کشور کارمندها! دولت چه تعداد کارمند دارد؟ زنان کارمند بیشتر هستند یا مردان کارمند؟

پاراف کشور در غم از دست دادن قهرمانان آتش نشان، هیات دولت شنبه را عزای عمومی اعلام کرد : در پی حادثه آتش سوزی ساختمان پلاسکو، از سوی دولت فردا شنبه عزای عمومی اعلام شده است. محسن حاجی میزایی دبیر دولت گفت: از سوی دولت فردا، شنبه عزای عمومی اعلام شده است.

بسم الله الرحمن الرحیم

انا لله و انا الیه راجعون

حادثه تلخ و اندوهبار آتش سوزی و فروریختن ساختمانی در مرکز تهران که منجر به جان باختن و آسیب دیدن تعدادی از مردم و آتش نشانان متعهد و پرشهامت شد، مایه تاسف و اندوه فراوان گردید.

در این سانحه دردناک و تاسف بار جلوه ای پرشکوه از ایثار و فداکاری آتش نشانان شجاع در برابر دیدگان ملت رشید ایران و جهانیان به نمایش گذاشته شد. فداکارانی که با بذل جان از عهده امتحانی دشوار در مراقبت مسئولانه از مردم و حفظ جان آنان سربلند و موفق برآمدند.

هیات دولت جمهوری اسلامی ایران با تجلیل از این بزرگ مردان ایثار و فداکاری، قدردانی از خدمات ارزنده آنان، آرزوی سلامتی برای مجروحان و تسلیت به بازماندگان به منظور بزرگداشت جان باختگان و همدردی با بازماندگان آنان روز شنبه دوم بهمن ماه ۱۳۹۵ را عزای عمومی اعلام میکند و عموم مردم ایران را به قدرشناسی شایسته از آنان دعوت می نماید.مهر.

فاجعه‌ای برای فراموشی پلاسکو

خیابان جمهوری و چهارراه استانبول از دیروز فقط محل رفت و آمد کسبه و بازاری ها نیست، هرکسی که آمد، با بهت و بغض و اشک از آنجا رفت. همین خیابان جمهوری که هروقت از آنجا رد می شدم نگاهی بی اختیار به آن ساختمان بلند می انداختم، نه برای اینکه می گفتند نبض بازار پوشاک است، آن معماری خاص و سازه و اسکلت فلزی اش بیشتر کنجکاوم می کرد.

دو روز است همان ساختمان فلزی کل اخبار را به تسخیر خودش در آورده. ساختمانی که باید از امروز به بعد تهرانی ها و خصوصاً عابران خیابان جمهوری به دست فراموشی بسپارندش. ساختمانی که به سرعت آتش گرفت، فرو ریخت و عمر ۵۴ ساله اش اینگونه به پایان رسید.

تهران اما امروز نه فقط بخاطر این ساختمان در شوک و بهت فرو رفت، بلکه آنجا بغض همراه مردم شد که خبرها و تصاویر یکی بعد از دیگری از محل حادثه از وقوع یک فاجعه بزرگتر خبر می داد، فقط میلیاردها تومان پوشاک و لباس نبود که در آتش سوخت، آتش نشانانی که به محل حادثه رفته بودند باز هم قهرمانانی را آنجا جا گذاشتند و باز گشتند. می‌گفتند اهالی کسبه را به زور از ساختمان بیرون کردند، دلشان نمی آمده از کسب و کار و زندگی شان دست بکشند. آنها را بیرون کردند ولی خبرها می گوید خیلی از آتش نشان ها هنوز زیر آوار مانده اند. برای ما فاجعه آمیزتر هم می شود داستان این آتش سوزی وقتی می شنویم چند خبرنگار و عکاس هم گویا زیر آوار مانده اند ولی امید داریم به شایعه بودنش.

تهران فاجعه پشت فاجعه است این روزها و مدیریت شهری که هنوز فکری به حال این ساختمان های فرسوده و قدیمی نمی کند، امکانات آتش نشانی هنوز قدیمی هستند و لااقل همین عکس ها می گوید نردبان چرثقیل ها به طی=بقه ۱۰ هم نمی رسیده است، هلی کوپتر آتش نشانی هم که گویا نداریم حتی برای این فاجعه های بزرگ.زاوش محمدی.خبرآنلاین.

کمیته‌ای برای پرداخت مستمری و بیمه آسیب‌دیدگان فاجعه پلاسکو

محمدتقی نوربخش مدیر عامل سازمان بیمه تامین اجتماعی از آغاز به کار کمیته ای برای پرداخت مستمری و بیمه بیکاری کارگران تحت پوشش این سازمان که در حادثه پلاسکو آسیب دیدند خبر داد.

با این اتفاق ۵۸۰ کارگاه تخریب و بیش از ۴۰۰۰ هزار کارگر و تعدادی از آتش نشانان که تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند آسیب دیده‌اند که مسئولین پرداخت مستمری و هزینه درمان و بیمه بیکاری شان بر عهده سازمان تامین اجتماعی است.

وی با اشاره به حادثه ساختمان پلاسکو گفت: این اتفاق و فاجعه که در ساختمان پلاسکو اتفاق افتاد، بسیار تلخ بود.

بنابراین پرداخت هزینه های درمان و بیمه بیکاری این افراد بر عهده بیمه تامین اجتماعی است که به محض تمام شدن اقدامات امدادی انجام می شود. همچنین کمیته ای برای پرداخت مسمتری و بیمه بیکاری این افراد تشکیل شده که از فردا آغاز به کار می کند.

نوربخش ادامه داد: بر این اساس امروز در سازمان بیمه تامین اجتماعی جلساتی برگزار کردیم تا راهکارهایی را در نظر بگیریم و بتوانیم اقدامات موثری در این زمینه انجام دهیم.ایسنا.

به این مطلب امتیاز دهید

ممکن است شما دوست داشته باشید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.