تجمع کارگران پست‌ برق مقابل سازمان مدیریت

0
تجمع کارگران پست‌ برق مقابل سازمان مدیریت
تجمع کارگران پست‌ برق مقابل سازمان مدیریت

پاراف تجمع کارگران پست‌ برق مقابل سازمان مدیریت : کارگران حاضر در این تجمع صنفی می‌گویند که از سراسر کشور به نمایندگی از ۴۷۰۰ همکار خود به تهران آمده‌اند تا در این اجتماع صنفی شرکت کنند. این کارگران در توضیح علت تجمع خود گفتند با وجود تخصصی و مستمر بودن ماهیت شغلمان هنوز در پرونده استخدامی ما هیچ اشاره‌ای به مدرک تحصیلی، تخصص و سمت شغلی نشده است.

سال‌ها قبل به عنوان اپراتور شرکتی در این مجموعه کارکردیم و در سالهای پایانی دهه ۸۰ پس از برگزاری تجمع‌های صنفی متعدد توانستیم از مصوبه دولت وقت استفاده کرده و وضعیت استخدامی خود را به قرارداد مستقیم تبدیل کنیم.

این گروه از کارگران معترض با یادآوری اینکه در میان آن‌ها میانگین سابقه کار در پست‌های فشارقوی برق تا حدود ۱۵ سال هم می‌رسد، افزودند: در نتیجه این پیگیری‌های صنفی از ابتدای دهه ۹۰ تا کنون برای مدت موقت بصورت مستقیم با وزارت نیرو قرارداد کار معین امضا کرده‌اند، ادامه دادند: در تمامی این سال‌ها در مورد ما مزایای مربوط به طبقه بندی مشاغل وبرخی مزایای دیگر نادیده گرفته شده است.

تجمع کنندگان که هرکدام در استان محل سکونت خود در استخدام شرکت‌های برق منطقه‌ای هستند، می‌گویند: قراردادهای کاری ما مستقیم و یکساله منعقد می‌شود اما کارفرما هیچ تصمینی برای تمدید و استمرار رابطه شغلی ارائه نمی‌دهد.

با وجود آنکه برخی اعضای کمیسیون انرژی واجتماعی مجلس موضع مطالبات کارگران برق منطقه‌ای را پی گیری می‌کنند اما هنوز نتیجه‌ای حاصل نشده‌است.

معترضان با یادآوری اینکه همچنین مسئولان وزارت نیرو درسال ۹۲ اقدام به جذب نیروی پیمانی از طریق آزمون استخدامی کردند؛ افزودند: در این استخدام‌ها هیچ امتیازی برای آن‌ها و همکارانشان که نزدیک به ۱۵سال سابقه کار در شرکت نیرو را دارند در نظر گرفته نشد.

این گروه از کارگران پست‌های فشار قوی برق با یادآوری اینکه پیش‌تر از سوی آن‌ها و همکارنشان تجمعات مشابهی در مقابل ساختمان وزارتخانه‌های نیرو، کار و ساختمان مجلس شورای اسلامی برگزار شده است افزودند: با وجود آنکه برخی اعضای کمیسیون انرژی واجتماعی مجلس موضع مطالبات کارگران برق منطقه‌ای را پی گیری می‌کنند اما هنوز نتیجه‌ای حاصل نشده‌است.ایلنا.

یک پاسخ ارسال کنید

دیدگاه خود را بنویسید
لطفا نام خود را وارد کنید