برای تردد خودروهای فرسوده در محدوده کلانشهرها

تخصیص کد جریمه برای تردد خودروهای فرسوده در محدوده کلانشهرها، از دیگر مصوبات جلسه امروز دولت در راستای کاهش آلودگی هوای کلانشهرها بود. به موجب این مصوبه، میزان جریمه تعیین شده برای تردد وسایل نقلیه در سن فرسودگی هر ۲۴ ساعت یکبار در محدوده کلانشهرها، مبلغ پانصد هزار ریال است.

در ادامه، هیات دولت با اختصاص مبلغ هزار میلیارد ریال به سازمان حفاظت محیط زیست به منظور پیشگیری و مقابله با روند فزاینده پدیده­هایی نظیر گرد و غبار، آلودگی هوا و حفاظت از تالاب­ها و دریاچه­ های کشور و احیا و پایش آنها موافقت کرد.

اختصاص اعتبار برای تأمین دیه و خسارات وارده به محیط بانان

هیات وزیران همچنین با اختصاص مبلغ پنجاه میلیارد ریال به سازمان حفاظت محیط زیست برای تأمین دیه و خسارات وارده به محیط­بانان موافقت کرد.

آیین­ نامه مستثنی شدن خدام و کارکنان بقاع متبرکه از موادی از قانون کار تمدید شد

با تصویب دولت، آیین­ نامه مستثنی شدن خدام و کارکنان بقاع متبرکه، مساجد، حسینیه ها،‌ تکایا، مدارس علوم دینی موقوفه و موقوفات عام غیرتولیدی از شمول موادی از قانون کار، به مدت پنج سال دیگر تمدید شد. این آیین‌نامه، مشمول آن دسته از اماکن مذهبی می­شود که پنج نفر یا کمتر خادم داشته باشند.دولت.

پاسخ ترک

Please enter your comment!
Please enter your name here